Go down
Admin
Admin
No.1 Whis' Fanboy
Liczba postów : 388
http://dbanotheruniverse.forumpolish.com

REGULAMIN! Empty REGULAMIN!

on Nie Wrz 06, 2015 7:12 pm
Regulamin ogólny:

1. Bazą forum jest manga/anime Dragon Ball, a dokładniej mówiąc Smoczy Świat wykreowany przez autora Akirę Toriyamę.

2. Większość postaci występujących w oryginale nie istnieje w świecie Another Universe (a jeśli już, to pełnią one zupełnie inną rolę). Na potrzeby forum i rozgrywki, postacie takie jak bogowie, Kame Sennin, Saichoro Nameczan, pełnią tutaj rolę NPCetów, u których można pobierać nauki.

3. Nick jest imieniem, nazwiskiem, przezwiskiem postaci, więc należy dobrze wybrać nazwę dla swojej postaci. Nie może on być nazwą postaci z Dragon Balla.

4. Zabrania się używania w nickach numerków. Wyjątkiem są postacie, które tworzone są specjalnie pod rasę Androidów.

5. Użytkownik może posiadać maksymalnie dwa konta postaci (tzw. multikonto), jednak nie może zachodzić między nimi fabularna interakcja. Mogą one istnieć jednocześnie w świecie wykreowanym, ale nie mogą się ze sobą spotkać. W ekstremalnych wypadkach Administracja może zgodzić się na trzecie konto.
Każde multikonto musi mieć zgodę Administracji!

6. Bez zaakceptowanej Karty Postaci nie wolno pisać w fabule. Można jednak udzielać się w dziale offtopu, który nie jest brany pod uwagę jako część fabuły.
Należy zaakceptować Regulamin

7. Posty powinno pisać się w trzeciej osobie, ale Admin/MG może (choć nie musi) wyrazić zgodę na zmianę w postać pierwszoosobową.

8. Zabrania się obrażania kogoś ze względu na rasę, kolor skóry i wierzenia. Wszyscy na forum traktowani są z takim samym szacunkiem, a wzajemny szacunek jest najważniejszy. Obraza któregokolwiek z powyższych karana będzie banem po jednokrotnym ostrzeżeniu.

9. Zabrania się wrzucania do postów obrazków, które swoją wielkością zmieniłyby wygląd strony.

10. Tematy można zakładać w działach Offtop, Karty Postaci, Rozwój postaci oraz Treningi. Tematy fabularne (za wyjątkiem indywidualnych tematów z domem/mieszkaniem postaci) tworzone są przez Administrację.
W razie potrzeby założenia konkretnego tematu z lokacją należy zwrócić się z prośbą do któregoś z Adminów

11. Wszystkie obrazki, rendery, itp. zapożyczane są z DeviantArt'a oraz Google Grafika, bądź zostały specjalnie zaprojektowane na potrzeby gracza (dotyczy głównie avatarów).

12. Po zaakceptowaniu karty postaci należy wygenerować scouter (Profil -> Scouter -> Generate), a następnie uzupełnić odpowiednie rubryki. Po każdorazowym otrzymaniu punktów statystyk za trening/przygodę/event/etc. należy wysłać do MG nowe statystyki z rozdanymi punktami, a po ich zatwierdzeniu (NIE WCZEŚNIEJ!) - zaktualizować scouter.

13. Po zaakceptowaniu Karty Postaci gracz zobowiązany jest stworzyć własny temat Rozwoju Postaci wg wzoru. Rozwój należy aktualizować na bieżąco! Następnie w dziale Treningi należy stworzyć swój temat i umieszczać w nim linki bezpośrednie do postów treningowych, zawsze określając, czego dany trening dotyczył (trening statystyk/techniki/umiejętności).

14. Gracz ma obowiązek stworzenia odnośników do KP, Rozwoju Postaci oraz Treningu w podpisie.

15. Wiadomości na forum powinny być pisane zwykłą, białą, o standardowej wielkości czcionką, zaś dialogi i myśli postaci należy w jakiś sposób wyróżnić, np. pogrubieniem, kursywą, czy kolorem.

16. Nie każdy lubi spoilery, więc wszelkie informacje na temat tego co stanie się w anime, kreskówce, filmie, serialu zachowajcie dla siebie, ukryjcie w spoiler zaznaczając, że tam jest spoiler dot. czegoś, lub pójdźcie na pw.
________________________________________
Za nagminne łamanie regulaminu przewidziane zostają karne punkty statystyk, zaczynając od 2. Przykładowo obraza gracza, nawet niewinna i niby na żarty, w przypadku gdy urazi lub naprawdę obrazi kogoś może zostać ukarana karnymi punktami, tak samo jak nagminne aktualizowanie samemu scoutera a także zaczynanie kłótni! Punkty karne będą przyznawane bez uprzedniego ostrzeżenia. Dotyczy to zarówno MG jak i graczy.


Regulamin fabularny:

1. Posty fabularne powinny być odpowiedniej długości. Dopuszczane minimum to 10 linijek tekstu. Jest to forum PBF, czyli cała rozgrywka polega na pisaniu.

2. Przy opuszczaniu tematu, należy na końcu posta dopisać "z/t" (czyt. "z tematu"). Można również napisać, gdzie udaje się nasza postać, ale nie jest to wymagane. Nie wolno również przebywać w dwóch tematach fabularnych na raz (tzw. bilokacja).

3. Wszystkie przygody/eventy/etc. prowadzone są przez Mistrzów Gry. To właśnie ich zadaniem jest, by rozgrywka nie stała w miejscu. Należy pamiętać, że nie wolno naciskać na nich, jak i na innych graczy, gdyż każdy ma swoje własne życie i sprawy, które trzeba w nim załatwiać.
W przypadku, gdy dany MG nie odpisuje graczowi przez 3 dni, gracz ma możliwość zmiany prowadzącego, zaś w ekstremalnych przypadkach po konsultacji i zgodzie MG dana przygoda może zostać anulowana.

4. Należy pamiętać, że nie wolno wpływać na decyzję MG, jaką podejmie on w sprawie rozwiązania akcji. Decyzja podejmowana przez MG musi być w pełni obiektywna.

5. Można umrzeć. Tak, postać może zginąć, ale nie oznacza to końca rozgrywki. By zabić czyjąś postać na forum fabularnie nie potrzeba pozwolenia od Admina/MG.

6. Każdy gracz w miesiącu może odbyć najwięcej dwie przygody!

7. Martwy gracz może wrócić do świata żywych na kilka sposobów[1*]. Oczywiście, należy o nich wiedzieć fabularnie.

8. Treści erotyczne muszą być tagowane napisem "+18" i schowane przy użyciu komendy spoileru.

9. Walki możemy odbyć nie częściej niż 2 razy w miesiącu z graczem. Z NPC nie ma limitów, jednak te nie są nagradzane.
________________________________________
Nieprzestrzeganie regulaminu fabularnego nie będzie karane punktami statystyk (z wyjątkiem pkt 3, 4, 6, 8 i 9), jednakże jeśli nie zastosujecie się do zasady minimalnie 10 linijek tekstu, MG może nie zgodzić się na akceptację postu/treningu lub zwyczajnie obniżyć nagrodę za trening/przygodę do wymaganego minimum (1pkt).


Regulamin treningu:

1. W danym miesiącu można odbyć dwa treningi systemowe, które nie mogą kolidować z przygodami/eventami/etc.*

2. Rozróżniamy trzy typy treningu:

 1. trening statystyk - składają się na niego dwa posty (minimum 10 linijek każdy) stanowiące początek i koniec czasu treningu; są punktowane w skali 1-4, po jednym pkt za każde 6h między postami (24h lub więcej punktowane jest na 4);
 2. trening techniki/umiejętności - składa się na niego jeden post opisowy; im lepszy opis poszczególnych czynności dochodzenia do opanowania danej techniki/umiejętności, tym większe prawdopodobieństwo jej akceptacji;
 3. trening z NPC - jest to trening pozasystemowy, a w rolę NPC wciela się Mistrz Gry, który ocenia postępy gracza i w razie konieczności naprowadza go na odpowiednie tory szkolenia; by mieć możliwość takiego treningu, należy znać danego NPC i poprosić go o naukę.

3. Trening z NPC jest możliwy po uprzednim wykorzystaniu dwóch treningów przypadających na dany miesiąc oraz odbyciu przynajmniej jednej przygody. Lista oficjalnych NPC znajduje się w dziale Mechaniki.

4. Trening można zacząć przy minimalnych 30% naszego HP.

5. W przypadku pominięcia przez gracza przysługujących mu w danym miesiącu treningów (obydwu), może on przenieść jeden z nich na kolejny miesiąc po uprzednim poinformowaniu któregoś z Mistrzów Gry. Nie wykorzystany przeniesiony trening przepada bezpowrotnie.

Więcej na temat treningów i jak z nimi postępować w tym temacie.
________________________________________
*Wyjątkiem jest, kiedy misja/przygoda/event wymaga lotu statkiem kosmicznym (sama podróż wymaga trochę czasu w postaci wymaganej ilości postów), dlatego dopuszczalny jest trening, oczywiście tylko na statku, który posiada salę treningową.


[1*] Sposoby na powrót do życia:

 • Odnalezienie Smoczych Kul (Ziemskie (czerwone lub czarne gwiazdki)/Nameczańskie - 7 kul | Super Smocze Kule - 9 kul) i poproszenie Shenlonga o powrót do życia - osobiście nie da się tego wykonać (chyba, że otrzyma się specjalną czasową przepustkę, która pozwoli na chwilowy powrót do świata żywych), dlatego potrzebna jest pomoc innego gracza, który te artefakty zbierze.
 • Otrzymanie życia od jednego z Kaioshinów lub z pomocą magii Whisa - niby nic, ale trudniej tego dokonać niż zebrać wszystkie 7 smoczych kul. Również trzeba wiedzieć o tym fabularnie.
 • Przeprowadzenie fuzji za pomocą kolczyków Potara z graczem, który jest żywy. Te magiczne kolczyki noszone są przez Kaioshinów.
 • Dostanie ewentualnie drugiej szansy za wykonanie ważnej przysługi i zmiany charakteru.

 • Ucieczka z Piekła (jako powrót do świata żywych, nie życia jako takiego) - można jej dokonać w przypadku bycia dużo potężniejszym od tych, którzy tam rządzą, jednocześnie może to być bunt w przypadku większej ilości graczy. Ponowna śmierć po opuszczeniu piekła równa się wymazaniu egzystencji postaci (kasacja konta).

Wężowa Droga:

 • Przebycie Wężowej Drogi polega na napisaniu co najmniej 3 normalnych postów (minimum 10 linijek tekstu na jedną wiadomość) lub jednego porządnie rozbudowanego. Możliwe jest zatrzymanie się w Pałacu Wężowej Księżniczki, ale wtedy posty tam napisane nie będą zaliczane do tych 3 potrzebnych do przebiegnięcia drogi.
 • Mistrzowie Gry mają prawo nie akceptacji postów, jeśli nie będą one spełniały wymagań, bądź będą pozbawione podstaw ortografii.
 • W zależności od tego, ile ktoś włożył pracy do napisanej wiadomości, możliwe jest nagradzanie gracza niewielkim bonusem.

________________________________________
Aktualizacja: 7.12.2018r.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach