KONKURS! 10.04.2017

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

KONKURS! 10.04.2017

Pisanie by Admin on Nie Kwi 09, 2017 5:44 pm

Witajcie!
Administracja przygotowała dla Was, graczy, mały konkurs. Wydarzenie to jest przeznaczone w głównej mierze dla osób, których PL znajduje się poniżej 880 jednostek mocy! Ci z większym PL również mogą szukać, jednakże nagroda nie będzie taka sama.
Na forum w tematach pochowane będą Smocze Kule, a waszym zadaniem będzie je odnaleźć. Przy każdej znalezionej Smoczej Kuli znajdować będzie się zagadka, na którą trzeba będzie udzielić poprawnej odpowiedzi, by znalezisko zostało zaliczone. 
Konkurs rozpoczynamy w dniu jutrzejszym, tj. 10.04.17. Czas zabawy - 24 godziny. Polowanie na Smocze Kule można rozpocząć już po północy! Serdecznie zapraszamy do udziału!

Nagrody:
- 7 zagadek i 7 Smoczych Kul - 5 punktów,
- 6 zagadek i 6 Smoczych Kul - 4 punkty,
- 5 zagadek i 5 Smoczych Kul - 3 punkty,
- 4 zagadki i 4 Smocze Kule - 2 punkty,
- 3 zagadki i 3 Smocze Kule - 1 punkt,
- 2 zagadki i 2 Smocze Kule - 1 punkt,
- 1 zagadka i 1 Smocza Kula - 1 punkt.

Gracze z PL większym niż 880, którzy chcąc się dla zabawy sprawdzić, otrzymają za swój udział symboliczny 1 punkt.

Smocze Kule będą występować pod taką postacią: . Z odpowiedziami na zagadki należy zgłaszać się do Mistrzów Gry - Haricotto/Laptor. Prosimy zgłaszać się tylko wtedy, jeśli wszystkie Smocze Kule będą znalezione a odpowiedzi na pytania udzielone.

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy~!


@EDIT!
Pierwszy forumowy konkurs jest już za nami, więc pozostaje mi tylko dotrzymać obietnicy i zaprezentować wam wszystkie zagadki wraz z poprawnymi odpowiedziami. Oto i one:
Spoiler:
Zagadka 1:
Gracz (Bio android (Saiyan, Namek, Majin)) znajduje się we wnętrzu dryfującego statku kosmicznego.
Toczy zaciętą walkę z przeciwnikiem o takich samych statystykach (pomieszczenie 10x10 metrów, wysokość 5 metrów, obaj walczący znajdują się od każdej ze ścian 4 metry), oboje mają tylko 65% swojej pełnej energii oraz posiadają taki zestaw technik:
- Genki Dama
- Hellzone Grenade
- Execution Beam
- Guilty Flash
Czego gracz nie powinien (a nie, nie może bo coś tam) używać ze względu na swoje ryzyko?
ODPOWIEDŹ: Guilty Flash, ze względu na rozmiar techniki. Prawdopodobnie, zniszczyła by ona znaczną część statku przez co stracilibyśmy tlen. Genki dama nie pasuje bo mamy 65% energii a Genki zabiera 70 Wink. Hellzone nie pasuje ponieważ w tej technice użytkownik ma pełną władzę nad techniką i kulami, nie musiało by być tak, że obszarówka waliła by po statku.
Umiejscowienie: NPCetariusz i bestiariusz pod Jeice


Zagadka 2:
Występuje pod postacią wszystkich, ale jestem jedna. Mogę skupiać umiejętności wiele, ale wybrać możesz jedną.
ODPOWIEDŹ: Rasa Bio-android. Wiadomo, kluczem było "Mogę skupiać umiejętności wiele, ale wybrać możesz jedną.". "jestem jedna" sugerowało, że to jakieś słowo rodzaju żeńskiego ;P
Umiejscowienie: NPCetariusz i bestiariusz pod Boom


Zagadka 3:
Jestem wyjątkowy, ale każdy może mieć moją moc. Wystarczy pomyślunek i niewielka smocza moc.
ODPOWIEDŹ: LSSJ. Duży problem z zagadką, ale ktoś dał radę. To nie Shen long, bo "smocza moc" od razu sugeruje, że nie może to być on sam... LSSJ zdobywa się za pomocą kul na co wskazuje drugie zdanie, natomiast zdanie pierwsze sugeruje, że nie koniecznie tylko życzeniem można zdobyć tą moc Smile Wszak dostępny jest dla wszystkich, wystarczy właśnie ten pomyślunek.
Umiejscowienie: Smocze Kule jako obrazek Super kul


Zagadka 4:

Ma w sobie dużą siłę, tworzy wiele ich. Żółte są zazwyczaj, nie pomyli ich chyba nikt! Numerek siedem przy nazwie, to żaden wstyd, że sto ki kosztuje, każdy to szanuje!
ODPOWIEDŹ: Hellzone Grenade. No tak, "Numerek siedem" wiadomo, pozycja siódma na jakiejś liście, wystarczyło przejrzeć techniki, sprawdzić koszt ki jeszcze i boom rozwiązana zagadka.
Umiejscowienie: Sparing Laptor vs Jirri post Yakiego w spoilerze


Zagadka 5:
Czerwony owoc o wielkiej mocy.
ODPOWIEDŹ: Owoc Shinseiju. Tutaj nie trzeba wyjaśniać?
Umiejscowienie: http://dbanotheruniverse.forumpolish.com/t241-treningi-honoberuto#485


Zagadka 6:
Super Saiyan było wielu. Każdy z nich wyjątkowy, do tego stopnia, że udawali się na łowy. Przy księżyca blasku nowe moce dostawali i po mordach się lali. Jeden był bardziej futszasty, a jego moc tak surowa, że uderzenie jego to kara wyjątkowa! Złoty kolor mu towarzyszy, jednakże Super Saiyaninem nazywanym być sobie nie życzy!
ODPOWIEDŹ: SSJ4. No i zagadka, której nie zaliczył nikt. Dlaczego Super Saiyanin 4? Dlatego, że nie jest to stricte przemiana SSJ, a jedynie odłam, mutacja, która wywodzi się od Oozaru. Towarzyszący złoty kolor w zamyśle zagadki był aurą SSJ4, która podobnie jak przy innych SSJotach jest złota. Co do tego, że nie lubi być nazywam jako Super Saiyan, wytłumaczenie jest podane w naszym forumowym opisie transformacji.
Umiejscowienie: Techniki własne zasady w spoilerze


Zagadka 7:
Nie jest to rodzina, choć ją trochę przypomina. Inne właściwości. Odrębne włości. Jedna daje wiele, druga jeszcze więcej, każda jest korzyścią, więc wybierz czym prędzej!
ODPOWIEDŹ: Rasy. Nie jest to rodzina, ale ją przypomina bo na forum i na cb i tak nie ma różnicy, jakiej rasy jesteśmy. Inne właściwości czyli umiejętności. Jedna daje wiele, druga jeszcze więcej, zależnie od rasy znowu są inne umiejętności, techniki, transformacje Wink "więc wybierz czym prędzej" a co można na forum wybierać? To było kluczem w sumie do rozwiązania.
Umiejscowienie: Rozwój postaci Shiro

Nagrody zostaną wysłane na PW, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
avatar

Admin
No.1 Whis' Fanboy

Liczba postów : 300

http://dbanotheruniverse.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: KONKURS! 10.04.2017

Pisanie by Laptor on Pon Kwi 10, 2017 11:34 pm

ODPOWIEDZI DODANE

_________________
Ore ni kateru no wa, ore dake da
______________________________________________________
avatar

Laptor
Mistrz Gry

Liczba postów : 1070

http://www.invincible.oxn.pl

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach