Go down
avatar
Gość
Gość

Promocja forum i inne! Empty Promocja forum i inne!

Sob Wrz 17, 2016 12:35 pm
Forum powinno byc lepiej indeksowane w internecie. Nie wiem co macie wiec napisze co trzeba zrobic, tylko slowa klucz, ale pytajcie jesli nie wiecie o co chodzi:
-Weryfikacja Google czyli kod by po wpisaniu dragon ball pbf nas wyszukiwano.
-Toplisty niektore wymagaja napisania do admina by dodal forum na topke + potwierdzenia maila
-Nalezalo by zmienic grafike znajdujaca sie jako tlo na fejsie + zmienic amatorska grafike reklamujaca nas na top listach
-Warto napisac temat na wszystkich forach dyskusyjnych o tematyce anime i dragon ball
-Warto napisac na fejsie do stron dragon ball o ew. udostepnienie strony naszej na fejsie
-Jesli nie mamy trzeba w ustawieniach uzupelnic Description, Keywords
-Przypominajcie o klikaniu w topki bo inaczej nie bedziemy wyzej xp


KOLEJNOSC NIE JEST PRZYPADKOWA

Nie mam wiecej pomyslow na ta chwile. Grafiki a potem reklama na forach i fejsie moge zalatwic.


________________________________________________________________________
Kazda z ras powinna wyrozniac sie nie tylko wygladem i technikami, ale wlasciwosciami. Niektore wziete z anime inne wymyslone na potrzebe tak jak niektore transformacje:
Demon - Admin juz pow. ze chociaz Buu to nie demon to jest tu bo wiecej osob go kojarzy. No ok, wiec moze dodac, ze ma gumowe cialo, jak Buu z anime wskutek tego wiekszy przelicznik wytrzymalosci lub po prostu wladanie cialem.
Saiyan i half - np. 10% statystyk za kazda prawie smierc z hp ponizej 10%?
Namki - Wiecej energii na transformacje.
Tsufule - Malo do zmian bo opcja zaczecia z forma teenage to boost, ewentualnie przejecie od @0% hp.
Changi - Wiekszy przyrost pkt z treningow lub mozliwosc odbycia +1 treningu skoro Freeza w 4 miechy osiagnal to co Goku w 30 lat. Mozna dodac tez to ze moga podrozowac po przestrzeni kosmicznej bez statkow
Androidy - Brak kosztow energii za techniki i transformacje lub mozliwosc wysysania
Bio-androidy - Mozliwosc zlozenia bio z nawet 3 ras jest juz op
Kaio i Maka - Mozliwosc natychmiastowego podrozowania po planetach, z ograniczeniem co ile mozna to robic
Ziemianie - Troche lapsy wiec nwm co by im tu dac...


Haricotto
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 2233

Promocja forum i inne! Empty Re: Promocja forum i inne!

Nie Wrz 18, 2016 12:04 am
Dobrze prawi, polać mu.

Większość z wymienionych przez Ciebie rzeczy powoli się robi. Powoli, bo niestety sam to robię. Tak czy siak, jesteśmy już bliżej niż dalej perfekcji, jeśli o te rzeczy chodzi.

Demon:
Większy przelicznik wytrzymałości? Sam fakt posiadania regeneracji "z pupy" to nadrabia, a i tak trzeba pamiętać, że nie każdy demon z DB miał taką umiejętność.

Saiyan i Half-Saiyan:
Moim zdaniem Zenkai byłby nie fair w stosunku do innych ras, które pobite nie otrzymywałyby go. Ale nie mówię temu nie, tylko trzeba to bardziej przemyśleć, w każdym razie efekt Zenkaia byłby mniejszy niż przedstawiony w mandze. I im silniejszy byłby Saiyanin, tym mniejszy Zenkai otrzymywałby.

Changeling:
Freeza zdobył taki poziom, bo jak to powiedział Akira Toriyama, był on wyjątkowy, prodigy. Dodatkowy trening nie wchodziłby w grę, bo takim dodatkowym treningiem jest już trening z NPCetem.
Podróżowanie bez statków akurat jest możliwe, tylko nie jestem pewny, czy to pisałem w opisie rasy, czy nie. Dziury w pamięci...

Androidy:
Wysysanie energii jak Super #17 byłoby możliwe jako umiejętność, ale ta umiejętność musiałaby być zaaplikowana przez dobrodusznego Mechanika, który przerobiłby Androida. I nie wysysana byłaby cała energia, tylko jakiś tam procent.
Brak kosztów za przemianę już jest. Transformacja staje się nowym base Androida i nie pobiera jego energii. Techniki to inna sprawa, za ich używanie musi być jakiś koszt.

Kaioshin/Makaioshin:
Podróżowanie... Z tego co pamiętam, by podróżować, należy znać Shunkanido, tą odmianę boską, która nie potrzebuje wykrywania KI, by się teleportować. Poza tym, gracze zaczynający grę jako bogowie, wciąż mają zielone postacie, które się dopiero uczą (coś jak Zamasu, ale nasz młody Kaioshin z u7 jest lepszym przykładem, bo jak wiele razy podkreślano w mandze/anime - jeszcze wiele musi się nauczyć) i nie potrafią od razu wszystkiego.

Ziemianie:
Tutaj też nie wiem, co niby mieliby dostać, bo wszędzie traktowani są po macoszemu. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to lepsza znajomość sztuk walk lub większy możliwy atak krytyczny z nimi związany.
avatar
Gość
Gość

Promocja forum i inne! Empty Re: Promocja forum i inne!

Czw Wrz 22, 2016 8:03 pm
POMYSL PIERWSZY
Troche technik. Dmq, koszt ki i ilosc pl zostawiam administracji bo nie znam realiow forum. Niektore wspolne powinny byc niedostepne dla demonow.

Ziemianie:
Shiyo-ken
Technika polega na stworzeniu sobie dodatkowej pary rak pod pierwsza para. Dzieki niej zyskujemy wieksza deffensywno-offensywna skutecznosc od innych. Wobrazcie sobie jak trzymacie swojego przeciwnika a dodatkowo uzywacie ataku ki!



Saiyanie/half:
Bakuhatsuha
Niezwykle destruktywna technika walki oparta na władaniu ki. Technikę tę stosuje się poprzez wzniesienie dwóch palców (środkowego i wskazującego) jednej ręki, co powoduje silną eksplozję niszczącą wszystko przed wojownikiem używającego. Cel musi znajdowac sie nie dalej niz 20 metrow od uzytkownika.



Demony:
Paparapa
Technika a raczej czar, ktory opanuja wylacznie istoty, ktore maja w sobie troche magii.

Wersja I:
Spoiler:

Wersja II:
Spoiler:

Wersja III:
Spoiler:

Bunkai Teleportation
Demon natychmiast rozsypuje sie na kawaleczki by np. uniknac ataku lub pojawic sie do 20 metrow dalej. Uzytkownik moze zaatakowac juz podczas materializacji. Samo znikniecie trwa zaledwie sekunde i tyle samo pojawienie sie. Techniki mozna uzyc dwa razy na walke.

Buu Ball
Technika wymaga gietkiego ciala by zlozyc sie w kule tak tez zlozony leci w strone przeciwnika. Uderzenie nie powoduje duzych obrazen, ale kula z kazdym odbiciem zyskuje 10% szybkosci o ile jest sie od czego odbic, w innym wypadku bedziemy tak szybcy jak w formie normalnej.

Evil Flame attack
Jest to strumień ognia wystrzeliwany z ust, ktory rozrasta sie co metr, jego szerokosc przy 10 metrach odleglosci wynosi 5 metrow. Technika powaznie poparzy kazdego z kim bedzie miala kontakt lub podpali kazdy material ktory moze podpalic ogien.

Ikoukan o Hatsusei
Kolejna technika demonow polegająca na utworzeniu przed sobą portalu, w który wpada pocisk przeciwnika, a następnie drugiego za przeciwnikiem, z którego wyleci jego pocisk. Od podobnej techniki demonow ta wyroznia fakt, ze nic zywego przez nia nie przejdzie a jedynie forma energii. Mozna uzyc raz na walke.

Koshoku
Uzytkownik "pozera" swiatlo, ktore wytwarza jego przeciwnik. Moze to byc aura zwiekszajaca sile czy aura pojawiajaca sie w czasie furii  lub naturalna aura super saiyan. Maksymalnie mozna wchlaniac swiatlo przez 4 tury. Wciagajac swiatlo przez ture jestesmy w stanie zaabsorbowac 80 jednostek energii.

Mini Clone
Technika polega na rozsypaniu sie na duże ilości, maksymalnie 20, małych klonów majacych 1/2 statystyk oryginalu. Energie nalezy podzielic po rowno na wszystkie kopie. Z kazdym podzialem cialo uzytkownika maleje np. majac 200 cm i dzielac sie na 20 czesci kazda bedzie miala 30 centymetrow.+

Time Stop
Po wzieciu glebokiego wdechu czas sie zatrzymuje na okre 2 tur, jednak technika wymaga duzych pokladow energii i moze byc uzyta raz na walke. Dodatkowo nie bedziemy w stanie uzywac atakow ktore bazuja na ki.

Sekikatsuba
Polega na pluciu śliną, która po zetknięciu z przeciwnikiem zamienia go w kamienny posąg. Aby przywrócić skamieniałego z powrotem do życia należy zabić uzytkownika. Slina zmienia cialo w kamien w ciagu 3 tur. Nalezy jednak uwazac bowiem trafienie bezposrednio w skore od razu zamieni ta czesc w kamien. Proces skamienienia mozemy rowniez przerwac likwdujac czesc zarazona np. odrywajac konczyne.

Udebunrikoge Chi
Technika polega na manipulacji gumowym cialem demona. Wydluzanie konczyn, dziura w ciele, spadochron z ciala i wiele wiecej. Jest to wlasciwie umiejetnosc, tak samo jak wrodzona regeneracja. Dobra manipulacja cialem moze zmienic przebieg walki.



Androidy:
Planet Geyser
Technika polega na skupieniu energii w swym wielkim mechanicznym ciele, a następnie rozłożeniu nóg i rąk i wystrzeleniu czerwono-pomarańczowej fali energii całym swoim ciałem na przeciwnika, zadając mu ogromne obrażenia i niszczac okolice.

Rocket Punch
Android wystrzeliwuje z wielką siłą w kierunku przeciwnika swoje przed ramie. Technika ta jest bardzo dobra, ponieważ cyborg może nagle zaatakować z odległości i zaskoczyć przeciwnika, a z powstalej dziury w ramieniu mozna wystrzelic atak energetyczny.



Nameczanie:
Papparapa
Technika a raczej czar, ktory opanuja wylacznie istoty, ktore maja w sobie troche magii.

Wersja I:
Spoiler:

Wersja II:
Spoiler:

Wersja III:
Spoiler:

Kakusan Yuudou Kikiou Ha
Technika polega na wyslaniu 20 kul energii niby chybiajac cel a nastepnie zaatakowaniu kulami plecow przeciwnika co niesamowicie zwieksza obrazenia.



Bogowie:
Super Energy Battle Sphere
Technika czcigodnego Beerusa i tylko on jej moze nas nauczyc. Jest jedną z najpotężniejszych technik we wszechswiecie. Polega ona na stworzeniu (z rękoma ku górze)  potężnej kuli, wyglądem przypominającej słońce, która potem jest rzucana na konkretny cel. Technika z latwoscia zniszczy planete.

Papparapa
Technika a raczej czar, ktory opanuja wylacznie istoty, ktore maja w sobie troche magii.

Wersja I:
Spoiler:

Wersja II:
Spoiler:

Wersja III:
Spoiler:

Chou no Ryoku
Atak ten polega na otoczeniu przeciwnika energią ki w formie drobnych nici, które oplatają cel i wysysają energie uniemożliwiając ucieczkę. Wysysanie odbywa sie na poziomie 200 ki na ture.



Wspólne:
Wahaha no Ha
Uzytkownik sklada rece niczym do modlitwy. Miedzy dlonmi tworzy sie zielona kula energii, po czym z niej zaczynaja wylatywac mniejsze wiazki energii, w duzej, przytlaczajacej ilosci.

Zanzo-ken
Technika polega na zmyleniu przeciwnika tworzac poswiate swojego ciala, gdy naprawde jestesmy troche dalej lub za przeciwnikiem. Jej dobre zastosowanie wymaga wiekszej szybkosci niz u przeciwnika. Wykorzystuje naturalna szybkosc wiec nie pobiera energii.

Super Genki-Dama
Uzytkownik po stworzeniu genki damy moze ja wessac w cialo zyskujac ogromny power na krotka chwile. Statystyki rosna o 40 punktow kazda, natomiast co ture uzytkownik traci 20% energii.

Ryu-ken
Technika ta polega na skumulowaniu dużej ilości energii w jeden cios, a potem precyzyjne uderzenie przeciwnika w czuły punkt. Podczas ataku wokół atakującego tworzy się aura w postaci smoka. Atak ten jest bardzo potężny i niemal zawsze kończył się pokonaniem wroga. Uderzenie w ziemie potrafi zniszczyc planete.

Ki no tsurugi
Uzytkownik tworzy z energii miecz, ktorym moze wladac. Moze go za dodatkowa oplata ki wydluzac.

Bunshin
Technika polega na podzieleniu swojej energii na tyle, ile zamierzamy stworzyc kopii, jednak nie wiecej niz 5. Klony sa tak samo silne, jednak nie posiadaja transformacji oraz znikaja przy silniejszym uderzeniu.

Dead Zone
Technika przeznaczona jedynie dla osob, ktore byly w piekle. Polega on na otwarciu portalu do innego wymiaru, ktory wsysa naszych przeciwnikow. Nie ma stamtąd wyjścia.

Body Change
Promień, który wystrzelony powoduje zamianę ciał dwóch wojowników. Uzytkownik nie ma dostepu do transformacji jesli nie byla odpalona w momencie przejecia ciala. Ponadto nowe cialo posiada tylko 50% sily a odblokowanie 100% trwa 3 tury.

Ashi Kara Kame
Odmiana zwyklej kamehamehy, tu jednak mozemy wykorzystac nogi lub noge do wystrzelenia ki. Posiada 50% sily zwyklej i sluzy bardziej do przyśpieszenia, lub zaskoczenia.

Dynamite push
Technika polega na dolaczeniu do zwyklych ciosow wybuchow energii ki co zwieksza ich efektywnosc. Obrazenia rosna o 15%, jednak kazdy cios potrzebuje 10 ki i spowoduje wieksze obrazenia u nas jesli nasz cel bedzie mial wyzsza wytrzymalosc.

Energy Shyotu
Jest to technika polegająca na utworzeniu cienkiego strumienia energii, używanego jak miecz. Jest on długości ramienia używającego i nie można zmieniać jego długości.

Ki no Jyouto
Jest to przekazanie swojej energii innemu wojownikowi przez jedną lub kilka osób w celu zwiększenia jego siły. Przekazujący swoją moc otaczają zwykłe wojownika i oddają mu swoją energie lub mozna to  też zrobic na odległość. Wtedy widzimy odchodzące od nich strumienie energii.

Ring Jyou No
Po uprzednim opanowaniu energii uzytkownik moze za pomoca dwoch palcow stworzyc pierscienie energii by unieruchomic konczyny przeciwnika.

Saimin No Jutru
Uzytkownik moze zahipnotyzowac przeciwnika z mniejsza iloscia energii i 50% hp na okres 1 tury.



POMYSL DRUGI
Moze by dodac dla bio-androidow mozliwosc tworzenia mniejszych kopii z np. 1/3 sily, maksymalnie 5 sztuk. Stworek mialby jakies ograniczenia np. tylko 2 techniki użytkownika, bez mozliwosci specjalnych np. transformacji czy regeneracji. Kazdy stworek kosztowalby hmm 10-15% energii? W formie techniki, z zasada, ze stworki sa do konca walki lub zniszczenia.



POMYSL TRZECI
Moze skoro sa saiyanskie i changelingowe scoutery (a wlasciwie tsufulianskie bo to od nich sa wziete) to dodac by zbroje?
Spoiler:
Wersja I
miala by np 200 wytrzymalosci i pochlaniala by np. iles % dmq.

Spoiler:
Wersja II
miala by np 350 wytrzymalosci i pochlaniala by np. iles % dmq.


Yaki Chou
Yaki Chou
Liczba postów : 114

Promocja forum i inne! Empty Re: Promocja forum i inne!

Czw Wrz 22, 2016 11:48 pm
Ok, jako naczelny człowiek od używania mózgu i ogarniania mechaniki forum (pracuję nad lepszą ksywką), powinienem się chyba wypowiedzieć nieco w tej sprawie. Here we go~!

Shiyo-ken: Sure, whatever.

Bakuhatsuha: I tak mieliśmy to w planach

Paparapet: Brzmi nieźle, w końcu jakieś techniki nie służące bezpośrednio do walki, to się ceni, ale nie jestem pewien o co dokładnie chodzi z wersjami. Wybierasz jedną? Masz wszystkie? Odblokowujesz je po kolei? No i opis magicznego śluzu jest dla mnie całkiem niejasny. Teleport ograniczyłbym na zasięg jednej planety.

Bunkai Teleportation: Widzę małe problemy. Jestem za mniejszeniem czasu potrzebnego na rozczepienie się na małe cząsteczki i "sklejenie się do kupy", ale zabroniłbym ataku w momencie materializacji. To technika pozwalająca na ucieczkę, nie atak. Odległość mogłaby być większa, niż 20m (ale zajmie to dłużej i przeciwnik będzie miał więcej czasu się przygotować). Poza tym jak wiadomo, jestem często przeciwko "raz na walkę", więc zwyczajnie trzeba to ograniczyć inaczej, kosztem ki czy czymś innym.

Buu Ball: pomijając zmianę nazwy na "*tu wstaw imię swojego Majina* Ball", uważam, że nie powinno to się zaliczać jako technika, a zwyczajnie jedna z możliwości tej rasy. To ma swoje bonusy, jak prędkość i masę, więc ciężej to zablokować.

Evil Flame attack: Jest ok, ale z rozwojem postaci zasięg powinien się zwiększać.

Ikoukan o Hatsusei: Jestem za ustaleniem limitu dmg jaki może przyjąć portal nim się zamknie. Byłby spory, ale jednak mocna technika wciąż by się przebiła. Nie wspominając o technikach które nie trafiają bezpośrednio. Ponownie nie zgadzam się na limit użyć na walkę

Koshoku: Podoba mi się jako kontra na różne aury (w tym sjj!). Jako ograniczenia widzę zablokowanie się w odsłoniętej pozycji, więc użytkownik byłby otwarty na atak oraz to, że nagłe wycofanie się z techniki może uszkodzić ciało użytkownika. Technikę dałoby się przeładować (limit zależny od wytrzymałości postaci) co oznaczałoby poważne obrażenia dla użytkownika.

Mini Clone: W tym wypadku myślę, że należy zmienić statystyki klonów. Staty jednego klona powinny być: statystyka użytkownika podzielona przez ilość klonów podzielona potem na dwa. Przewaga liczebna i tak jest już sporą pomocą i problemem dla przeciwnika.

Time Stop: https://www.youtube.com/watch?v=umDr0mPuyQc
Zatrzymanie czasu to słaby pomysł. To darmowe ataki i nieuczciwa szansa na ucieczkę. Myślę, że ten pomysł całkowicie odrzucam, bo psuje rozgrywkę.

[WIP]
Haricotto
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 2233

Promocja forum i inne! Empty Re: Promocja forum i inne!

Pią Wrz 23, 2016 1:38 pm
Zacznę od końca, bo tak.
_____

Pomysł ze zbrojami jest w porządku, mam już przygotowane odpowiednie obrazki i opisy wraz z odpowiednim dmg, jaki może przyjąć na siebie pancerz. I jest ich więcej niż dwa rodzaje.

Dzieci Bio-Androidów? Też o tym myślałem, ale ze względu na moje lenistwo i że zapominalski ze mnie gość, nie pojawiło się to jeszcze na forum.
Co do długości ich życia... Będą mogły sobie żyć do momentu ich śmierci. Czyli jeśli przeżyją walkę, to stają się "petem" gracza. Oczywiście, nie mogą one rosnąć w siłę, więc by takie dziecko mogło być silniejsze (sama postać gracza musi być silniejsza, duh), należy wytworzyć nowe, a tamtego się pozbyć. Można też zostawić to słabsze, to już zależeć będzie od gracza.
Ale, ale! Żeby zbyt łatwo nie było, taką możliwość będą mieć jedynie Bio-Androidy, które posiadają komórki Nameczan lub Demonów. Coś za coś, moi mili.

Do większości technik nie mam nic, ale są takie, które nie przejdą. Mianowicie są to:
- Time Stop - zatrzymywanie czasu to straszne cziterstwo, nuh-uh.
- Super Genki Dama - rodzajów Genki Damy mamy już kilka, więc tej mówię nie.
- Body Change - już widzę psioczenie i płakanie osób, którym nie spodobała się zamiana ciałami.
- Ashi Kara Kame - nie ma potrzeby by robić z tego oddzielną technikę. Wystarczy dopisać do zwykłej Kamehamehy opcję strzelania z nóg.
- Saimin No Jutru - hipnoza, huh? Nie jest to przypadkiem zdolność magiczna? Poza tym, w tak krótkim czasie, w jakim miałaby być zastosowana, nie ma w ogóle sensu bycia.
- Papparapa - to raczej była magia Babidiego, więc nie widzę opcji, w której wojownik miałby jej używać*.
- Dead Zone - "nie ma stamtąd wyjścia" to zdanie, które mi tak bardzo nie pasuje. I co dalej z takim graczem, huh? Przecież nie umrze, a wyjść też nie może. Ewentualnie można by zmienić, że na jakiś czas postać zostaje zamknięta i dostanie swego rodzaju wyzwanie od MG. Przejdzie pomyślnie - wychodzi, nie przejdzie - też wychodzi, ale błyskawicznie umiera i trafia do Zaświatów.

* I teraz naszła mnie myśl, by stworzyć trzecią klasę, która zajmowałaby się magią, hahaha.

Yaki, skoro nazwałeś się "naczelnym człowiekiem od używania mózgu", to zajmij się w końcu naszymi przygodami, nierobie jeden, Ty! >D
avatar
Gość
Gość

Promocja forum i inne! Empty Re: Promocja forum i inne!

Pią Wrz 23, 2016 9:23 pm
uwagi mi sie podobaja obu graczy xp



Yaki: Mistrzu Yoda, czy to ty?
avatar
Gość
Gość

Promocja forum i inne! Empty Re: Promocja forum i inne!

Sob Wrz 24, 2016 2:19 pm
A ja się odniosę tylko do robienia dzieci.
Myślę że powinna być możliwość nie tylko tworzenia petów, ale także... Postaci graczy! Na jakiej to by działało zasadzie? Otóż gracz przed rozpoczęciem gry skumałby się z którymś zdolnym do robienia dzieci graczem, aby ten się postarał i zrobił dziecko z wolną wolą. Wtedy rozpoczynający grę gracz zawarłby to w historii i hajdi hajdu hajda. Podobnie mogłoby również działać robienie androidów i bio-androidów przez inżynierów.
Yaki Chou
Yaki Chou
Liczba postów : 114

Promocja forum i inne! Empty Re: Promocja forum i inne!

Sob Wrz 24, 2016 5:52 pm
Klony Cella nie do końca nadają się na PC (playable character). Ich siła nie wzrasta, więc nie będziesz mógł się poprawiać. Może ewentualnie gdyby takie jedno dziecko nie zaliczało się do limitu dwóch multikont i ktoś by je sobie przygarnął for fun.

Robienie androidów i bio-androidów jako PC wydaje się o wiele lepszym pomysłem, choć to nieco sytuacja w stylu "zrób mi postać". Chyba, że gracze by przedyskutował design jeszcze przed stworzeniem androida/bioka. To głównie zmiana dla fabuły, aniżeli rozgrywki, więc jakby to się przedyskutowało, to by pewnie mogło działać. Pamiętam, że na pewnym forum o tematyce Dragon Ball dwójka graczy umówili się, że wspomną o sobie w KP i będą rywalami, więc ich pierwszą akcją była walka ze sobą.

Z tyłu głowy zastanawiałem się czy nie dać jakichś perków stworzonym przez graczy androidom/bio, ale wtedy pewnie też bym musiał znaleźć jakieś minusy.
Sponsored content

Promocja forum i inne! Empty Re: Promocja forum i inne!

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach