Aran

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Aran

Pisanie by Aran on Sob Cze 24, 2017 3:19 pm

Imię: Aran
Rasa: Changeling
Klasa: Wojownik
Wygląd: Aran jest z rodu Aikaru podobnie jak jego ojciec. Aran zaledwie mierzy 1 metr i 50 cm i waży 50 kg. Jego skóra jest koloru niebieskiego. Ma czarne oczy, cienkie usta i prosty nos. Na szyi ma amulet swojego ojca. Ma białe naramienniki i zielone nagolenniki. Jest niezbyt umięśniony, ale można zauważyć średnie mięśnie na ramionach. Zakłada swoje fioletowe gi uplatany zielonym pasem na niezbyt muskularny korpus. Ma zieloną głowę bez żadnych rogów, ma niebieski mózg zajmujący przestrzeń od czoła aż do politycy. Ma paskowany ogon o kolorze niebiesko-zielonym. Jego gi ma dziurę na jego smukły ogon.
Charakter: Aran ma nietypowy charakter. Jest on wyjątkowym changelingiem, albowiem nie jest on złoczyńcą. Wydaje się być... trochę energiczny. Ma bujną wyobraźnię i bardzo lubi przygody, niż zwykłe changelingi. Brak mu nawet przerwy w życiu codziennym. Wciąż wymyślał różne pomysły na rzeczy, żeby ktoś się zajął, ale... do innych changelingów jakoś nie trafia. Myślą, że to jest nudne, żmudne i marnują czas. Jednak rzeczy, które robi, są ciekawe, szybkie i cudowne. W walce skupia się, jak pokonać danego przeciwnika. Nie brakuje mu kultury. Jednak changeling chciał mieć jedno marzenie- zostać żołnierzem armii Friezy.
Historia:
Ojciec Arana wstał z łóżka. A Aran spał jak zabity...
Wstawaj! - usłyszał. Ojciec groźnie spojrzał na młodego changa.
Czas na trening! - ryknał po raz kolejny, tym razem rzucając nim o ścianę. Aran pozbierał się szybko. Zdawał sobie sprawę, że ojciec nie żartuje. Natychmiast podniósł się z ziemi i stanął na baczność.
Tak jest! - powiedział.
I ruszyli... Treningi ze swoim ojcem przynosiły mu sporą satysfakcję. Jego ojciec czuł, że Aran rośnie w siłę. Był bardzo zadowolony. Doskonale pamiętał swój pierwszy strzał ki... strzał, którym trafił staruszka. Wyrzeczenia, poświęcenia, codzienne udoskonalanie swojego ciała, tylko po to, by kiedyś zostać jednym z żołnierzy armii wielkiego imperatora Friezy. Kiedyś i ja jego prześcignę - myślał, wymieniając ciosy ze swym rodzicielem. Aran wiedział, że ze swoją aktualną siłą nie ma z nim żadnych szans. Od zawsze czekał na jego dzień w którym Aran wygra. Na razie tylko walczył normalnie... Świadomość, że kiedyś nadejdzie dzień zwycięstwa, dodawała mu niezwykłych sił...

2 lata później...

Teraz nadszedł twój czas, żebyś zapisał się do armii Friezy- rzekł ojciec Arana, ledwo łapiąc oddech po jego strzale ki. Młody Changeling uśmiechnął się lekko. Dziękuję ci ojcze za te treningi. - powiedział. Wzleciał w powietrze. Zmierzał w kierunku koszar, w kierunku swego przeznaczenia.
Aran:Dzień dobry, chciałbym się zapisać do armii Friezy.
Rekruter:Uhm, zobaczmy.
Zapadła cisza. Rekruter przeglądał książkę i chciał wiedzieć, czy jest miejsce na żołnierza czy nie.
Rekruter:A! Jest miejsce! Proszę podpisać kontrakt na to, że jesteś żołnierzem armii.
Aran:Ok, gdzie mam się podpisać?
Rekruter:Podpisz tu, tu i tu. Tak więc, witamy w armii... e.. jak się nazywasz?
Aran:Nazywam się Aran rodu Aikaru.
Rekruter: Więc, Aranie, masz tutaj przepustkę i przyjdź do sali treningowej.
Aran: (Tak! Nareszcie jestem żołnierzem!)
I tak spełniło się marzenie- został żołnierzem armii.
Techniki:
Ki Blast
Flight
[u]Planeta/Miejsce zamieszkania: No.79

Ostatnio zmieniony przez Aran dnia Sob Lip 29, 2017 4:15 pm, w całości zmieniany 42 razy

Aran

Liczba postów : 7

Powrót do góry Go down

Re: Aran

Pisanie by Laptor on Sob Cze 24, 2017 3:36 pm

Od czego by tutaj zacząć. Generalnie nie twórz KP w dziale kart zaakceptowanych jeśli nie masz akceptacji. Po drugie... To nie jest Karta postaci. Generalnie wygląd powinien mieć no chociaż te 5 linijek, dobrze by było 10. Charakter tak samo a historia? Ona ma być porządna, chyba minimum historii postaci mam u siebie tutaj.

Zasada niepisana na PBF jest prosta: Nie wiesz jak coś zrobić, zobacz jak robią to inni.

Przy okazji, nie możesz pisać "Jak Cooler" "Jak Freezer" tylko musisz to opisać słownie w nawiasie ewentualnie podać przykład. Nie możesz w historii postaci również zawierać imion NPC bo twoja postać zaczyna, więc nie ma prawa znać nikogo ważnego jak Cooler czy nawet jego oficerów. Po to są PBF by fabularnie do tego dotrzeć.

Techniki możesz wybrać tylko 2 między Kaiem, Ki blastem i lataniem.

Ostatnio zmieniony przez Laptor dnia Sob Cze 24, 2017 3:42 pm, w całości zmieniany 1 raz

Laptor
Mistrz Gry

Liczba postów : 1077

http://www.invincible.oxn.pl

Powrót do góry Go down

Pisanie by Aran on Sob Cze 24, 2017 3:40 pm

Tylko gdzie mam tworzyć kartę postaci? I już zaktualizuję ten post. Jak również miałem kiepskie pomysły.

Ostatnio zmieniony przez adamsul123 dnia Sob Cze 24, 2017 3:46 pm, w całości zmieniany 1 raz

Aran

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laptor on Sob Cze 24, 2017 3:43 pm

Temat ci już przeniosłem w odpowiednie miejsce, więc wystarczy, że zedytujesz KP obecną... Zobacz na inne i zrób to porządnie Razz

P.s jeśli chcesz grać nick też ci zmienimy na nazwę postaci czyli Aron + avatar musi przedstawiać twoją postać, ale poszukamy ci obrazka razem ewentualnie po akcepcie KP.

Laptor
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie by Aran on Sob Cze 24, 2017 3:45 pm

Laptorze, jesteś najlepszym majinem w całym forumie.

Aran

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laptor on Sob Cze 24, 2017 3:47 pm

Najlepszym i jedynym majinem xd

Laptor
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie by Shin on Sob Cze 24, 2017 3:49 pm

Najlepiej dobrze się zastanów nad swoją postacią, bo potem zbytnio nie ma już odwrotu. Będziesz musiał opisywać jej decyzje patrząc na nadany jej charakter. Poczytaj historię ( http://dbanotheruniverse.forumpolish.com/t77-historia-swiata ) świata AU i dostosuj się do niej w historii postaci. Na początku musisz zacząć jako co najwyżej nic nie znaczący żołnierz, jednakże jeśli dobrze poprowadzisz swoją fabułę, to kto wie-Może kiedyś zastąpisz samego Colda?

Shin

Liczba postów : 401

Powrót do góry Go down

Pisanie by Aran on Sob Cze 24, 2017 5:33 pm

A teraz jak? Dobrze czy źle?
P.S. Fabuła karty postaci jest nie ok, ale to tego nie usprawiedliwia.

Aran

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laptor on Sob Cze 24, 2017 6:16 pm

Tak jak mówiłem, przeczytaj przykładowe KP i zrób ją poprawnie, obecnie nawet nie zastosowałeś się do moich wytycznych ;p

Laptor
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie by Shin on Sob Cze 24, 2017 6:22 pm

http://dbanotheruniverse.forumpolish.com/t182-honoberuto
http://dbanotheruniverse.forumpolish.com/t264-jirri-kp

Proszę Bardzo, tak wyglądają dwie BARDZO DOBRE KP innych Changelingów. Może zrozumiesz co robisz źle.

Shin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Aran on Sob Cze 24, 2017 6:57 pm

Już teraz zmieniłem nazwę na Aran i jeszcze podrasowałem historię. Wiem, że to jest krótkie, ale nie mogłem się rozpisać.

Aran

Powrót do góry Go down

Pisanie by Shin on Sob Cze 24, 2017 7:03 pm

Przykro mi, ale nie możesz w swojej karcie postaci wymyślać wydarzeń tak ważnych dla fabuł jak atak na planetę. Jeszcze raz odsyłam cię do fabuły obowiązującej na naszym forum, gdyż historia postaci musi być z nią w 100% zgodna. Dodatkowo jakikolwiek trening pod okiem Freezy czy reszty rodziny na start gry jest niemożliwy. Zaczynasz jako... No jako nikt. Jesteś tylko szarym changelingiem który nikogo nie obchodzi.

Shin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laptor on Sob Cze 24, 2017 7:12 pm

"Z Aranem jest inaczej; Aran ma kostną część (jak Cooler) i ukrywa się pod maską (jak Cooler)." - Pisałem, że masz to rozpisać a dopiero potem podać przykład w nawiasie. Co to znaczy kostna część, gdzie? Jaka maska? Z czego? O jakim kolorze? Jaki kolor ma jego ciało, oczy, jaki kolor ma armor, co nosi na nogach, jeśli nosi? Wszystkie szczegóły powinny być w wyglądzie...

"Aran ubiera się w stroje Friezy, ponieważ wszyscy Changelingowie tak się ubierają" - Każdy ubiera się inaczej.

"Czasami Aran ma takie "sekretne życie" - Należy opisać jakie sekretne życie, co się z tym wiąże, jaka cecha charakteru jest za to odpowiedzialna.

"Aran próbuje trenować różne techniki pod okiem Friezy lub Coolera. Jak również jest mieszkańcem, a nie żołnierzem Friezy, jak inni Changelingi." - Usuń to, to nie są cechy charakteru. Napisz porządny charakter oraz wygląd na MINIMUM 6 linijek, jaki jest, co lubi robić, jak reaguje w gniewie, co go wkurza, co lubi, czego nie lubi...

"Aran wrócił do domu, jednak żołnierz armii Friezy powiedział, że ktoś atakuje planetę." - Skąd wrócił do tego domu? Co działo się przedtem? Co działo się od dnia jego narodzin, jak trenował, co trenował, miał rodziców? Co się z nimi stało? Skąd ten żołnierz pod domem Arana, i czemu akurat JEMU, nic nie znaczącemu changowi powiedział o zagrożeniu planety?

"-Aranie!- powiedział przerażony żołnierz.
-Tak?- zapytał.
-Kannas napada na naszą planetę!
-Niedobrze.
-Radzę ci uciekać z planety ile sił w nogach!- krzyknął.
-Nie pozwolę, żeby ktoś nękał naszą planetę." - Dialogi muszą być jakoś wyróżnione między twoimi wypowiedziami a wypowiedziami kogoś innego np. kolorem.

"-Kannas napada na naszą planetę!" - Kim jest Kannas? Skąd się znają? Czemu napada na planetę? Co to obchodzi Arana, nic nie znaczącego changa na planecie No.79? Czemu nie zajmie się nim ktoś z żołnierzy?

"Aran wziął z domu kilka niezbędnych rzeczy, wziął swój Fioletowy Saber i ruszył, żeby powstrzymać złoczyńcę. I tak zaczęła się przygoda Arana." - Przygoda nie może zacząć się w historii, chyba, że chcesz misję od razu rozpoczynającą się jakimś pościgiem za swoim wrogiem itp.

To wszystko co napisałem musi znaleźć się w KP, a nie, że odpiszesz na te pytania w poście. Musi to mieć ręce i nogi no i parę linijek długości zawierać... Już nie mówiąc, że jakość napisania też się liczy, a tak słabo te zdania są ze sobą poskładane.

I tak z ciekawości, ile masz lat?

Laptor
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie by Aran on Sob Cze 24, 2017 7:15 pm

Po prostu będę zmieniał kartę, żeby była sensowna i czytam historię świata i karty innych changelingów.
I mam 13 lat.

Aran

Powrót do góry Go down

Pisanie by Shin on Sob Cze 24, 2017 7:33 pm

Byłoby miło jakbyś postarał się aby każdy aspekt KP miał co najmniej 6 pełnych linijek. W Historii miło by było zobaczyć nawet 10. Dialogi jeśli możesz odróżniaj kolorami, ładniej wtedy to wszystko wygląda.

Shin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Aran on Nie Cze 25, 2017 10:33 am

Eh, ja mam bardzo kiepskie pomysły niż inni.
I żeby już was nie denerwować, nie będę pisał karty.

Aran

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laptor on Nie Cze 25, 2017 11:32 am

Nie denerwujesz nikogo, jeśli naprawdę masz 13 lat to mamy użytkowników Shin, Shiro, Honoberuto którzy mają po 15 lat i mają KP na dobrym poziomie, uważam, że ci się nie chce a nie, że nie potrafisz. Pewnie nie czytałeś innych KP? Nie wiem, ale wystarczy troszkę pomyśleć, posiedzieć, zaznajomić się z forum i powinno styknąć. W szkole przecież też wymyślacie opowiadania, więc to działa na tej samej zasadzie.

Laptor
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie by Aran on Nie Cze 25, 2017 7:25 pm

No nie chcę mi się, ale bardzo chcę być swoją napisaną kreacją, ale również inni mają historię, tylko ja nie mam swojej historii.
Na przykład Jirri ma historię, że rodzice byli surowi i musiał ciężko ćwiczyć.

Aran

Powrót do góry Go down

Pisanie by Aran on Nie Cze 25, 2017 8:22 pm

I już podrasowałem WSZYSTKO! Wygląd, charakter i historię. I pewnie ocena karty znowu będzie kiepska.

Aran

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laptor on Nie Cze 25, 2017 9:31 pm

Poprawię nieco zdania w twoich opisach:

Aran mierzy zaledwie 1 metr, 50 cm i waży 50 kg. Jego skóra jest barwy niebieskiej. Ma czarne oczy, cienkie usta i prosty nos. Na szyi ma amulet zmarłego ojca a na czole krew zmarłego ojca. Posiada białe naramienniki i czerwone nagolenniki. Nie jest zbyt umięśniony, ale można zauważyć lekki zarys mięśnie na ramionach. Zakłada swoje fioletowe dogi, uplatane zielonym pasem na swoje ciało. Jego głowa jest bez żadnych rogów, co może dziwić wśród changelingów, jego płytka na czubku głowy jest również koloru niebieskiego. Natomiast ogon Arana jest paskowany w kolorach zarówno niebieskiego, jak i zieleni. Jego dogi mają oczywiście dziurę na smukły ogon.
Charakter: Aran ma nietypowy charakter. Nie jest on złoczyńcą, jednak nie jest on typowym changelingiem. Wydaje się... trochę zenergizowany. Ma bujną wyobraźnię i bardzo lubi przygody, bardziej niż zwykłe changelingi i nie musi tutaj chodzić o zabijanie. Brak mu nawet przerwy w życiu codziennym. Ciągle wymyśla nowe rzeczy, którymi dzieli się z innymi, ale... do innych changelingów jakoś nie trafiają. Myślą, że to jest nudne, żmudne i marnuje czas. Jednak rzeczy, które robi Aran, są ciekawe, cudowne i szybkie, a przynajmniej dla niego. W walce skupia się wyłącznie na tym, jak pokonać danego przeciwnika. Nie brakuje mu kultury zachowania. Warto dodać, że ten niebieski changeling ma pewne marzenie-zostać żołnierzem armii Friezy.

Co do historii, fajnie by było by miała co najmniej 30 linijek tekstu. Obecnie ma 5. Zacząłeś od śmierci ojca i spoko, ale przed tym wydarzeniem opisał bym przyjście na świat, poziom bojowy twój na starcie, jakąś drakę jak niezadowolenie z powodu niskiego poziomu mocy, wygnanie wraz z ojcem, ale wróciliście bo coś tam, nie mam pojęcia. Może nawet opis zwyczajnych dni waszych, że to on nauczył się grzeczności, że z niego też się wyśmiewali bo był inny, nie chamski, krwiożerczy i nie myślał jedynie o władzy i tak dalej Razz Myślę, że jakby to tak opisał ciekawie jak te 5 linijek to i przy 20 bym ci akceptnął.

Laptor
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie by Aran on Nie Cze 25, 2017 9:39 pm

Ok. Myślałem żeby zrobić rywala Arana- Betara, który od dawna jest jego najgorszym wrogiem.
I jeszcze mógłbym zrobić tak, żeby zapisać się do armii, trzeba wygrać mistrzostwa, czyli Aran i Betar będą walczyć z różnymi przeciwnikami, czyli; 1vs1, 1vs1, 1vs1 i 1vs1. I zrobiłem dłuuuuugą historię (pewnie znowu będzie kiepska).

Aran

Powrót do góry Go down

Pisanie by Shin on Pon Cze 26, 2017 9:13 pm

" żeby zapisać się do armii, trzeba wygrać mistrzostwa,"

Przykro mi, ale jest to sprzeczne z naszą fabułą. Żeby zapisać się do armii wystarczy iść do koszar i ewentualnie wykonać jakąś misję, na No.79 nie ma żadnych mistrzostw.

Shin

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laptor on Pon Cze 26, 2017 9:14 pm

Na Vegecie i No.79 nie ma organizowanych żadnych turniejów siły ani nic takiego.

Laptor
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie by Aran on Pon Cze 26, 2017 9:15 pm

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad czuję się smutny.

Aran

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laptor on Pon Cze 26, 2017 9:42 pm

W każdym razie robimy tak: Stosujesz się do zasad i tworzysz dobrą KP dzięki temu, przykładasz się i tak dalej, ALBO nie piszesz już i dajesz sobie spokój. Dotąd myślałem, że przyszedł ktoś zagubiony i nieznający PBF, ale twoje działanie, pisownia, składanie zdań, nieczytanie innych KP, zmienianie wyglądu i charakteru w wybrany sposób (mimo że dałem ci gotowe opisy), avatar sprawiają, że pomału myślę, że jesteś internetowym trollem, albo kogoś z wewnątrz, albo jakiegoś smutnego kolesia bez życia, myślącego, że zabawnie wkręcać ludzi i mówiącego potem „DALI SIĘ NABRAĆ, GŁUPKI”, podczas gdy prawdą byłoby „ZNALAZŁEM FAJNĄ ZABAWĘ, JESTEM DEBILEM". Pozdrawiam.

Lapek ma stuprocentową rację w tej sytuacji. -Shin

Laptor
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry