Go down
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Przygody zamiast treningów - Page 2 Empty Re: Przygody zamiast treningów

Wto Lut 13, 2018 2:09 pm
Ogólnie tylko odradzam zmniejszanie punktów za trening, jak już to zwiększyć te za przygody, żeby nie spowalniać bez sensu rozwoju postaci.
Arystarch
Arystarch
Liczba postów : 109

Przygody zamiast treningów - Page 2 Empty Re: Przygody zamiast treningów

Czw Lut 15, 2018 12:27 am
Jak zmniejszysz ilość punktów za treningi, a proporcjonalnie zwiększysz za przygody to przyśpieszysz rozwój. Minimalnie, ale przyśpieszysz zależnie od tempa odpisów i tego jak bardzo zwiększysz za przygody. Po prostu ta zmiana ma powiedzieć "koniec" leserstwu i chodzeniu po najmniejszej linii oporu, by gracze faktycznie zapracowali na punkty. Przelicz sobie na swoim przykładzie ile masz punktów z treningów i powiedz szczerze czy ciężko na nie zapracowałeś, czy po prostu klepałeś dwa razy w miesiącu posty niskiej jakości, byle odbębnić i dlatego masz wykoksaną postać, czy może odbywałeś trudne fabuły i rozwijałeś ją w inny sposób xd
To nie rozwój jako gracz, a regresja do poziomu bota klepiącego posty byle klepać bo jest to bardziej opłacalne, zaś przyzwyczajenie kogoś do takiego prostego zdobywania punktów to rozleniwianie gracza, które zabija w nim kreatywność. W końcu po co ma się starać, by mieć OP postać skoro może odbębnić dwa razy w miesiącu trening i reszte czasu siedzieć na chatboxie na przykład? Można robić przygody, ale nie wiem czy chciałbyś jako MG być poganianym "Szybciej! Szybciej! Bo mi treningi przepadną!".
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Przygody zamiast treningów - Page 2 Empty Re: Przygody zamiast treningów

Czw Lut 15, 2018 11:12 am
Kolega, jak już chcesz mi mówić, żebym sobie punkty "przeliczał", to chociaż patrz całościowo. Prawda jest taka, że jednak większość moich postów to nie przygody, a raczej interakcje z innymi postaciami, że nie wspomnę o trwającej ponad miesiąc sytuacji z sagi, za którą punktów się nie dostaje, więc bez treningów rozwój opóźniłby się diametralnie.

Poza tym same przygody trwają najwyżej trochę ponad miesiąc i to tylko w porywach. Każdy kto chce, wykona se trening przed przygodą, potem jak sie skończy, a MG i tak są poganiani, chociaż to nie ze względu na treningi, tylko zwykłą niecierpliwość.
Arystarch
Arystarch
Liczba postów : 109

Przygody zamiast treningów - Page 2 Empty Re: Przygody zamiast treningów

Czw Lut 15, 2018 2:03 pm
Z ogólem starszych graczy byłoby tak samo, że po przeliczeniu wyjdzie jak dużo punktów mają z samych treningów. Także przelicz sobie kolego, zamiast tak bardzo bronić darmowych punktów. Spójrz na to obiektywnie, że treningi w obecnej formie są samymi problemami i nie promują grania fabularnego czy interakcji z MG. Obstawiam, że to co wyjdzie po przeliczeniu to co najmniej 60% posiadanych punktów.
Saga się ciągnie bo są 4 osoby w danym temacie więc jedna kolejka może trwać nawet półtora tygodnia. Jeśli idziesz na solowe przygody to o ile z MG dajecie po 1 poście dziennie, to dałoby radę wyrobić się w miesiąc z przygodą.
Tylko nie każda przygoda trwa miesiąc. Moja np. trwała dwa i pół bodajże. Straciłem dwa treningi wtedy, a nagroda była mierna względem tego co mogłem sobie wbić na samych treningach w te dwa miechy, a zwyczajna kultura nakazuje by nie mieć w dupie mg i nie iść sobie robić treningów. Takich osób co im się przedłużało pewnie jest więcej, zresztą gdyby nie było ich to nikt by nie chciał zmian treningów, a jednak wypowiedzi pod tym postem są dowody na chęć zmiany. Rozwój nie opóźni się diametralnie jeśli odpowiednio zwiększysz punktacje z przygód. Zresztą potężna postać to powinno być robienie czegoś na fabule, a nie zbieranie "monthly rewards".
Dam Ci prostą matematykę. Załóżmy, że przygody dostaną obecną stawkę sagi czyli do 16 punktów. Załóżmy nawet, że nie ruszymy treningów i zostaną tak jak są. Zakładając, że wyrobisz się w miesiąc z rozbudowaną przygodą to masz +16, gdy z samych treningów masz +8, ale jeśli zdążysz oba to masz +24. Obecnie za przygodę masz +4 i za treningi +8 czyli razem uzbierałbyś +12. Jak dla mnie rozwój w pierwszym wypadku jest dwukrotnością więc nie został spowolniony. Nawet jeśli zmniejszysz wartość za treningi w pierwszym wypadku to nadal wychodzisz na plus. Zresztą powinna być też znaczna różnica przy sesjach 3 osobowych, bo są dłuższe i nie powinna to być różnica rzędu dwóch punktów względem solówki. To nie ma najmniejszego sensu. Za kilkuosobowe sesje z MG powinna być lepsza nagroda, by promować team upy i pisanie ze sobą. Przy okazji wyrwie się ten niezdrowy nawyk grania solo, które jest bardziej opłacalne przy power upach.

Także streszczając: NIE, nie zwolnisz rozwoju. Nie brałeś pod uwagę czynnika jakim jest zwiększenie punktacji za przygody. Nawet jakbyś dostawał maksymalnie 4 punkty za treningi w miesiącu to i tak nawet zmniejszając tamte wartości za przygody do 10, wyjdziesz na plus. Wszystko co jest większe od 12 w tym wypadku to będzie plus. W podanym przykładzie masz 4 za treningi i 10 za przygodę, czyli razem 14 więc +. To je matematyka, z tym nie wygrasz.
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Przygody zamiast treningów - Page 2 Empty Re: Przygody zamiast treningów

Czw Lut 15, 2018 3:50 pm
Ej, co to za sprzeczki? Aryś, pohamuj się trochę. Pragnę cię uświadomić, że czasowy system treningów na staty został wprowadzony całkiem niedawno, a wcześniej te treningi były oceniane indywidualnie i to od jakości treści zależała punktacja, nie jak teraz - od czasu. Także weź to pod uwagę, zanim zaczniesz rzucać tekstami o "darmowych punktach". Ja osobiście raz jeden dostałam 4pkt za trening stat wg dawnych zasad, a sam widzisz, jak piszę posty. Więc proszę mi się nie kłócić o takie rzeczy, bo obecny poziom starszych graczy świadczy tylko o tym, że się przykładali, a nie dostawali za free te punkty.
I Jirri ma rację, jego rozwój nie opierał się tylko i wyłącznie na treningach, więc ocena w stylu "przelicz sobie to zobaczysz, że treningi to 60% twoich stat" jest trochę nie na miejscu.

W kwestii długości trwania przygód - w sumie od początku sagi mamy deficyt MG, a wiadomo, że MG też człowiek i potrafi się wypompować z weny i chęci. Prawda, ta przygoda Arysa trwała długo, ale poniekąd było to przyczyną mojego grafiku pracy i nawału nowych dla mnie obowiązków moderatora i mistrza gry. Szczerze mówiąc, miałam być MG tylko w zastępstwie, a widać gdzie jestem teraz. Co do rekompensaty za tak długi czas trwania przygody - to była tylko i wyłącznie moja wola, nie musiałam tego robić, a jednak zrobiłam. Tak z niczego podwójnych punktów ci dać nie mogłam, przykro mi.

Wracając jednak do meritum: nie ma sensu się wykłócać o takie rzeczy jak "czy obniżyć punktację za treningi", gdyż i tak wszystko zostanie omówione w gronie administracyjnym, a ostateczny wynik może być różny na tę chwilę.
Matematyka czy nie, to i tak tylko gdybanie, więc proszę uprzejmie nie sprzeczać się o takie rzeczy, bo to i tak do niczego nie prowadzi, a tylko stwarza napięcie.

Dziękuję za uwagę.
Arystarch
Arystarch
Liczba postów : 109

Przygody zamiast treningów - Page 2 Empty Re: Przygody zamiast treningów

Czw Lut 15, 2018 7:04 pm
Widzę jakie piszesz posty i jeśli to było kryterium na 4 punkty to nadal jest to względnie proste, bo wystarczy posta przepuścić przez worda i F7 żeby pozbyć się literówek, błędów itp. a treść to już może być cokolwiek sobie zamarzysz. No i to kryterium nie byłoby takie złe, bo ludzie musieliby pisać porządne posty a nie jakieś wypociny na szybko 15 linijek pożal sie boże tekstu, by zdobyć punkty. Wtedy też mniejszą wagę by przykładali do treningów. Nadal nie uzyskałem odpowiedzi jaki to procent, a co za problem sobie to przeliczyć by udowodnić, że się myle/mam rację?

Całkiem niedawno to kiedy? Pół roku, 3 miesiące, rok, dwa lata? Bo jakoś od prawie 5 miesięcy ten system widziałem (według mojego join date). Więc nie tak całkiem niedawno. Chyba, że całkiem niedawno to dla Ciebie pół roku ponad.

Tyle że od bycia MG częściej odpycha rozbuchana mechanika. Czyste lenistwo oraz masa cyferek, które ludzie będą musieli liczyć. Częściej wyjdą niestety z założenia, że im się nie chce tego robić. Nie grafiki pracy, nie wena, a ta wewnętrzna niechęć do liczenia i wykonywania pracy jak w licbazie na lekcji matmy. Deficyt był też przed sagą dlatego tu Cię poprawie, by nie siać dezinformacji. W sumie w statach nie ma powiedziane ile potrzeba siły by podnieść 500 kilogramów, ile potrzeba wytrzymałości by wytrzymać strzał czołgu. Nigdzie nie ma takich informacji, a mogą być przydatne fabularnie.

Przechodząc do meritum tego posta: daj się powymieniać zdaniami to może wyłapiecie coś co może wam pomóc naprawić ten niedziałający system. Może wyłapiecie jakis dobry pomysł, który ktoś rzuci.
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Przygody zamiast treningów - Page 2 Empty Re: Przygody zamiast treningów

Czw Lut 15, 2018 8:14 pm
Chyba źle zrozumiałeś, co chciałam powiedzieć, ale już trudno. Nie muszę ci podawać żadnych procentów, bo to i tak mija się z celem. Nie muszę też niczego udowadniać, ani nawet udzielać się w tym temacie, skoro uważasz, że to czyste lenistwo.
Więc na tym zakończę swój udział w tej dyskusji, co chciałam to już powiedziałam. Tyle.
Arystarch
Arystarch
Liczba postów : 109

Przygody zamiast treningów - Page 2 Empty Re: Przygody zamiast treningów

Czw Lut 15, 2018 8:22 pm
^ Czyli jak NIE POWINIEN wyglądać post ze strony kogoś z administracji. Co jest w nim źle?
- Niechęć do podania argumentu, dowodu jakoby moja teza była fałszywa a jej własna prawidłowa
- Brak umiejętnego czytania ze zrozumieniem (lenistwo było użyte w innym kontekście)
- Ucieczka
- Brak pisania konkretów
Co jak co, normalni userzy mogą pisać dziwne posty, ale kobieto wzywam byś się opanowała bo reprezentujesz swoich kolegów, a także forum. Zachowaj chociaż minimum ogłady, o której tak się wypowiadasz.
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Przygody zamiast treningów - Page 2 Empty Re: Przygody zamiast treningów

Czw Lut 15, 2018 8:33 pm
Arys, łatwo ci mówić, o wprowadzeniu ponownie długich postów treningowych, prawda jest jednak taka, że to się nie sprawdzało. Zwyczajnie nie ma możliwości, aby co miesiąc wymyślać dwa długie i jeszcze oryginalne posty treningowe takiej długości. Ogólnie zawsze wychodziło dokładnie to samo (pompki, brzuszki, jakieś opisy pocenia się i ewentualnie w porywach kreatywności walka w umyśle z kimśtam). Ty napisałbyś taki swój pierwszy trening bez problemu, ale wszyscy, którzy już tym systemem trenowali mieliby problem, bo pomysły po pewnym czasie się zwyczajnie wyczerpują.

Ponadto - nie wiem, czemu ty mi mówisz o przyspieszeniu rozwoju. Chodziło mi o to, żeby nie zmniejszać punktów za treningi JEŚLI NIE podniesie się punktów za przygody. Wtedy rozwój byłby opóźniony. Jak mówiłem, treningi bym zostawił, przygody bym podniósł. Proszę o czytanie ze zrozumieniem, a potem pisanie odpowiedzi, bo wtedy z dyskusji wyniknie najwięcej przydatnej treści.
Arystarch
Arystarch
Liczba postów : 109

Przygody zamiast treningów - Page 2 Empty Re: Przygody zamiast treningów

Czw Lut 15, 2018 8:39 pm
A to, że możesz równie dobrze napisać sobie dwa posty i mieć je jako szablon sprawdza się? Zdecydowanie gorzej się sprawdza niż ten co był.
Przecież na samym początku było powiedziane, żeby zwiększyć wartość za przygody a ZMNIEJSZYĆ wartość za treningi, tak by przygody stały się bardziej opłacalne i o to postuluje, by zminimalizować ilośc punktów za treningi np. do 4 punktów na miesiąc za full, a zwiększyć od przygód do np. 10 single, 15 dwójka, 20 trójka osób. Bo to jest idiotyczne, że dwa treningi w które wkładasz prawie zero wysiłku jako osoba pisząca, bardziej się opłacają niż jedna przygoda z MG która trwa miesiąc i wymaga od ciebie myślenia. Jak ma to być forum fabularne, a nie kolejny RPG z seri dungeons and dragons, w którego zapryszczałe nastolatki grają w piwnicy to coś w tym kierunku powinno się zmienić.
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Przygody zamiast treningów - Page 2 Empty Re: Przygody zamiast treningów

Czw Lut 15, 2018 8:52 pm
Wiesz, jestem za podniesieniem punktacji, ale może nie AŻ TAK. Wiesz, dobrze by było, gdyby te treningi zostały jakie są, jeśli chcesz to tak bardzo podnieść, bo to jednak będzie absolutnie nieproporcjonalna zmiana. Przynajmniej w mojej opinii.
Arystarch
Arystarch
Liczba postów : 109

Przygody zamiast treningów - Page 2 Empty Re: Przygody zamiast treningów

Czw Lut 15, 2018 9:02 pm
Nieproporcjonalnie to one dają punkty obecnie. Spójrz na sagę, która ciągnie się 3 miesiące, a dostaniesz za nią max 16 punktów według rozpiski. W tym czasie możesz zrobić 6 treningów i zebrać 24 punkty. Jeśli już to treningi powinny dawać 1/3 tego co możesz zdobyć na fabule. Tak, by było proporcjonalnie. Możesz sobie bezmózgowo dorobić kilka punktów, gdy brakuje ci dosłownie paru do transformacji. Przeliczanie tego, że 1 przygoda = dwa treningi to też głupi pomysł, bo zatoczymy błędne koło. Przygoda dlatego powinna mieć wartość 4 treningów jeśli chodzi o punktacje, bo jest jak ruletka. Zdążysz, jesteś na plus. Nie zdążysz w dwa miesiące to nic nie tracisz.
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Przygody zamiast treningów - Page 2 Empty Re: Przygody zamiast treningów

Czw Lut 15, 2018 10:37 pm
Okej, przestałem rozumieć twoją matmę, więc zostawię to administracji.
Sponsored content

Przygody zamiast treningów - Page 2 Empty Re: Przygody zamiast treningów

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach