Super Dragon Ball PBF - Another Universe
Forum jest w fazie przebudowy. Jest otwarte dla graczy, ale należy pamiętać o możliwości zmian w mechanice.

Share
Go down
avatar
Tensa
Time Patrol
Liczba postów : 449

Jak to tensa wpadła na pomysł

on Pią Lut 03, 2017 1:15 pm
A więc tak, zastanawiam się co sądzicie o pomyśle o nadaniu pkt graczom, w zamian za fabułę.
A mianowicie załóżmy, że dwóch graczy przez dłuższy opisuje jak to ich postacie poznają się, razem spędzają czas, czy też piją herbatke w domu jednego z nich rozwijając się fabularnie. Co sądzicie o wynagrodzeniu tego przysłowiowym 1pkt. do statystyk, lub dwoma gdyby było to naprawdę dobrze opisane. Moim zdaniem skłoniło by to innych do zawiązywania fabuły między graczami, no i mogło by wytworzyć to ciekawą sytuację, gdzie gracze w bardziej "ludzki sposób" spędzają fabularnie czas. Chyba mówilem już o tym na sb, ale nie jestem pewien.
Gość
Gość

Re: Jak to tensa wpadła na pomysł

on Pią Lut 03, 2017 1:42 pm
Jeśli koniecznie coś takiego chcecie to ja bym mógł na to przystać, ale by nie robić znowu burdelu kolejnego to wolałbym by takie "fabuły" były podsyłane raz na miesiąc i MG by przeczytali to i oceniali, powiedzmy od 1 do 3 pkt.
avatar
Tensa
Time Patrol
Liczba postów : 449

Re: Jak to tensa wpadła na pomysł

on Pią Lut 03, 2017 1:43 pm
Zgadzam się w 100%
avatar
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 1484

Re: Jak to tensa wpadła na pomysł

on Nie Lut 05, 2017 2:23 pm
Punkty za to, że gracze między sobą rozmawiają? Hell no! Nawiązywanie znajomości powinniście robić naturalnie, nie wspominając o tym, że poznawanie innych postaci fabularnie powinno być kluczowe dla was samych. W końcu na tym polega rozgrywka PBF, na nawiązywaniu z kimś wyimaginowanego kontaktu poprzez rozmowy między swoimi wykreowanymi postaciami.

Jednakże, myślałem nad dodatkową możliwością "przygody". Działałoby to na zasadzie takiej, że gracz mógłby sam sobie poprowadzić przygodę. Oczywiście, musiałaby być ona "przyziemna" i na końcu byłaby oceniana. Powiedzmy, minimalna długość takiej przygody to 5 postów, z czego każdy musiałby być "porządny", a nie z minimalną ilością linijek tekstu. I byłaby dostępna tylko po spełnieniu odpowiednich warunków, np. po ukończeniu dwóch treningów i jednej lub dwóch przygód pod wodzą MG.
Na razie zastanawiam się nad tym i waham się, skłaniając się bardziej w stronę odrzucenia tego pomysłu.

W każdym razie, Tensa, Twój pomysł nijak mi nie leży. Rozdawanie punktów za to, że postacie się poznają i ze sobą rozmawiają, jest, no, powiedzmy sobie szczerze, troszkę śmieszne. Ale ciągle jestem otwarty na propozycje, więc jeśli doszlifujesz bardziej ten system, to wrócimy do tej rozmowy.

_________________
avatar
Shin
Liczba postów : 395

Re: Jak to tensa wpadła na pomysł

on Nie Lut 05, 2017 6:53 pm
Jeśli mam być szczery, to jak dla mnie jest to trochę głupotą, dawanie punktów za to że sobie dwójka postaci pogada i popiję herbatkę. Cały ten pomysł śmierdzi mi czymś co było na DBAW-Typki pisali sobie pare postów i już punkciki mieli. Sami z siebie powinniśmy starać się nawiązywać znajomości, i nie powinniśmy dostawać za to jakichś wielkich nagród.

Ps. Nawet w temacie piszesz o sobie w formie żeńskiej? Creepy~~
avatar
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 494

Re: Jak to tensa wpadła na pomysł

on Czw Lut 09, 2017 1:19 pm
Tak ci Hari powiem, że pomysł jednoosobowen misji też jakoś mi nie leży. Wygląda mi to na właściwie darmowe punkty, raczej niemożliwe jest też, by w taliej sytuacji umrzeć.

No i pomyśl, co mogliby pomyśleć nowi użytkownicy.

"Eee, ale nieudacznicy, nawet pisać z kim nie mają, więc sami piszą, idę gdzie indziej".
avatar
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 1484

Re: Jak to tensa wpadła na pomysł

on Czw Lut 09, 2017 2:13 pm
Dżiri, to była tylko luźna wzmianka o czymś, co siedziało mi w głowie. Nigdzie nie powiedziałem, że zostanie wprowadzony w życie.

_________________
Sponsored content

Re: Jak to tensa wpadła na pomysł

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach