Go down
Admin
Admin
No.1 Whis' Fanboy
Liczba postów : 388
http://dbanotheruniverse.forumpolish.com

Historia Świata Empty Historia Świata

on Wto Gru 08, 2015 11:45 am
"Dragon Ball - Another Universe", to świat, jaki powstał w wyniku ingerowania we właściwy przepływ Czasu. Grupa, bliżej znana jako "Łamacze Czasu", wyrządziła wiele szkód, używając stworzonych przez siebie Wehikułów Czasu. Zmiany w przeszłości, jakie przez nich nastąpiły, spowodowały powstawanie Odłamów Czasu, które później przekształciły się w nowe, zupełnie inne Linie Czasowe. "Another Universe" jest właśnie jednym z takich światów...

Ziemia:
Rok 760.
Planeta jest aktualnie w rozsypce. Większe miasta to obecnie ruina, a te mniejsze, podobnie jak niektóre wioski, w jakiś sposób prosperują, wiążąc koniec z końcem. Cała planeta już od dziesięciu lat objęta jest dyktaturą żelaznej ręki, która zagarnia wszystko, co tylko się da. Bieda i nędza to pojęcia powszechnie znane mieszkańcom błękitnej planety, która mimo że piękna, to zepsuta do szpiku kości.
Armia Czerwonej Wstęgi nigdy nie była potężniejsza. Każde miasto, każda wieś, każdy kontynent patrolowany jest przez specjalnie wyćwiczone do tego oddziały. Marszałek Czerwony dochodząc do władzy, zaskarbił sobie wszystkie bogactwa Ziemi, łącznie z jej mieszkańcami. Nie było nikogo, kto mógłby się przeciwstawić jego wojskom. Do czasu, aż pojawił się zalążek ruchu oporu, który bezustannie próbuje odebrać siłą to, co się prawnie do niego należy - wolność.

PL przeciętnego przedstawiciela: 1-50.
Spoiler:
Armia Czerwonej Wstęgi na swoim wyposażeniu, poza czołgami i innymi wojskowymi sprzętami, posiada Androidy i Cyborgi, które posłusznie wykonują ich polecenia. Te, które tego nie robią, zostają zniszczone, a części, jakie po nich zostały, wykorzystane w innych modelach.
To właśnie te roboty, a także zcyborgizowani ludzie, są siłą napędową Armii Czerwonej Wstęgi. Ruch oporu ma z nimi mnóstwo problemów, ponieważ nie dość, że ciężko walczyć z nimi konwencjonalnymi sposobami, to jeszcze roboty te posiadają coś na wzór wolnej woli i zabijanie nieposłusznych ludzi sprawia im po prostu przyjemność.


Ruch Oporu posiada kilka swoich placówek. Jedna z nich znajduje się w podziemiach Korporacji Kapsuły, która pod przykrywką pracuje dla RR. Niestety, jest to jedna z tych placówek, w której samo przebywanie jest diabelnie niebezpieczne.
Inne placówki znajdują się także w mieście West City, a dokładniej na ich zrujnowanych przedmieściach. To tam właśnie znajduje się główna baza partyzantów i to właśnie tam trzeba się zgłosić, by ich odnaleźć. Oczywiście, trzeba najpierw o tym wiedzieć. Inna placówka RO mieści się w Górach.

Rok 761.
Najsilniejsi ziemscy wojownicy zbierają się, żeby odeprzeć nieprzyjaciela wspólnymi siłami. W międzyczasie, Ziemia została odwiedzona przez siły pochodzące z No.79, jednakże zaatakowane zostały przez Armię Czerwonej Wstęgi, co sprawiło, że zostały odparte natychmiastowo. Ten przejaw przemocy wywołał oburzenie wśród dowódców No.79. Szykuje się, bliżej nieokreślony, szturm na Ziemię.

Upadły Bóg, Belial, został pokonany. Na początku jednostronna walka, przerodziła się w pojedynek bardziej wyrównany, gdy Aymi obudziła w sobie moc Legendarnego Super Saiyanina. Połączonymi atakami, wojownikom udało się odeprzeć wroga, pozbawiając go życia. Duży wpływ w ostateczny wynik miał Tsufulianin-Mutant Kido, przybyły z odległej planety, a także Saiyanin Kenzuran, który wykorzystał technikę Taiyoken, oślepiając Beliala.

Armia Czerwonej Wstęgi nieprzerwanie okupuje tereny miast i wsi, trzymając żelazną ręką społeczeństwo. Ludzie są zastraszani, a siła okupantów rośnie każdego dnia. Ruch Oporu ciągle się przeciwstawia, ale to walka z wiatrakami.
Wielki Król Demonów, Piccolo Daimao powrócił. Jego celem jest panowanie nad światem, ale na drodze do spełnienia swojego marzenia stoi Marszałek Czerwony i jego śmiercionośne Androidy.

________________________________________________________

Namek:
Rok 760.
Planeta zamieszkała przez Nameczan. Od setek lat mieszkańcy byli dobroduszni i stronili od walki, ale pewnego dnia (w 745 roku), pewne wydarzenie całkowicie zmieniło losy tego globu. Jeden z Nameczan, Naraka, odłączył się od swoich braci, twierdząc, że ich polityka jest błędna i prowadzi do kryzysu, który coraz bliżej wyciągał swoje łapska w stronę zielonej planety. Nie zgadzał się z tym, by mieszkańcy obchodzili się pokojowym stosunkiem do innych ras. Był zdania, że ziemia ojczysta jest najważniejsza i uważał, że powinno się sprawdzać każdego nowego gościa, jaki zatrzymał się na Namek. Nalegał, by wprowadzono "ustawę" ograniczonego zaufania do "przybyszów z kosmosu", by w ten sposób kontrolować to, co dzieje się w ich przysłowiowym ogródku.
Razem ze swoimi wyznawcami, odłączył się od "Smoczego Klanu" i przeniósł się na niezamieszkałe tereny. Konflikt zaostrzył się do tego stopnia, że Naraka wypowiedział wojnę Guru Nameczan. Do dnia dzisiejszego trwa wojna, która zabrała ze sobą mnóstwo istnień.
W obawach przed utratą Smoczych Kul, Guru Nameczan utworzył specjalną drużynę, która za zadanie ma ich pilnować i nikogo do nich nie dopuszczać. Siedem kul o niewyobrażalnej potędze i siedmiu wojowników o fenomenalnej mocy... czy aby na pewno był to dobry pomysł?

Rok 761.
Wojna domowa na Namek została przerwana przez interwencję tajemniczego stworzenia. Nikt nie wie, kim jest, ani skąd pochodzi. Nikt nie potrafił go zatrzymać. Liczne próby skończyły się niepowodzeniem. Jaki jest jego cel? Smocze Kule. Kiedy na Namek przyleciał przedstawiciel rasy Majinów, zaczął szybko pozyskiwać smocze kule, którymi zainteresował się również sam Cooler. Po jego przybyciu Saichoro zdecydował, że musi zrobić wszystko by dać jak największe szanse na przeżycie swoich dzieci. Zapadła decyzja o odblokowaniu ich potencjału, dzięki czemu mieli mieć większe szanse na przeżycie w obliczu zagrożenia. Oczywiście należy pamiętać, że nie każdy nameczanin miał w sobie ukryte pokłady energii. Obecnie planeta Namek nie jest nastawiona przyjaźnie do każdego, kto na niej się znajdzie, a nameczanie zaczęli dbać o swój bojowy poziom mocy, skutecznie dzieląc się na wojowników i osoby posiadające zdolności magiczne, które wspomagają wojowników lecząc ich rany i tak dalej.

PL przeciętnego przedstawiciela: 1200-1800. Przy czym, wojownicy mają nie mniej niż 1500.

________________________________________________________

Vegeta:
Rok 760.
Rubinowa planeta, która do tej pory zamieszkała była przez rasę, która znana jest szerszej publiczności jako Tsufulianie, dostała pod swoją opiekę kolejną, bardziej agresywną rasę. Saiyanie, bo tak właśnie się oni nazywają, od kilkunastu lat (od 730 roku) dzielą tereny z rdzennymi mieszkańcami Vegety (wcześniej Plant). Saiyanie przybyli w 730 roku na Plant z planety Sadal, która została zniszczona. Przed przybyciem prowadzili zwykłe, spokojne życie bez technologii. Niestety, ich zaborczość doprowadziła do wojny na obecnej Vegecie, podczas której przejęli władzę nad czerwonym globem, spychając Tsufulian na tereny zniszczone i pozbawione warunków do godnej egzystencji. Gdyby komuś było mało, to poza ojczyzną, barbarzyński lud przejął także ich siedziby a także technologię, która jak się później okazało, była bardzo pomocna.
Saiyanie ciągle szkolą nowych wojowników w swoich wyposażonych placówkach, wybudowano koszary, a miasta strzeżone są przez straż 24/7.
Wojna pomiędzy tymi dwiema nacjami trwa do dziś, a liczba ofiar ciągle rośnie.

Rok 761.
Brak poważniejszych zmian. Wojna saiyańsko-tsufuliańska toczy się własnym tempem. Do niedawna chodziły plotki o stworzeniu "idealnego Saiyanina", jednakże sprawa przycichła. Tsufulianie rosną w siłę. Ich bracia mutanci stopniowo przejmują ciała Saiyan i wnikają w ich szeregi, sabotując ich armię od środka.

PL niskiej klasy: 400-900.
PL średniej klasy: 901-1500.
PL elity: 1501+.

Pojawienie się na planecie rasy Sakana-jin miało przechylić szalę zwycięstwa w wojnie saiyańsko-tsufuliańskiej na stronę małpiej rasy. Przybysze oferowali wsparcie militarne w zamian za pomoc w postaci energii mającej ocalić ich świat. Wszystko to jednak okazało się sprytnym fortelem, a sami Sakana-jini - wysłannikami Upadłego Beliala, gdy zaś prawda wyszła na jaw i doszło do walki, pojawił się sam demon niezadowolony z własnych sług. Pod wpływem kaprysu Belial posłał w głąb planety kulkę swej energii, a ta w kilka minut rozsadziła glob od środka. Po czerwonej planecie pozostało tylko pasmo kosmicznych skał, zaś większość mieszkańców zginęła. Nieliczni zdążyli się uratować, w tym saiyanie: Kenzuran i Guts, a także bytujący w ciele tego drugiego tsufuliański mutant imieniem Kido. Los pozostałych zostaje nieznany.

________________________________________________________

No. 79:
Rok 760.
Dawniej niezależna planeta Kanassa i dom dla kanassiańskiej rasy, od roku 89 stolica Imperium Changelingów i Kosmicznej Planety Handlu. Została zdobyta przez Chilleda, twórcy imperium który jeszcze w latach przed naszą erą odrodził swą populację (reszta jego rasy zginęła gdy ich dawna planeta została zniszczona, on zaś zyskał niesamowitą moc) i rozpoczął podbój kosmosu. Następnie wielki zdobywca nadał jej imię swego pierworodnego syna i zamierzał ją mu przekazać po zejściu z tronu. Po przejęciu władzy przez Colda pełniła funkcję jego głównej siedziby, jednakże od roku 560 rezyduje na niej Hetman Wielki – Lord Freezer, który włada stąd jedną trzecią sił zbrojnych imperium. Mieszka tu także sam Chilled będący teraz królem emerytowanym, a także Kuriza – syn Freezera. Największe skupisko żołnierzy wszelakich ras w galaktyce, a może nawet we wszechświecie. Organizacja Handlu mająca tu swą stolicę nigdy nie miała się lepiej. Nieustannie zdobywają kolejne planety i otaczają opieką ich mieszkańców. Na samej planecie nie ma żadnego konfliktu. Sam Cold i Cooler na co dzień przebywają w innej części galaktyki, nad którą panują kolejno na planetach: Cold.733 i Cooler.231.
Freezer snuje plany podboju kolejnych planet, a następne w kolejce są Ziemia, Vegeta i Namek. Imperialista wie z dokładnością, co dzieje się na tych planetach i tylko czeka na odpowiednią chwilę, by uderzyć i jak najmniejszym kosztem przejąć je pod swoje "skrzydła".

Rok 761.
Imperator wciąż szykuje się do przejęcia nowych planet pod swoje skrzydła. Ostatnie wydarzenia sprawiły, że praca nad podbojami została przyśpieszona. Na pierwszy celownik ma pójść planeta Ziemia. Wszystko to przez akt przemocy, spowodowany interwencją Armii Czerwonej Wstęgi. Gdy Freezer dowiedział się o changelingach imieniem Jirri i Honoberuto, którzy tak jak on osiągnęli następne formy, postanowił wcielić ich do swojej rodziny, poprzez kolejne zadania. Honoberuto został wysłany na Ziemie, gdzie niestety został pozbawiony życia, przez jednego z androidów Armii RR. Jirri natomiast został wysłany na Ziemię z misją pozbawienia życia saiyanina imieniem Haricotto. Niestety uprzedził go jeden z rasy Sakana-jinów, przybyłych na Ziemię.

Planeta No. 79 została zaatakowana. Nieznana nikomu grupka zinfiltrowała szeregi armii Colda, wykradając tajne informacje i plany. Jednym z nich był bezimienny Saiyanin, który w celu odwrócenia uwagi, rozpętał piekło.
To był pechowy dzień dla No. 79. Pod nieobecność najsilniejszych przedstawicieli Imperium, została zaatakowana po raz drugi. Tym razem, zagrożenie pochodziło od Majina, który upatrzył sobie dobra planety.
Saiyanin i Majin stanęli do walki, niszcząc w jej trakcie całą powierzchnię planety. Nie ostał się żaden budynek, a zdecydowana większość żołnierzy straciła życie.

PL przeciętnego przedstawiciela changelingów: 700-1500.
PL przeciętnego żołnierza armii: 400-700.

________________________________________________________
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach