Super Dragon Ball PBF - Another Universe
Forum jest w fazie przebudowy. Jest otwarte dla graczy, ale należy pamiętać o możliwości zmian w mechanice.

Share
Go down
Haricotto
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 1584

Oryginalny Super Saiyanin ujawniony!

on Czw Lis 30, 2017 1:47 pm
Witajcie! Pojawił się nowy wywiad, w którym zdradzono kim był pierwszy, oryginalny Super Saiyanin, który zapoczątkował legendę o złotowłosym wojowniku.
Zamieszczam link do kanzenshuu (jedynej wiarygodnej strony o DB), gdzie znalazłem tę informację: http://www.kanzenshuu.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=40488

W skrócie i po polsku:
Pierwszym Super Saiyaninem był Yamoshi, który miał dobre serce. Razem z innymi, postanowił wszcząć bunt przeciwko tym, którzy nosili mrok w swoich sercach. Dokładnie tak samo, jak powiedziano w Battle of Gods, jednakże wersja filmowa/serialowa nie powiedziała na ten temat wszystkiego i mocno związana była z transformacją w Super Saiyanina Goda.
Teraz powiedziano, że Yamoshi nie był pierwszym SSJGodem, tylko pierwszym złotowłosym SSJ, który ze względu na zmęczenie i utratę energii, w ostateczności przegrał. Tak narodziła się legenda o złotowłosym Super Saiyanine.
Po walkach i śmierci, dusza Yamoshiego wędrowała po świecie, szukając sześciu innych Saiyan o dobrych sercach (a także nowego zbawiciela), przez co właśnie narodziła się druga legenda, mówiąca o Super Saiyaninie Godzie.

Beerus dowiedział się o boskim wojowniku, ponieważ miał sen z zawartą przepowiednią. Jak się okazało później, wzmianka o SSJG zawarta była w Nameczańskiej Księdze Legend i powiedziane jest, że to dlatego, że Nameczański Guru/Saichoro miał przyjazne stosunki z Yamoshim. Dlatego też Shenron znał legendę.

Dodatkowo, Saiyanie posiadają coś takiego jak "S-Cells", czyli po polsku "Komórki-S", które odpowiedzialne są za przemianę w Super Saiyanina. Jedni Saiyanie mają ich więcej, inni mniej. Fakt przemiany w SSJ zależy też od tego, w jakich warunkach wychowywali się Saiyanie. Im łagodniejsze warunki, tym łatwiej się im przemienić, dlatego na Vegecie Saiyanom się to nie udawało. 

Nowość z Komórkami-S, to... to troszkę naciągane, moim zdaniem, ale lepsze to niż nic. Teraz przynajmniej wiemy dokładniej, na czym polega przemiana w SSJ, poza oczywistym gniewem i swędzeniem na plecach...

Co myślicie?

_________________
Aymi
Aymi
Mistrz Gry
Liczba postów : 728

Re: Oryginalny Super Saiyanin ujawniony!

on Czw Lis 30, 2017 2:23 pm
Jak dla mnie bomba! I, hm... czy to znaczy, że moja Ay ma większe predyspozycje do bycia Super Saiya-jinem niż taki zły i okrutny Antical? xDD

_________________
Koniec prawie zawsze jest początkiem...

Shiro
Shiro
Wschodni Kaioshin
Liczba postów : 327
http://www.strawpoll.me/12564308

Re: Oryginalny Super Saiyanin ujawniony!

on Czw Lis 30, 2017 3:29 pm
Toriyama najwyraźniej zagłębił się w lekturę książki "Jak możliwie najlepiej zjebać porządną serię" autorstwa Lucasa. Postarał się, nawet midichloriany wrzucił.

Haricotto napisał:lepsze to niż nic
^duże kłamstwo
avatar
Gość
Gość

Re: Oryginalny Super Saiyanin ujawniony!

on Czw Lis 30, 2017 9:20 pm
Nie rozumiem w jaki sposób ta informacja miałaby "zjebać" całego Dragon Balla. Stanowczo przesadzasz, tym bardziej że Dragon Ball nigdy nie był dziełem najwyższych lotów.
Shiro
Shiro
Wschodni Kaioshin
Liczba postów : 327
http://www.strawpoll.me/12564308

Re: Oryginalny Super Saiyanin ujawniony!

on Czw Lis 30, 2017 11:10 pm
Nie mówię, że zabił DB samymi Komórkami S. Psuł tę serię systematycznie, a to tylko gwóźdź do trumny.
avatar
Gość
Gość

Re: Oryginalny Super Saiyanin ujawniony!

on Pią Gru 01, 2017 6:13 pm
A co niby znaczy "Zepsuć serię"? Tak to popularne stwierdzenie w różnych fandomach, ale co ono właściwie znaczy?
Sponsored content

Re: Oryginalny Super Saiyanin ujawniony!

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach