Super Dragon Ball PBF - Another Universe
Forum jest w fazie przebudowy. Jest otwarte dla graczy, ale należy pamiętać o możliwości zmian w mechanice.

Share
Go down
Admin
Admin
No.1 Whis' Fanboy
Liczba postów : 379
http://dbanotheruniverse.forumpolish.com

Transformacje wspólne/Odblokowanie potencjału

on Sro Cze 22, 2016 12:55 pm
Istnieją różne typy potencjału, które można odblokować. Jeden, zapożyczony od Bogów, oraz drugi, którym poczęstować mogą Czarnoksiężnicy (np. Bibidi, Babidi). Istnieje także trzeci, czwarty oraz piąty typ. Nie jest łatwe zdobycie czegoś takiego. O ile Bogom (czy w przypadku trzeciego i czwartego typu) trzeba zaimponować i pokazać, że jest się wartym zachodu, co nieraz kosztuje wiele siły i nerwów, o tyle w tym drugim, Czarnoksiężnicy wybierają osoby, w sercach których znajduje się mrok. Nie potrzeba im nic więcej, albowiem uraczeni magią Majin, zostają sługami Czarnoksiężników. Tylko osoby o wielkiej dumie i woli potrafią przeciwstawić się zaklęciu.
Mało kto wie, ale istnieje także pewne zaklęcie, które umożliwia przejęcie kontroli nad dowolną osobą. Mimo pełnej świadomości użytkownika, nie jest możliwe samodzielne przeciwstawienie się tej magii...
Jakby nie było, wszystkie power up'y są niesamowite i dodają mnóstwo siły użytkownikowi.

Dzielą się one na:
- Święta Woda; Wieża Korina, kot Korin/Wieża Chocolaya
Po wypiciu tej niezwykłej wody, wojownik otrzymuje nowe siły, a co za tym idzie, rośnie jego szybkość, energia no i oczywiście wytrzymałość. Święta Woda ma też zdolności lecznicze, gdyż podana osobie opętanej, całkowicie zdejmuje z niej klątwę.
Efekt: +8 do każdej statystyki,
Typ: stała.
_____

- Nameczańskie Odblokowanie Potencjału; Planeta Namek, Guru/Saichoro.
Na odległej planecie Namek, istnieje pewna osoba, która posiada niesamowite zdolności. Tą osobą jest nie kto inny niż sam Saichoro. Za pomocą zwykłego dotknięcia, potrafi obudzić i wydobyć na wierzch ukryty potencjał wojownika. Trwa to zaledwie kilka sekund, a efekt jest oszałamiający.
Efekt: +13 do każdej statystyki,
Typ: stała.
_____

- Rytuał Ro Kaioshina (Mystic); Królestwo Kaioshin, Ro Kaioshin.
- Rytuał Ro Makaioshina (Mystic); Królestwo Makaioshin, Ro Makaioshin.
Bogowie, podobnie, jak Saichoro z Planety Namek, potrafią wydobyć z użytkownika ukryte pokłady energii. Wydawać by się mogło, że to nic specjalnego. Nic bardziej mylnego! Rytuał, jaki oferuje Ro Kaioshin/Makaioshin w ogóle nie przypomina tego nameczańskiego. Atrybuty rosną jeszcze bardziej, ale jest pewien haczyk... Trzeba czekać kilkanaście godzin, siedząc w jednej pozycji, z maksymalnym skupieniem umysłu. Bułka z masłem, prawda?
Wygląd użytkownika nie ulega zmianie. Transformacje nie dają żadnego efektu, ponieważ przy próbie transformacji, uwalnia się cały potencjał (Mystic). Można powiedzieć, że Mystic staje się nowym base użytkownika.
Efekt: +25 punktów do każdej statystyki, w przypadku Saiyan (a także tych ras, których kolejne przemiany nie zostają nowym base, tylko są power upem, który można włączyć i wyłączyć),
WOJOWNIK TRACI MOŻLIWOŚC PRZEMIANY W FORMY OD SSJ DO SSJ4 - JEGO WYGLĄD NIE ULEGA ZMIANIE, MNOŻNIKI POZOSTAJĄ TAKIE SAME JAK W PRZYPADKU PRZEMIANY NA DANY POZIOM.
Typ: stała.
_____

- Kontrola Umysłu (Majin); Czarnoksiężnicy.
Kiedy ktoś jest naprawdę zły, a w jego sercu kryje się mrok, jest on wtedy idealnym celem dla Czarnoksiężników, którzy nieustannie rozbudowują swoją armię. Za pomocą czarnej magii, rzucają oni zaklęcie na swoją ofiarę. Opętaniu towarzyszy przeszywający ból, zupełnie jakby zaraz miało rozłupać głowę na kawałki...
Po ukończonym rytuale, o ile można to tak nazwać, ofiara znajduje się całkowicie pod kontrolą nowego Pana. Na czole pojawia się czarna litera "M", oczy są podkrążone, a mięśnie są naprężone do tego stopnia, że na całym ciele wyskakują pulsujące żyły.
Tylko osoby o wielkiej dumie i woli potrafią przeciwstawić się zaklęciu i oczyścić swój umysł - nie zmienia to jednak faktu, że ich ciało ciągle jest pod wpływem czarnej magii.
Efekt: +20 punktów do każdej statystyki.
Typ: stała do śmierci*.
*Po śmierci gracz traci moc "Majin", jego statystyki wracają do momentu sprzed kontroli umysłu. Jest to czar, który anulowany jest w momencie śmierci.

- Ultra Instinct "Omen"(Migatte no Goku'i "Chō") - W.I.P.*
Każdy wojownik ma swoje granice. Często bywa tak, że dobijając do nich, nie ma żadnej możliwości, by je przekroczyć i pozostaje tylko smutne skrobanie ściany, licząc na to, że może jakimś cudem uda się przebić na drugą stronę. Tak robią ci, którzy się poddali. Ci drudzy, którzy nie poddali się i zamiast skrobać paznokciem, z całych sił pchają i biją ścianę, aż ta w końcu padnie im do nóg, rozbijając się na kawałki, otrzymują wynagrodzenie za wysiłek i ciężką walkę.
Ultra Instinct "Omen" jest przekroczeniem własnych limitów. Tylko Ci, którzy próbowali wszystkich swoich sił i mimo porażki nie poddali się, będą mogli otrzymać nową moc, która otworzy przed nimi nowe horyzonty.
Omen często nazywany jest jako zwykły Ultra Instinct, jednakże podobnie jak w przypadku Super Saiyanina 4, jest to tylko ułatwienie nazewnictwa. Prawdziwy Ultra Instinct jest umiejętnością, która pozwala na natychmiastową reakcję ciała, które porusza się samo i jest czymś stałym (czymś, co tylko prawdziwi mistrzowie sztuk walk mogą osiągnąć po wieloletnim treningu). Tego samego nie można powiedzieć o Omenie, ponieważ wypala on energię Ki i staminę.
Osoba używająca tego fenomenu sprawia wrażenie zupełnie innej, odmienionej. Wszystkie atrybuty jakie do tej pory brały udział w walce, teraz są podkręcone na maksa, sprawiając, że ciało reaguje samo, unikając i atakując, tańcząc wręcz na polu walki.
Charakteryzuje się aurą, która opływa wokół ciała powoli i spokojnie, niczym woda spływająca po laminacie. Włosy są uniesione ku górze, pozostając w artystycznym nieładzie, zaś oczy pokrywają się szarym kolorem. Temperatura ciała jest wysoka, przez co wydaje ono mnóstwo ciepła.
Wymagania: 7500 PL, ostatnia transformacja rasowa.
Efekt: siła, szybkość, wytrzymałość, energia x15, 1000ki/post fabularny.
*czekamy na informacje z mangi, ostateczny efekt może ulec zmianie!
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach