Super Dragon Ball PBF - Another Universe
Forum jest w fazie przebudowy. Jest otwarte dla graczy, ale należy pamiętać o możliwości zmian w mechanice.

Share
Go down
avatar
Safari
Liczba postów : 23
https://fandragonball.deviantart.com/

Eksploracja między zrzeszonymi forami DragonBallowymi (jeśli taka możliwość zaistnieje)

on Pon Paź 30, 2017 1:16 pm
Póki co o tylko pomysł, obecnie bez możliwości realizacji. Ale licho tam, niech będzie nim zapomnę.

A gdyby tak znalazło się drugie forum godne AU, z inną alternatywną wersją DB ? Z alternatywną rzeczywistością gdzie na ten przykład dominuje technologia i podróże kosmiczne (bardziej sci-fi). Już nie licząc pewnych wydarzeń, które mogły się też inaczej potoczyć.

Nawiedza mnie ta myśl co jakiś czas: a co gdyby postać z danego forum mogła odwiedzić świat na innym ? Bo jak nie patrzeć, to tutaj przy odpowiednich warunkach można wylądować w innej rzeczywistości czy czasie. Już mnie to dręczyło od momentu z pomysłem na turniej międzyforumowy.
Jednakże tymczasowy przerzut postaci nie byłby problemem w przeciwieństwie do przeliczenia stat gdzie na obu forach się różnie liczy i rozkłada. W tym wypadku trzeba by było ustalić jak przeliczać staty na nowo przy "odwiedzaniu" innego forum własną postacią by potem nie było pewnych zgrzytów w fabule. Już nie liczę stworzenia działu dla KP "wędrujących" postaci, jak też brak przymusu pisania nowej KP dla tej samej postaci po pewnym stażu istnienia.

I zanim ktoś do mnie, że "nie można od tak zmieniać for"
Dodam zatem, że taka operacja by się odbyła za zgodą adminów obu for oraz prowadzącego MG tej osobie, który też ze swoim podopiecznym ustala w jaki sposób trafia do innego świata.
Podkreślam iż jak wspomniane parokrotnie, to wędrówki. Czyli przygoda z krótkim terminem przydatności.

Co o tym myślicie zatem ?
avatar
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 1484

Re: Eksploracja między zrzeszonymi forami DragonBallowymi (jeśli taka możliwość zaistnieje)

on Pon Paź 30, 2017 2:44 pm
Każde forum opiera się na innych zasadach, innej mechanice. Przeliczanie punktów statystyk byłoby możliwe, ale uważam, że za dużo z tym problemu. Do tego dochodzi też rozbieżność i różnorodność statystyk. Na jednym forum może być ich więcej, na drugim mniej. I co wtedy? Jak to ogarnąć?

Inna sprawa jest taka, że administratorzy forum x nie zawsze są przyjaźnie nastawieni do administracji forum y. Jak sama wiesz, kiedyś planowaliśmy stworzyć turniej międzyforumowy, co skończyło się kolosalną porażką, bo w pewnej chwili nastąpiło podzielenie opinii i praca z przyjemnej stała się czymś, do czego nikt nie chce wracać myślami.

Jestem pewien, że do tego doszłaby również zazdrość, że gracz spędza więcej czasu na forum x niż na forum y. Właściwie, to jest dość świeży i aktualny temat. Kto wie, ten wie.

Inna sprawa, która dotyczy rozwoju fabularnego. Na forum x postać może rozwijać się szybko, za szybko, a na forum y progress ten mógłby być bardziej stonowany i wolniejszy. Taka osoba przychodząc wtedy z jednego forum na drugie, byłaby (możliwie) zbyt potężna dla innych graczy. To rodziłoby niepotrzebne spory i atmosfera siadałaby szybciej niż mleko.

Do tego dochodzą także techniki, które na jednym forum mogą być, a na drugim niekoniecznie. Tak samo w przypadku specjalnych umiejętności, które na jednym forum dawałyby niewielki bonus do statystyk (coś a'la nasze umiejętności wrodzone dla ras), a na drugim po prostu by nie istniały.

Pomysł jest fajny, naprawdę, ale jak zaczniemy się nad tym zastanawiać, to dostrzegamy coraz więcej barier, których gołym okiem nie widać.

Mimo, że takie crossovery są czymś fajnym, to nie znaczy, że zawsze muszą się udać. Jestem na nie.

_________________
avatar
Arystarch
Liczba postów : 109

Re: Eksploracja między zrzeszonymi forami DragonBallowymi (jeśli taka możliwość zaistnieje)

on Pon Paź 30, 2017 3:07 pm
Nie przejdzie głównie z powodu tempa rozwoju postaci. Na jednym postać może błyskawicznie wbijać level, a na drugim dzieje się to wolniej. Wtedy nie ma opcji, by takie coś było zbalansowane nie wspominając już o tym, że są inne zasady przyznawania technik autorskich oraz inny sposób oceniania. Trudno byłoby stworzyć jednolity system, do którego obie strony szybko by się przyzwyczaiły. Chyba, że olanoby całkowicie cyferki i walczyłoby się jedynie opisowo. Do tego pewnie wielu trudno byłoby się przyzwyczaić, bo jak wiadomo nawyki ciężko wykorzenić. Problemem również mogłyby być sytuacje, w których na jednym forum gracze dostają boosta, by wygrać turniej i pokazać kto jest lepszy. Takie skrajne januszostwo czasami zdarza się na PBF'ach.
Cross over jest ok, ale nie da się go wykonać w przypadku 2 forów.
Gość
Gość

Re: Eksploracja między zrzeszonymi forami DragonBallowymi (jeśli taka możliwość zaistnieje)

on Pon Paź 30, 2017 3:46 pm
Wiemy chyba wszyscy, że porównujemy tutaj głównie NG i AU. Nie ma co wstawiać X i Y, ja walę prosto z mostu. Jeżeli ktoś grałby na AU 3 lata, miałby różne techniki, właściwie każdą transformacje, własne techniki to na NG byłby średniakiem, a i straciłby część technik, w tym własne...

Natomiast odwrotnie, gdyby ktoś z NG przyszedł tutaj, nagle okazałoby się, że ma 900.000 PL co u nas jest nie do pomyślenia, ma MYSTIC TYLKO DLA HALFÓW, jakieś okręty wojenne, które dostał na start przy pisaniu KP, ma jakieś umiejętności i tak dalej, i jak to pogodzić z mechaniką na AU? Według mnie Haricotto wyczerpał temat i z nim się zgadzam.
avatar
Safari
Liczba postów : 23
https://fandragonball.deviantart.com/

Re: Eksploracja między zrzeszonymi forami DragonBallowymi (jeśli taka możliwość zaistnieje)

on Pon Paź 30, 2017 4:07 pm
Panowie drodzy i kochani.
Ja w ogóle (i nigdy w życiu) nie biorę pod uwage NG czy tą prywatę Space Trip. Tylko i wyłącznie ową możliwość zaistnienia forum, z którym da się współpracować. A nikt nie powiedział, że jednak takie się nie pojawi w końcu (już nie licząc paru porażek, w których miałam okazje brać udział Razz). Ptaszki ćwierkają, że Xal chce NG nosa utrzeć.

Widzę wiele wątpliwości spod znaku mechaniki i rozwoju. Okej rozumiem.
Może kiedyś znajdziemy na to złoty środek.

Tak to na razie to tylko sugestia nie do spełnienia ze sporym jak widać minusem.

Ale... Póki co jest możliwość zrobienia sesji na forum dotyczącej tej tematyki z alternatywną linią czasową. Wiec można się skupić na tym co TE forum oferuje.
Temat można zamknąć jeśli ktoś zechce Razz
Sponsored content

Re: Eksploracja między zrzeszonymi forami DragonBallowymi (jeśli taka możliwość zaistnieje)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach