Go down
avatar
Gość
Gość

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Pią Lis 11, 2016 3:54 pm
Tylko by to regenerowanie ki jak bateria nie było nwm 10 na turę, może jakieś % ich maksymalnego KI ;P Na przykład na turę 20% czy 15%.
Yaki Chou
Yaki Chou
Liczba postów : 114

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Pią Lis 11, 2016 4:09 pm
Wartości są na ustalenia. Proporcjonalnie do prędkości regeneracji, zmniejszymy ki. Poza tym jak powiesz tura jeszcze raz, dostaniesz buta :p
avatar
Gość
Gość

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Pią Lis 11, 2016 5:32 pm
No niby są te sekundy, ale ------>tura<------ lepiej w ucho wpada.
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Nie Lis 13, 2016 9:03 pm
Proponuję 1% na sekundę. Wtedy będzie max 10% na turę. Ponadto może Ki = 13,5 x energia i będzie git.
Yaki Chou
Yaki Chou
Liczba postów : 114

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Nie Lis 13, 2016 10:45 pm
GUYS. Bardzo nie lubię myśleć o turach w tym systemie. Tura nie zawsze trwa tyle samo sekund, więc czemu ma się regenerować tyle samo ki? Tak samo nie lubię "można użyć raz na walkę" itp. To bardzo wyciąga z rozgrywki i nie ma kanonicznego wyjaśnienia. Anyways, czas regeneracji jest wciąż do ustalenia, patrząc na to, że nie mamy jeszcze ustalonych limitów statystyk... No i jeszcze jak zmienią się ceny ki blastów... Zasadniczo mówię, że zajdzie wiele zmian do czynników wokół których będziemy balansować regenerację, więc dopóki one nie nastąpią, rzucanie liczbami nie ma sensu.
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Wto Lis 15, 2016 8:17 pm
Właśnie. No to kolejna rzecz. Jeśli tura nie zawsze trwa tyle samo sekund, to dlaczego za transformacje, czy kaiokena płacimy koszt ZA TURĘ? Według mnie powinno się ten koszt podzielić przez 10 i dać "na sekundę", czyli np. Super Saiyan - 40 Ki na sekundę. Z tego co wiem maksymalny czas trwania tury to 10 sekund, więc 10 x 40 = 400. No i Ozaru mógłby wtedy trwać 20 sekund.
Yaki Chou
Yaki Chou
Liczba postów : 114

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Wto Lis 15, 2016 8:54 pm
Ok, nie będę owijał w bawełnę, techniki i transformacje na forum wciąż czekają na przystosowanie pod nowy system walki. Nie masz pojęcia ile płakałem Hariemu o tym, że wszystko będzie trzeba zmieniać. Dochodzą przecież zupełnie nowe statystyki do każdego ataku ki, takie jak: czas ładowania i prędkość. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by chociaż początkowe techniki były dostosowane do systemu kiedy gracze będą w stanie się ich nauczyć.

Możesz podać mi dokładny cytat, w którym powiedziałem, że tura trwa maks 10s? Nie widzę do końca sensu ograniczania czasu tury. Załóżmy, że dwaj gracze używają swoich najbardziej jebutnych umiejętności naraz. Każda ładuje się 13s. Wtedy byłaby choć jedna tura typowego krzyczenia i power upów, co byłoby trudne do opisania dla graczy (bo nie każdy przepada za opisywaniem tego jak trzyma rękę w górze i ładuje atak ki).

Ponownie przypominam, że rzucanie liczbami na ten moment nie jest zalecane, gdyż już powoli kończymy pewną nową mechanikę, która nieco namiesza ze statystykami (in a good way). Oczywiście kiedy ogół systemu się ustabilizuje, będziemy otwarci na sugestie, nawet konkretne liczby od użytkowników. Administracja to wciąż tylko ludzie, mamy określone punkty widzenia, więc nie wszystko co mówimy jest zawsze dobre.

Ale patrząc na to jak zaangażowani potraficie być w system forum, zastanowię się nad kolejnymi niefabularnymi walkami testowymi (z użyciem "eksperymentalnych" statystyk technik, które przed samą walką można przedyskutować ze mną). Co wy na taki pomysł? Jeżeli nie chcecie zaśmiecać tego tematu, zapraszam chętnych na moje PW albo GG, tam ustalimy co i jak. Mogę sobie mówić, że to zrobię, ale zwyczajnie nie dam rady zrobić tego bez was Very Happy
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Wto Lis 15, 2016 9:33 pm
Ok. Zatem do tego już tu nie będę na razie wracać. Przejdźmy więc może w jakiś inny temat. Wiem, że na pytania jest temat oddzielny, ale prawdopodobnie wyjdzie ode mnie później jakaś propozycja w tym kierunku. Chodzi o sagi i eventy. O ile wiem jak będą działać eventy, o tyle sagi to dla mnie czarna magia. To znaczy, wie, jak to było z podziałem na sagi w DB, ale z tego co widzę tutaj, będzie to po prostu duży event z jakimś wielkim ultra-mega-bossem-co-to-świat-rozpieprzy, mam rację?

No więc myślę, że możnaby zacząć obmyślać już jakiś event/sagę. Wiem, że macie od nawalenia roboty z chociażby mechaniką, a i wszelkie postacie na forum są jeszcze dość słabe, ale może zaczęlibyśmy już dyskutować na ten temat na przyszłość. Uważam, że im wcześniej się do tego zabierzemy (nawet powoli, jak już mówiłem, wiem, że macie mnóstwo roboty) tym lepiej to przygotujemy, wcześniej będzie gotowe i fajniejszy będzie efekt. Ponadto, jeśli zorganizujemy event, bo na sagę to teraz jeszcze za wcześnie, będzie pretekst do splątania losów postaci z różnych planet i początek kształtowania jakichś relacji i zawarcia znajomości. Co myślicie? Dajcie znać.
Haricotto
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 2233

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Sro Lis 16, 2016 11:12 am
Mechanika z sekundami ma zastosowanie tylko podczas starcia gracz vs gracz. Nie widzę potrzeby, by zmieniać system turowy na sekundowy, zbyt dużo kombinowania. Nawet podczas wyżej wymienionego starcia, walka nie ruszy dalej, jeśli nie pojawią się w niej DWA posty, jeden gracza A, drugi gracza B. Na chwilę obecną myślę, że lepiej zostawić to tak, jak jest. Ewentualnie, można zmienić, że koszt utrzymania transformacji nie jest zależny od tury, tylko od postu. W ten sposób za każdy post, w którym postać starałaby się utrzymać transformację, pobierany byłby koszt energii. Mniej więcej wychodzi na to samo, co w przypadku systemu z sekundami, a oszczędza tym samym kombinowania.

Druga sprawa, eventy, sagi, zwał jak zwał.
Eventy to wydarzenia na mniejszą skalę, powiedzmy, że w obrębie jednej planety/miejsca. Saga to jak sam napisałeś "duży event z jakimś wielkim ultra-mega-bossem-co-to-świat-rozpieprzy". Podczas sagi będziemy się bawić i eksperymentować, posyłać graczom różne zagrożenia, które na początku nie będą niczym specjalnym, ale z czasem rozgrywki będzie się to zmieniać, prowadzić powoli do wielkiej kulminacji - coś jak Saga Freezera, najpierw Z-Fightersi bili się z "płotkami", a później musieli stawić czoła większemu zagrożeniu. Nie wspominając już o wybieraniu stron konfliktu.

Zarysy fabularne najbliższej (ale wciąż oddalonej o lata świetlne od dnia dzisiejszego) sagi od dawna mam w głowie. Hell, mam pomysłów tyle, że spokojnie dałoby się to posklejać w kilkanaście wydarzeń fabularnych, jednakże... Gracze na chwilę obecną są zbyt słabi, by brać udział w sadze. Na razie prowadzone są przygody dla tych, którzy tego chcą (tak jak Changelings: Grand Tour Razz ), a za jakiś czas, stosunkowo niedługi, bo widzę, że dość szybko rośniecie w siłę (co nie jest takie trudne, wystarczy na bieżąco korzystać z tego, co jest dostępne), stworzymy event, który będzie częściowym wprowadzeniem do nadchodzącej sagi. I będziemy mogli zapoznać swoje postacie, tak więc chill out, I've got this.

Dyskutować o tym można, jak najbardziej. W końcu burza mózgów to dobra rzecz, a być może ktoś wpadnie na pomysł, który zostanie podłapany i wykorzystany przez nas na większą skalę. Tylko proponuję założyć nowy temat do tego, bo tutaj, w masie pomysłów Jirriego, może to się szybko zgubić.
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Pon Lis 28, 2016 8:36 pm
No tak... Naprawdę nie wiem, co byście beze mnie zrobili. Już znalazłem kolejny błąd na tym forum, który trzeba skorygować. Zauważyłem na przykładzie Laptora. W swoim poście Haricotto napisał, ile DMG zadał Laptor swym atakiem i dzięki temu znam już wartość siły Laptora. Jaka jest na to rada? Proponuję takie wartości liczbowe przesyłać na PW uczestnikom walki. W sensie DMG i przebyte metry. W przeciwnym razie zaraz każdy będzie znał statystyki innych. Z kolei w wypadku fabularnych świadków walki (postacie w tym samym temacie), proponuję wysyłanie im na PW tylko przebyte przez postacie metry (w końcu raczej nie zobaczą na oko zadanych obrażeń).

Przy okazji zadane obrażenia i przebyte metry możnaby trochę zaokrąglać jak PL w scouterach. W końcu nikt nie ma w oczach linijki, a w brzuchu maszyny do mierzenia siły. Dzięki temu nigdy nie będziemy mogli być całkiem pewni siły oponenta. Dajcie znać, co myślicie.

EDIT:
No i half-saiyanie też powinni dostawać +1 co dwa treningi, jak changelingi.
@Whis
@Whis
No.1 Whis' Fanboy
Liczba postów : 976

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Wto Lis 29, 2016 1:28 pm
Już się tym zająłem. Więcej takich informacji, jak pojawiały się wcześniej w postach MG w przygodzie Laptora nie będzie.

Co do Half-Saiyan, oni mają zaplanowaną inną zmianę, nad którą jeszcze pracujemy.
Yaki Chou
Yaki Chou
Liczba postów : 114

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Wto Lis 29, 2016 2:40 pm
Uf, Hari, powinniśmy przeszkolić się wszyscy, żeby starać się ujawniać jak najmniej informacji. Bo trochę każdy z nas jest tego winny xD

Zmiana Half saiyan zostanie wprowadzona po reworku transformacji i po wprowadzeniu nowej mechaniki, która jest gotowa, tylko czeka na wprowadzenie.
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Wto Lis 29, 2016 9:35 pm
Ajajaj... Co wy beze mnie zrobicie, co?
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Sro Sty 04, 2017 10:17 pm
Oto powrócił w pomysłach najpotężniejszy z potężnych! Rzecz jest taka że uważam brak możliwiści trenowania podczas eventu za głupi. Event jezt cholernie długi a punktacją swą dorównuje ledwo dwóm treningom. Innymi słowy dodając do tego przygodę możemy dostać więcej punktów w miesiąc niż przez cały event. No i nie mam pojęcia co takiego jest przeszkodą by móc trenować podczas takiego wydarzenia. Oczywiście nie w trakcie walki, ale w jakimś stosownym momencie - czemu nie.

No i nie miałem teraz neta, więc nie miałem jak tych treningów w tym miesiącu zaliczyć... Hehe.
avatar
Gość
Gość

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Sro Sty 04, 2017 10:39 pm
Event nie jest nastawiony na zdobywanie punktów a na dobrą zabawę i wyłapanie dobrych stosunków z graczami, poznanie ciekawych NPC, jakieś inne fabularne aspekty, ważne dla postaci.

Co do treningu oraz "Event jezt cholernie długi a punktacją swą dorównuje ledwo dwóm treningom" powiem tak:
Nie znacie przebiegu Eventu to nie oceniajcie, nie będziecie wiele stratni na tym evencie, wręcz odwrotnie patrząc na bonusy, które będą wypływały po evencie -.0
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Sro Sty 04, 2017 11:11 pm
Ok. Trzymam cię za słowo.
avatar
Gość
Gość

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Sro Sty 04, 2017 11:31 pm
Dobrze, że za słowo xd
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Sob Sty 07, 2017 6:20 pm
Jasna dupa. Ludzie. Wy se jaja robicie z tymi androidami. Nie dość, że mają nieskończo e Ki, to jeszcze wszechpotężne transformacje. Przecież w ich ostatecznej formie są już niepokonani. Załóżmy, że base androida z ostatnią formą wynosi 3200. Base changelinga ze złotą formą załóżmy takie samo. Ostatecznie po podliczeniu transfów mamy 40000 dla androida i 3200 dla changa. Różnica 8000 PL i nieskończonego Ki. Na serio ludzie. Przesada.
avatar
Gość
Gość

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Sob Sty 07, 2017 6:39 pm
No to pozabijasz androidów zanim osiągną ostateczną formę, co za problem? Albo jak któryś zdąży cię przegonić, to się z nim skumaj. A jak już ci wystarczająco zaufa, to go zamorduj z zaskoczenia. Pamiętaj że to nie jest jakieś MMO gdzie cała rozgrywka polega na biciu mobów i wypełnianiu zadań od NPC typu "zabij 5 wilków a dostaniesz 40 xp", tutaj dużą rolę odgrywa fabuła i granie roli, PBF to też taki jakby RPG. Na twoim miejscu nie przejmowałbym się balansem.
@Whis
@Whis
No.1 Whis' Fanboy
Liczba postów : 976

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Sob Sty 07, 2017 6:43 pm
Laptor trochę przesadził z Androidami, dlatego właśnie się tym zajmuje.
avatar
Gość
Gość

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Sob Sty 07, 2017 7:28 pm
Gotowe xD
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Sob Sty 07, 2017 8:33 pm
Hej! Co to się porobiło? Nagle changelibngi nie dostają bonusu do szybkości przy czwartej formie i bonusu do wytrzymałości w trzeciej! Tożto błąd niewybaczalny! Poprawić proszę.
avatar
Gość
Gość

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Sob Sty 07, 2017 8:39 pm
Lol, nie.

Wcześniej pisało, że dostają, ale tak na prawdę nie dostawali bo zarówno na trzeciej i drugiej pisało x tyle samo. Więc skoro II forma dawała np. x3 i trzecia forma daje x3 to tak na prawdę III forma nie dawała nic, bo mnożniki się nie sumują... Tak jak piszę na czerwono na dole... Więc po prostu usunąłem błąd...
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Sro Sty 11, 2017 9:07 pm
Powrót pomysłów czarnego jaszczura. Tym razem chodzi o demony.
Absorpcja dodaje demonom połowę statystyk przeciwnika. Może ją wykonać trzy razy i o ile rozumiem ją także się mnoży przy kolejnych transformacjach. Daje to naprawdę dużą moc i w sumie skreśla pozostałe rasy. Ponadto sama koncepcja ograniczania absorpcji akurat do trzech jest dla mnie niezrozumiała. Co więcej transformacje wyglądają mi okropnie sztucznie. Na serio, z opisów wynika, że tak czy siak każdy demon musi być po kolei mięśniakiem, grubasem, chudzielcem i "Super". To trochę tak, jakbyśmy poprostu redukowali ich do roli "pordrób Majina Buu". Co ja myślę? Myślę, że możnaby zmienić system tych transformacji i absorpcji i połączyć je w jedno. Czyli absorpcje nie dodają nam statystyk, ale pozwalają nam przeskoczyć do następnej formy, której wygląd zależny jest od wyglądu zaabsorbowanej osoby (jakby nie patrzeć Buu tak właśnie ewoluował, więc byłoby napewno bardziej kanonicznie niż "przemiana w wesołego grubasa pod wpływem gniewu).

I do Honoberuto, zanim coś napisze:
Wiem, że możemy tu grać przebiegłością i jak to mówisz "grać rolę". Nawet powinniśmy. Tyle że osoby o tych wielce potężnych umiejętnościach też mogą tak robić. Miej to na uwadze. Nie widzę więc usprawiedliwienia, dla którego jedna rasa miałaby mieć lepiej od drugiej.

Tu zaraz może być oskarżenie "a czemu nie czepiasz się, że second form changów jest lepszy od SSJ?" Proste. Później rola się odwraca i do momentu osiągnięcia Full Power/SSJ3 to Saiyanie mają tę przewagę (potem są już równi). Tymczasem tu tego nie ma. Demony będą miały dzięki temu lepiej przez cały czas, a że inni absorbować nie mogą, toteż demony szybko zostawią całą resztę w tyle. Pomyślcie o tym proszę.
avatar
Gość
Gość

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Sro Sty 11, 2017 9:38 pm
Jirri napisał:mnoży przy kolejnych transformacjach
Nie, nie mnoży się statystyk z wchłaniania.

Jirri napisał:każdy demon musi być po kolei mięśniakiem, grubasem, chudzielcem i "Super"
Nie musi, na forum mamy właściwie wolną rękę co do transformacji, a na pewno już przy demonach bo jak wiemy Demonów było dziesiątki i wyglądały różnie.


I co do ostatniego akapitu, demon nie ma łatwo jeśli chodzi o wchłonięcie, ograniczyliśmy do 3, do 50% stat i do 50% zjechania HP przy czym będę uważnie przyglądał się czy ktoś specjalnie do tych 50% nie zjeżdża by móc wchłonąć, tak być na pewno nie będzie. To będzie równie trudne co zdobycie zenkai u saiyanów... Dodam też, że jeden z trzech slotów "wchłaniania" jest od razu zablokowany gdy osiągamy V formą przez przygodę, wchłaniamy jakiegoś NPC, którego MG wybierze może to być jakiś neutral a nie ten ze spisu i nie dostajemy jego 50% stat tylko transformację x10. Wtedy mamy 2 sloty zamiast 3. A co do bilansu mnożników, Saiyanie mają większy mnożnik (np. gdzie wszyscy mają 12, oni 14, gdzie wszyscy mają 20 oni 24) ponieważ mają pobieraną energię, dodam również, że changi też mają większy mnożnik + dodatkowo leczą sobie HP, changi są właściwie ciągle przed saiyanami bo mnożniki mają te same, za tury nie płacą a jeszcze się leczą.

Podsumowując, by demon miał V formę (czyli tą gdzie mnożniki są x10) musi fabularnie ją osiągnąć (tak jak osiąga I, II, II itp) w przygodzie prowadzonej przez MG i mieć umiejętność wchłaniania. Wtedy MG prowadzi przygodę na wchłonięcie pierwszej osoby, gdy mu się to uda to ma transformację V (odpowiednik Gold Freezy, SSJB) i ma base x10 (czyli tak jak każda rasa). Wtedy jego limit wchłaniania z 3 robi się od razu 2. Jeśli uda mu się kogoś wchłonąć, otrzymuje 50% statystyk tej osoby. Wcześniej było podobnie, ale wchłaniało się na stałe taką osobę i nie mogła dłużej grać, więc dopisałem, że przeciwnik zostaje wypluty żeby nikomu nie psuć gry.
Sponsored content

Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka - Page 2 Empty Re: Pomysłowe pomysły pomysłowego człowieka

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach