Super Dragon Ball PBF - Another Universe
Forum jest w fazie przebudowy. Jest otwarte dla graczy, ale należy pamiętać o możliwości zmian w mechanice.

Share
Go down
avatar
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 494

Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Wto Wrz 26, 2017 8:40 pm
Były już dwa tematy o tym, jeden w administracji, ale nadal nie wprowadzono tej mechaniki. Uważam jednak, że to dobrze, bo nadal warto by trochę to zmienić. Oto mój TRZECI JUŻ koncept.

No więc według mojego konceptu niszczenie planet uzależnione ma być w stu procentach od PL gracza. Oto rozpiska zniszczenia!

550 PL - zniszczenie góry, miasta, asteroidy
700 PL - zniszczenie księżyca
1000 PL - zniszczenie małej planety (poboczne planetki, typu Luud, planetoida Beehay) - wymaga opisu
1500 PL - zniszczenie planety - wymaga opisu
10000 PL - zniszczenie gwiazdy - wymaga opisu
60000 PL - zniszczenie galaktyki - wymaga opisu (ODRADZAM WPROWADZANIE TEJ OPCJI, ale daję tak przykładowo)

Na początek - o co chodzi z tym opisem?
Niszczenie czegokolwiek, nie licząc gór, miast, księżyców, asteroid będzie wymagać opisu. Poprostu piszemy najlepiej, jak tylko umiemy, opisujemy to, jak zbieramy energię, co odczuwamy. Coś jak trening, tylko cel inny. Za słaby opis = zniszczenie tylko skorupy/jądra planety i wybuch po jakimś czasie, lub zupełna klęska.

Techniki, których potrzebujemy

góra, miasto itp. - można z piąchy
księżyc - tak samo
mała planeta - można z piąchy, ale nie na jeden cios, przede wszystkim latamy wokół planetki i naparzamy,
planeta - CO NAJMNIEJ technika x4 (Galick Gun itp.) - od 15000 PL można piąchą
gwiazda - CO NAJMNIEJ technika x6 (Burning Attack itp.) - od 50000 PL można piąchą (no i trzeba oddychać w próżni)
galaktyka - CO NAJMNIEJ technika x8 (Death Ball itp.) ODRADZAM WPROWADZANIE TEJ OPCJI

Ładowanie techniki do zniszczenia planety/gwiazdy poza walką jest na tyle widoczne z każdego miejsca i trwa na tyle długo, by ktoś mógł do nas wpaść i nas powstrzymać. W walce zawsze trwa CO NAJMNIEJ 3 sekundy. Dodatkowo korzystając z silniejszych technik niż te wymagane zmniejszamy wymaganą długość opisu. W wypadku niszczenia z piąchy - nie można w trakcie walki, nie licząc gór, miast itp. oraz księżyca. Jeśli zaczynamy niszczenie planety w ten sposób, powstrzymać nas może tylko osoba o porównywalnej, lub wyższej szybkości (czyt. szybkość tej osoby = przynajmniej nasza szybkość x0,7) lub teleportująca się. Inne są zbyt wolne. Atak NIE ZADAJE większego DMG niż normalnie.

Jak coś sobie przypomnę, to dodam.

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI!
Gość
Gość

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Wto Wrz 26, 2017 8:46 pm
Nie rozumiem jakim cudem określiłeś zniszczenie czegokolwiek od PL a potem napisałeś "można z piąchy" czyli jak ktoś ma 5 siły, ale 1000 PL to może sobie i tak zniszczyć górę? Czy ten PL to minimum? Ale wtedy to bezsensu bo z jaką siłą należy uderzyć by rozwalić planetę czy górę?

Pierwszy pomysł, zwykły, prosty odnośnie niszczenia planet, zależne od ilości DMG jaka planeta przyjmie był najlepszy, drugi gorszy i teraz, według mnie, totalna porażka...

Można by pomyśleć o tym, by rozpisać ile siły potrzeba do rozwalenia czegoś z pięści i ile dmg trzeba zadać z techniki by rozwalić to samo.
avatar
Antical
Kicked over 9000!
Liczba postów : 427

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Wto Wrz 26, 2017 9:08 pm
Popieram Laptora. Dodam jeszcze, że 1500 PL to wcale nie jakoś bardzo dużo, a zważając na fabularną swobodę panującą na forum ten pomysł jest całkiem bez sensu. Wartości, które wymieniłeś, pozwalają zniszczyć każdemu graczowi, praktycznie każdą planetę po ok. pół roku aktywnego grania. Zdecydowanie na nie.
avatar
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 494

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Wto Wrz 26, 2017 9:24 pm
Ok, powiem tak. Jeśli zabieramy się do dyskusji, to proszę nie tylko o rzucenie krytyką, ale też jakiś pomysł, jak to poorawić, bo na postach typu "to jest do dupy i tyle" tego tematu nie zbudujemy. Zgłaszajcie jakieś swoje pomysły, bo ja samemu naprawdę NIKOGO nie zadowolę.
avatar
Antical
Kicked over 9000!
Liczba postów : 427

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Wto Wrz 26, 2017 9:29 pm
No to tak. Ogólnie niszczenie z "piąchy" to moim zdaniem coś, co w ogóle nie powinno mieć miejsca. Myślę, że planeta powinna mieć swój wymagany, do zniszczenia, dmg (Nie widziałem Twojego pomysłu z administracji, więc nie mam pojęcia jak to było opisane, byłoby niezmiernie miło, gdyby ktoś go tutaj przerzucił). Wydaje mi się, że część o technikach, że wymagana jest np x8 też jest całkiem spoko i w połączeniu właśnie z hp danego ciała niebieskiego mogłaby stworzyć całkiem sensowną kombinację.
avatar
Shiro
Wschodni Kaioshin
Liczba postów : 323
http://www.strawpoll.me/12564308

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Wto Wrz 26, 2017 9:42 pm
A moim zdaniem nie powinno narzucać się graczom sposobu niszczenia planety. Jeśli ktoś ma tak duży dmg, że mógłby zniszczyć planetę ciosem pięścią to why not?
Honoberuto
Time Patrol
Liczba postów : 488

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Wto Wrz 26, 2017 9:45 pm
Zacznę od omówienia tej rozpiski według PL. Jak dla mnie te poziomy to jakaś zupełna pomyłka. Myślę że ktoś tu za bardzo chciał zgodności z serią i wyszło to trochę kulawo, tym bardziej że ta zgodność to bzdura. Przecież na początku gry nasze pl wynosi 400, czyli tak przekładając na serię możnaby to porównać do siły Kuririna w okolicach treningu u Żółwiego Pustelnika wraz z Goku. Jak do tego doszłem? Zakładając że statystyki gracz rozdał sobie po równo, jego szybkość wynosi 10, czyli zgodnie z mechaniką osiąga prędkość dziesięciu metrów na sekundę. W okolicach początku 3 tomu mangi Kuririn nadal trenuje z Goku. Biegają na 100 metrów, Kuririn przebiega ten dystans w 10,04 sekundy, a potem wspomina że jego życiówka to 10.01. Nietrudno wyliczyć że poruszał się z prędkością zbliżoną do dziesięciu metrów na sekundę, więc jego statystyka prędkości to również 10. Poziom Boskiego Miszcza w tym samym momencie gracz osiąga w okolicach PL 800 - zakładając równomierne rozłożenie statystyk gracz ma statystykę prędkości równą 20, więc taki bieg na 100 metrów ukończyłby w coś koło 5 sekund. Podobny wynik osiągnął Roshi (dokładnie 5,6 sekundy, a wspomina jeszcze że to wynik dość średni). A więc dogonienie Roshiego właściwie z początku Dragon Balla wymaga od nas zdobycia czterdziestu punktów statystyk! Roshi był wtedy jednak w stanie zniszczyć księżyc czy górę, ale potrzebował do tego wejścia w formę napakowanego mięśniaka, według tej rozpiski nie byłoby to konieczne. Zakładając że nasza mechanika zezwalałaby na tą transformację przy tym PL 800, po transformacji miałby PL równe 2100, co oznacza że wg tej rozpiski na transformacji mógłby bez problemu zniszczyć nie tylko miasto czy księżyc, ale też całą dużą planetę! To chyba ostatecznie wyjaśnia czy jest sens mieszania kanonu z naszą mechaniką. Nasza gra to chyba bardziej Another Universe niż Dragon Ball jeśli chodzi o rozkład mocy i powinno się stosować te poziomy do standardów forum. A tutaj powinna być liczona przede wszystkim wytrwałość gracza, a więc rozwalenie planety widziałbym gdzieś koło... siły SSJ3? Ew. połowa drogi między SSJ2 a SSJ3. Czyli duuużo później niż przewiduje to wykres.

Inna sprawa z tymi opisami. Zgadzam się z tym że opisy się przydadzą, ale dlaczego nie ma być opisu niszczenia góry? Myślę że jeśli postać nie jest tak silna że to dla niej jak pierdnięcie, takie opisy byłyby jak najbardziej wskazane.

Co do techniki, myślę że najważniejsze powinny być wskazania PL, a siła technik czy ataków nie. Raczej jej format. Powiedz mi, jak wyobrażasz sobie zniszczenie całego miasta pięścią? Takich cudów nawet w OPM nie było. Potrzeba do tego jakiejś rozległej techniki która to miasto obejmie. To samo ze zniszczeniem księżyca pięścią, albo małej planety za pomocą gradu fizycznych ciosów. Techniki typu Death Ball, Genki-dama, Super Kamehameha - okej. Ale w żadnym wypadku pięść. To po prostu nielogiczne.

A co do tego niżej - nie mam zdania
avatar
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 494

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Wto Wrz 26, 2017 9:55 pm
Na ten moment odniosę się do tego naszego 400 PL. Kolego, 10 szybkości = 10 metrów na sekundę, to tylko umowna wartość. Jeśli byśmy to interpretowali dosłownie, to wyszłoby nam, że człowiek normalny biegnie speintem z prędkością 1m na sekundę. To ja już idę szybciej. No i jeazcze Lapek powiedział na chacie coś, że nasz SSJ = SSJ Goku, więc wiesz

SSJ3 równa się zniszczenie planety? No nie leży mi to. Wygląda to nieco głupio. Na razie zostanę przy swoich wartościach. Proszę o następne argumenty.
Gość
Gość

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Wto Wrz 26, 2017 10:08 pm
Dyskusja jest zbędna jeśli się z Harim nie zgodzimy, a razem z Harim uważamy, że pomysł pierwszy, że trzeba zadać X dmg planecie jest odpowiedni. Po prostu nie mogę nic wprowadzić bez zgody a Hari nadal myśli o tym, nic nie poradzę.
Honoberuto
Time Patrol
Liczba postów : 488

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Wto Wrz 26, 2017 10:09 pm
Umowna wartość, która jednak jest zapisana w mechanice i obowiązuje. Nie przypominam sobie nigdy by została wspomniana prędkość SSJ, więc posługuję się liczbami które są, pierwsze tomy mangi są przecież tak samo kanoniczne jak cała reszta DB. A że poziomy mocy tam są strasznie rozbieżne i nielogiczne, to już inna sprawa. My mamy grę więc wszystko musi być liczbowo zgodne. To co Lapek powiedział na czacie nie jest zbytnio nigdzie zapisane, choć pewnie jest to prawda. Ale oznacza to przecież że przeciętny, zbalansowany po równo we wszystkie staty świeży SSJ porusza się z prędkością zaledwie ok. 55 metrów na sekundę. Tak, wiem że to wartość umowna, ale jednak jest podana i obowiązuje i nie można jej sobie interpretować dowolnie, więc 55 m/s nie może stać się w pewnym momencie jakimś 200 m/s. Mamy mechanikę, korzystajmy z niej. Skoro nie dysponujemy jasnymi danymi że ssj na forum=goku ssj, to najbezpieczniej jest trzymać się liczb którymi dysponujemy, więc przykładem z testem szybkości. Ale nawet stwierdzenie ssj na forum=ssj goku nie byłoby prawdziwe, bo przecież Goku podczas walki z Friezą niewątpliwie poruszał się szybciej niż te 55 m/s. Żeby to naprawić, potrzeba by dużo zmienić w samej mechanice... Więc może lepiej odpuścić sobie te porównania?
Z całym niszczeniem planet najbardziej podobałoby mi się rozwiązanie Laptora, które właśnie podał, czyli zadanie wymaganego dmg odpowiednią techniką=zniszczenie planety.
Gość
Gość

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Wto Wrz 26, 2017 10:37 pm
To są rozwiązania Jirriego, nie moje.

Według mnie (a na bazie już pomysłów Jirriego) powinno to być tak, że na przykład każda planeta zostaje zniszczona w ciągu x postów by każdy miał czas na ucieczkę, po zadaniu przykładowo 2500 DMG z techniki. Rozpisać tylko jakie techniki są wstanie zniszczyć planetę, dodać, że planeta po przyjęciu tego DMG rozpada się w ciągu x postów. I wszystko powinno być tak jak Jirri w administracji napisał:
Spoiler:
POZIOM PLANETARNY:

Jeśli jesteśmy w stanie zniszczyć planetę, oznacza to, że osiągnęliśmy poziom planetarny. Jest to głównie tytuł, dzięki któremu mamy szacun na dzielni, ale daje nam też pewną zdolność:
- Wybuch planety nie zabija nas, ale zadaje 1500 DMG, ponadto możemy przeżyć post w próżni (w wypadku walki 10 sekund), wystarczająco by dotrzeć na statek, jeśli jest w pobliżu.

Lecimy dalej...

POZIOM SOLARNY:
Osiągnęliśmy gigantyczną moc. Niczym Cell rozpieprzamy światy jednym palcem. Jeśli jesteśmy w stanie zacząć proces niszczenia gwiazdy, to znaczy, że osiągnęliśmy poziom solarny. Wówczas owymi technikami, które zaczynają niszczenie planety możemy rozpocząć proces niszczenia gwiazdy - w każdym wypadku trwa on 7 postów, jest też idealnie widoczny na planetach, bo gwiazda się rozpada.
- Graczom o poziomie solarnym nie straszne wybuchy planet - nie zadają im obrażeń,
- Wybuch Słońca zabija każdego, kto nie osiągnął poziomu solarnego, tym zaś zadaje 3000DMG.

No i ostatni przeze mnie stworzony.
POZIOM GALAKTYCZNY:
Dotarliśmy do poziomu Beerusa. Coś niesamowitego. Jesteśmy jak bogowie, nic nas nie zatrzyma. Nie jesteśmy w stanie zniszczyć galaktyki, bo jedyna technika, która ma wystarczającą siłę destrukcji, jest w posiadaniu samego Boga Zniszczenia. Ale i tak otrzymujemy wielką moc.
Poziom galaktyczny jest "aktywny", dopóki gracz ma (czyli może zniknąć wraz z końcem transformacji) 40000 PL.
- Wybuchy gwiazd nic nam nie robią, a wybuchy planet co najwyżej łaskoczą,
- Zmienia się rozpiska technik, które używamy do niszczenia - te, które mają mnożnik x8 i wyższy niszczą planetę natychmiastowo,
- Gdy walczymy na planecie z innym przedstawicielem tego poziomu czuje to cały wszechświat, jeśli dodatkowo zderzymy się (perfidnie z rozpędu pięść w pięść), to przesuwamy czas zniszczenia planety o 1 post w dół.
Zmieniłbym tylko
Jeśli jesteśmy w stanie zniszczyć planetę, oznacza to, że osiągnęliśmy poziom planetarny.
na: "Jeśli jesteśmy w stanie zniszczyć planetę, oznacza to, że osiągnęliśmy poziom planetarny. Proces ten trwa nieprzerwanie 5 postów"
- Wybuch planety nie zabija nas, ale zadaje 1500 DMG
na: "zadaje DMG równy 90% HP"
- Wybuch Słońca zabija każdego, kto nie osiągnął poziomu solarnego, tym zaś zadaje 3000DMG.
na: "tym zaś zadaje DMG równy 80% HP"

No i dodam od razu, że w pomyśle w administracji Jirri napisał coś o stopniach rozpadu planety, ale chyba Hari tego nie chwycił, ja tym bardziej, bo nawet nie wiedziałem o co z tym chodzi i gdzie jest dokładna rozpiska o tym, więc zmieniłem to na posty.


avatar
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 494

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Wto Wrz 26, 2017 10:54 pm
Ogólnie to rozpiska etapów zniszczenia planety jest w pierwszym temacie o niszczeniu planet. Tym w pomysłach. O DMG trza jeszcze pogadać.
avatar
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 494

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Sro Wrz 27, 2017 7:11 am
Hono, pisałem już. To jest UMOWNE UPROSZCZENIE. Gdyby go nie było, to byśmy musieli w walkach latać po tematach. A nie możemy przyjmować, że każxy człowiek sprintuje 1m/s i jest niedorozwiniętym anorektykiem, który walizki nie podniesie (bo tak by wychodziło z tego co mówisz przy sile 1). Trzeba na to patrzeć obiektywnie i z pewnym przymrużeniem oka i tyle.
Honoberuto
Time Patrol
Liczba postów : 488

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Sro Wrz 27, 2017 7:26 pm
Jirri, ludzie u nas nie są tacy jak ludzie w realnym świecie. Tak zresztą jest w większości gier posiadających mechanikę opartą na liczbach. Uproszczenia rzeczywistości występują i obowiązują, a nie wiem po co upraszczać dodatkowo mechanikę już będącą pewnym uproszczeniem.
avatar
Antical
Kicked over 9000!
Liczba postów : 427

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Czw Wrz 28, 2017 10:21 am
Odniosę się jeszcze raz. Jirri, powiedz mi, wybuch planety 1500dmg? Serio? Rozumiem, że to przykładowa wartość tylko. Ponadto, myślę, że taka planeta powinna mieć ok. 50 000hp, które, aby ją zniszczyć, należałoby zadać jednym uderzeniem. Przy tym co napisałeś już wyobrażam sobie odgrywaną przeze mnie postać na ziemi, gdyby zmartwychwstał. Zabiłby pół forum w jednym poście. Chyba chcemy raczej uniknąć tak absurdalnych sytuacji, nie sądzisz?

Co do samych poziomów. Myślę, że są ok opisane, ale nadal jestem przeciwnikiem osiągnięcia "poziomu planetarnego" na drugiej transie.
Gość
Gość

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Czw Wrz 28, 2017 10:38 am
50.000 HP planety i niszczenie tylko jednym ciosem... Wiesz, że najlepsze techniki mają mnożnik energii x8 czyli musiałbyś mieć statystykę energii na poziomie 6250 punktów a sama ta statystyka energii daje nam 62.500 PL + do tego 3 inne staty...?
avatar
Antical
Kicked over 9000!
Liczba postów : 427

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Czw Wrz 28, 2017 10:40 am
@Lapek

To oczywiście była przykładowa liczba. Rzeczywiście nie przemyślałem tego względem mnożnika zawartego w technikach. Jednak sama idea wydaje się być klarowna (dużo hp i trzeba jednego ciosu).
avatar
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 1484

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Czw Wrz 28, 2017 11:36 am
Laptor napisał:razem z Harim uważamy, że pomysł pierwszy, że trzeba zadać X dmg planecie jest odpowiedni.

This ^

Dokładnie nie pamiętam, co mówiłem o tym pomyśle, ale pamiętam za to, że zarówno mi jak i Laptorowi najbardziej się podobał.

_________________
avatar
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 494

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Czw Wrz 28, 2017 4:24 pm
Ok, byłbym zwolennikiem niszczebia planet dowolnym atakiem jeśli zada odpowiedni DMG, bo to faktycznie najlepsza opcja. W końcu nawet cios pięścią może wywołać tę falę przez całą skorupę ziemską aż do jądra planety. Tylko DMG trza przedyskutować. Osobiście myślę, że jeśli koniecznie nie chcecie niazczyć planet nawet z drugą transfą, to dostosować je do transfy trzeciej (SSJ2, te sprawy). To już chyba wystarczająco, co? Wtedy już niszczenie gwiazd możemy przerzucić w okolice transfy x8, może zakładając ok. 4000 PL plus transfa, a ten galaktyczny to powiedzmy z transfą x10 się dostaje. Myślę że styknie. Jeszcze powiedzcie mi co myślicie o tych etapach niszczenia planety (w temacie Rozpierdzielanie planet). 

Hono - ludzie działają inaczej? W takim razie równie dobrze mogą inaczej działać metry i sekundy. Jeśli wszyscy ludzie muszą być anorektykami, którzy walizki nie uniosą z tym 1 punktem siły i bieg 2 metry na sekundę, to dla nich prędkość godna Usaina Bolta, bo to tu inaczej działa, to czemu np. 1 metr nie może oznaczać dajmy na to 5 metrów z dokładnie tego samego powodu? A sekunda np. oznaczać 0,5 sekundy?
Honoberuto
Time Patrol
Liczba postów : 488

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Czw Wrz 28, 2017 6:21 pm
Ponieważ podane są wartości które obowiązują w realnym świecie i metr to zawsze metr, a sekunda to zawsze sekunda. Jeśli chcemy innych wartości, to możemy co najwyżej wymyślić nowe jednostki miary które tu używane będą.
avatar
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 494

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Czw Wrz 28, 2017 7:29 pm
Metr to zawsze metr, a sekunda to zawsze sekunda? A człowiek to nie zawsze człowiek? Dlaczego ten świat nie może mieć innego pojmowania tej odległości i czasu, a może mieć inaczej działających ludzi? Z resztą raczej lepiej jest napisać "metr na sekundę" niż "jednostka odległości na jednostkę czasu", nie?
avatar
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 494

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Czw Wrz 28, 2017 7:31 pm
Z resztą nie wiem, czy ktokolwiek by chciał mierzyć czas w dajmy na to "prekach", a odległość w np."fikach". Takie wymyślone jednostki raczej by się nie przyjęły.
Honoberuto
Time Patrol
Liczba postów : 488

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Czw Wrz 28, 2017 7:47 pm
Więc przyjmujmy pewniki, czyli metry i sekundy, a nie zmieniajmy ich bo metr to zawsze metr, niezależnie od uniwersum czy stosowanych miar.
avatar
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 494

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Czw Wrz 28, 2017 8:08 pm
Naprawdę niw wiem, czemu jesteś na tyle obiektywny, by porównywać naszą szybkość z tą z DB, ale nie dość obiektywny, by przyjąć inną interprtację tych jednostek. Z twoich wypowiedzi wciąż wynika, że te jednostki MUSZĄ być takie jak w naszym świecie (a ludzie to już nie muszą, bo ich sobie można inaczej interpretować, ale nic innego najwyraźniej), a nie mogą znaczyć w tym uniwersum czegoś innego, niż w naszym... Dlaczego? Albowiem, gdyż, ponieważ poprostu NIE. No bo ja innego powodu nie dostałem od ciebie. 

Z resztą skoro to NIE JEST DB, to porównanie szybkości naszej do Krillina z oryginalnego DB i tak nic nie znaczy. W końcu jeśli wszystkie postaci są tu słabsze niż w oryginale, to dlaczego np. planety też nie miałyby być mniej wytrzymałe? Chociaż pewnie usłyszę, że wytrzymałość planety jest stała i nie może być różna w różnych uniwersach, ponieważ NIE.
Honoberuto
Time Patrol
Liczba postów : 488

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

on Czw Wrz 28, 2017 8:38 pm
W myśl definicji zatwierdzonej przez XVII Generalną Konferencję Miar w 1983 metr to odległość, jaką pokonuje światło w próżni w czasie 1/299 792 458 s. Jeśli w świecie DB jest jakaś konferencja miar, zapewne przyjęli inne definicje na inne jednostki. Ale to akurat forum jest polskie, używamy więc miar obowiązujących w Polsce, a więc tych zatwierdzonych w Generalnej Konferencji Miar. To samo się tyczy sekundy, która jest równa 9 192 631 770 okresom promieniowania odpowiadającego przejściu między dwoma poziomami F = 3 i F = 4 struktury nadsubtelnej stanu podstawowego S1/2 atomu cezu 133Cs (powyższa definicja odnosi się do atomu cezu w spoczynku w temperaturze 0 K). Używamy jednostek z naszego świata, bo gdybyśmy używali innych to musielibyśmy także używać języka jakiego używają w świecie Dragon Balla, a raczej po polsku nie mówią. To jest jednak forum polskie więc w świecie DBAU postacie mówią po polsku i używają także miar używanych w Polsce, a to dlatego żebyśmy się nie pogubili w tym wszystkim. Mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi.
Człowiek zaś nie ma jednej, określonej definicji z jakiejś Generalnej Konferencji Istot Żywych czy innego zebrania którego postanowienia zaakceptował w pełni świat nauki całego świata, czy chociażby Polski. Dlatego nasz człowiek może być inny od człowieka rzeczywistego, ponieważ nie istnieje obiektywna definicja człowieka.
Oczywiście że porównanie szybkości Krillina do naszej nic nie znaczy. Zrobiłem to aby uświadomić absurd łączenia świata komiksu ze światem gry, które jednak są osadzone w podobnych uniwersach. Zakładam że właśnie to miałeś na myśli wymyślając takie a nie inne poziomy mocy wymagane do zniszczenia planety.
Nigdzie nie powiedziałem że wytrzymałość planety jest stała. Nie mógłbym tego powiedzieć, bo nie znam wytrzymałości planety w Dragon Ballu. Gdy planeta wybuchała, to wybuchała. Nie mieliśmy pewności czy wybuchła tylko na styk i jedna cząsteczka energii mniej by sprawiła że planeta by przetrwała, czy może użyto energii 500 razy większej niż wymagana. Nigdy też nie słyszałem o jakiejś konferencji z realnego świata co by ustaliła ile wytrzyma dana planeta pod naporem danej ilości fikcyjnej energii ze świata Dragon Balla. Dlatego wytrzymałość planety musi zostać stworzona na potrzeby gry. Uważam że zniszczenie planety to naprawdę duże przedsięwzięcie, które wywołuje znaczące skutki, więc ta możliwość nie może być zbyt łatwo dostępna, a raczej powinna być nagrodą za długą i wytrwałą grę. Dlatego proponuję aby było to możliwe w orientacyjnie pojmowanych okolicach poziomu ssj3.
Sponsored content

Re: Tak... Bardzo chcę tego niszczenia planet...

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach