Super Dragon Ball PBF - Another Universe
Forum jest w fazie przebudowy. Jest otwarte dla graczy, ale należy pamiętać o możliwości zmian w mechanice.

Share
Go down
avatar
Admin
No.1 Whis' Fanboy
Liczba postów : 355
http://dbanotheruniverse.forumpolish.com

Zasady

on Czw Sty 07, 2016 2:58 pm
W tym dziale należy zamieszczać treningi, jakie do tej pory odbyła wasza postać. Nazwa tematu powinna zawierać imię bohatera, a sam temat powinien być uzupełniany na bieżąco postami treningowymi.

Dla przypomnienia, zasady treningu:
- Opis czynności w treningu statystyk nie jest potrzebny!
JAK NAPISAĆ TRENING?:
*Wystarczy napisać wiadomość, że postać udaje się trenować, tj. post pierwszy oznaczający start (napis: START TRENINGU - data, godzina).
*Należy napisać post, że postać kończy trenować, tj. post drugi oznaczający koniec (napis: KONIEC TRENINGU - data, godzina).
*POST NALEŻY ZAMIEŚCIĆ W WĄTKU Z TRENINGAMI ORAZ W OSTATNIM POŚCIE POSTACI, ZAZNACZYĆ O TRENINGU.
- W miesiącu można przeprowadzić maksymalnie dwa treningi, które nie mogą kolidować z misjami/przygodami/eventami*.
- Treningi muszą być w odstępie tylu godzin, na ile postać wybiera się na trening (ćwiczy 24h to odpoczywa 24h), zasada nie działa w przypadku przygoda - trening.
- Nauka technik podlega pod post treningowy, czyli jeśli celem treningu jest opanowanie techniki, wtedy dostajemy technikę (za zgodą MG) ale nie otrzymujemy już punktów rozwoju.
- Trening można zacząć od 30% naszego HP.
- Trening z graczem traktowany jest jak zwykły trening, tyle że opisowy.
- W przypadku, gdy ktoś przeoczy dwa treningi w miesiącu (słowo klucz - dwa), istnieje możliwość przeniesienia jednego z nich na miesiąc następny. Niemniej jednak, jeśli przeniesiony trening zostanie pominięty i nie zostanie wykorzystany, zostaje on niezwłocznie anulowany bez możliwości ponownego przeniesienia. Oczywiście, o zamiarze przeniesienia jednego treningu, należy poinformować Mistrza Gry.

Punktacja za ilość przetrenowanych godzin:
- 6h - 1pkt,
- 12h - 2pkt,
- 18h - 3pkt,
- 24h - 4pkt.

Liczy się napisanie startu treningu, a to znaczy, że jeśli rozpoczynający post zostanie wrzucony ostatniego dnia miesiąca, dalsze godziny jego trwania liczone są jak podczas dni normalnych.

Trening z NPC:
- Trening pod okiem NPC jest pozasystemowy, czyli może służyć jako trzeci trening w miesiącu. By mieć możliwość skorzystania z niego, należy fabularnie znać NPC, który potrafi walczyć i zapytać o zgodę MG na wzięcie udziału w takim szkoleniu. Następuje on najczęściej po przygodzie.
- Nauka techniki pod okiem NPC działa na tej samej zasadzie - jest pozasystemowa i w przypadku nauki u NPC również nie otrzymujemy punktów. Trening z NPC wymaga udziału MG. Trening z NPC jest opisowy.

Gracze mogą trenować tylko z NPCetami, którzy znajdują się na oficjalnej liście NPC w dziale regulaminu. By trening był możliwy, należy najpierw odbyć wcześniej dwa zwykłe treningi i przygodę. W ramach nagrody za dobre pisanie i pomysłowość, gracz zyska możliwość treningu z jednym z NPCetów. Zależy to także od charakteru przygody/misji.
Mistrz Gry będzie naprowadzać gracza i nadzorować jego poczynania.

__________
*Wyjątkiem jest, kiedy misja/przygoda/event wymaga lotu statkiem kosmicznym (sama podróż wymaga trochę czasu w postaci wymaganej ilości postów), dlatego dopuszczany jest trening, oczywiście tylko na statku, który posiada salę treningową.
**1 - nie postarałeś się, 2 - średnio na jeża, 3 - jest dobrze, 4 - subarashii, sugoi, perfecto.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach