Super Dragon Ball PBF - Another Universe
Forum jest w fazie przebudowy. Jest otwarte dla graczy, ale należy pamiętać o możliwości zmian w mechanice.

Share
Go down
avatar
Admin
No.1 Whis' Fanboy
Liczba postów : 364
http://dbanotheruniverse.forumpolish.com

Forumowa waluta

on Pią Lut 10, 2017 1:44 pm
W świecie DB istniała waluta, a pieniądze na Ziemi nazywane były jako "Zeni". W przypadku innych planet nie było powiedziane wprost, jakim rodzajem pieniądza się posługiwali. Możemy jednak przyjąć, że każda planeta miała swoją własną walutę (coś jak w prawdziwym świecie złotówki, funty, dolary). Przyznanie oddzielnych walut i ich przeliczników jest niepotrzebne, więc na potrzeby forumowego świata przyjęliśmy, że wszędzie obowiązuje jedna wartość, mianowicie Zeni.

Pieniądze zdobywa się na różne sposoby. Najłatwiejszym z nim jest otrzymywanie tzw. żołdu, który obowiązuje na planetach: Vegeta, No.79, Ziemia (w przypadku błękitnej planety gracz musi należeć do Armii Czerwonej Wstęgi).
Co w takim razie z postaciami, które nie należą do żadnej armii? Sprawa jest dość prosta. Wykonując przygody, MG może dorzucić niewielką sumkę do ogólnej punktacji, jeśli przygoda ma charakter zleceniowy (przynieś, wynieś, pozamiataj).
Istnieje także opcja grabieży! Jeśli jeden gracz wprowadzi drugiego do stanu nieprzytomności, po przeszukaniu jego ciała, będzie mógł zabrać jego pieniądze. Oczywiście, nie ma pojęcia, ile Zeni zabiera, dlatego wtedy MG musi napisać o tym pod jego postem, lub edytując jego post i umieścić odpowiednią notkę.

Pieniądze należy trzymać w polu "Ekwipunek", które znajduje się w scouterze. Należy to uzupełniać systematycznie. W przypadku przeoczenia i zwrócenia uwagi przez MG, pieniądze z ostatniego poboru przepadają.

Żołd można odbierać jednorazowo, pod koniec miesiąca w koszarach. Otrzymanie wynagrodzenia leży w interesie gracza. Mistrz Gry nie jest zobowiązany wyjść z inicjatywą jako pierwszy.

Wynagrodzenie:
2.000 Zeni - do 880 PL,
4.000 Zeni - od 881 PL do (licząc z transformacją) 3500 PL,
6.000 Zeni - od 3001 PL do (licząc z transformacją) 6000 PL,
10.000 Zeni - od 6000 PL.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach