REGULAMIN!

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

REGULAMIN!

Pisanie by Admin on Nie Wrz 06, 2015 7:12 pm

Regulamin ogólny:

1. Bazą forum jest manga/anime Dragon Ball, a dokładniej mówiąc Smoczy Świat wykreowany przez autora Akirę Toriyamę.

2. Większość postaci występujących w oryginale nie istnieje w świecie Another Universe (a jeśli już, to pełnią one zupełnie inną rolę). Na potrzeby forum i rozgrywki, postacie takie jak bogowie, Kame Sennin, Saichoro Nameczan, pełnią tutaj rolę NPCetów, u których można pobierać nauki.

3. Nick jest imieniem, nazwiskiem, przezwiskiem postaci, więc należy dobrze wybrać nazwę dla swojej postaci. Nie może on być nazwą postaci z Dragon Balla.

4. Zabrania się używania w nickach numerków. Wyjątkiem są postacie, które tworzone są specjalnie pod rasę Androidów.

5. Maksymalnie można mieć dwa konta, ale trzeba przyjąć do wiadomości, że nie można grać nimi samemu. Chodzi tutaj o to, by nie prowadzić samodzielnej rozgrywki przy użyciu dwóch postaci. Mogą one istnieć jednocześnie w świecie wykreowanym tutaj, ale nie mogą się ze sobą spotkać. W ekstremalnych wypadkach Administracja może zgodzić się na trzecie konto. Każde multikonto musi być zgłaszane do administracji!

6. Bez zaakceptowanej Karty Postaci nie wolno pisać w fabule. Można jednak udzielać się w dziale offtopu, który nie jest brany pod uwagę jako część fabuły.
Należy zaakceptować regulamin

7. Posty powinno pisać się w trzeciej osobie, ale Admin/MG może (choć nie musi) wyrazić zgodę na zmianę w postać pierwszoosobową.

8. Zabrania się nagminnego używania wulgaryzmów na czacie. Nieprzestrzeganie tego punktu będzie karane banem czasowym na czat.

9. Zabrania się wyzywania innych graczy na czacie. Wszystkie niesnaski proszę załatwiać poprzez wiadomości prywatne lub komunikator innego typu: gg, skype, itp.

10. Należy się szanować, albowiem wzajemny szacunek jest najważniejszy.

11. Zabrania się obrażania kogoś ze względu na rasę, kolor skóry i wierzenia. Wszyscy na forum traktowani są tak samo. Nieprzestrzeganie tego punktu karane będzie banem, bez uprzedniego ostrzeżenia.

12. Zabrania się spamowania wiadomościami, obrazkami, linkami na czacie.

13. Zabronione jest wrzucanie na czat obrazków tylko w komendzie [img]. Należy je wcześniej schować pod komendą spoileru, lub wrzucić ewentualnie w postaci samego linku.

14. Zabrania się wrzucania obrazków, które swoją wielkością zmieniłyby wygląd strony.

15. Tematy można zakładać w Offtopie, kartach postaci, rozwoju postaci oraz w treningach.

16. Wszystkie obrazki, rendery, itp. zapożyczane są z DeviantArt'a oraz Google Grafika.

17. Po zaakceptowaniu karty postaci należy wygenerować scouter (Profil -> Scouter -> Generate -> Uzupełnić rubryki i uzupełniać je za każdym razem gdy dostaniemy na PW daną ilość pkt (oczywiście najpierw nowe statystyki wysyłamy do MG a potem wpisujemy je w scouter DOPIERO PO DOSTANIU POTWIERDZENIA, ŻE MOŻNA!)

18. Po zaakceptowaniu regulaminu gracz zobowiązany jest wejść w Karty Postaci -> Rozwój postaci -> Wzór, który należy skopiować i stworzyć własny temat. Rubryki we wzorze należy aktualizować na bieżąco! Potem należy wejść w Treningi, stworzyć swój temat i tam wklejać linki bezpośrednie do treningów dopisując na co ów trening został zrobiony (np. statystyki, umiejętność x, technika x).

19. Gracz ma obowiązek stworzenia odnośników do KP i rozwoju postaci w podpisie.

20. Wiadomości na forum (w tym na chacie) powinny być pisane zwykłą, białą, o standardowej wielkości czcionką.

21. Nie każdy lubi spoilery, więc wszelkie informacje na temat tego co stanie się w anime, kreskówce, filmie, serialu zachowajcie dla siebie, ukryjcie w spoiler zaznaczając, że tam jest spoiler dot. czegoś, lub pójdźcie na pw.
________________________________________
Za nagminne łamanie regulaminu przewidziane zostają karne punkty statystyk, zaczynając od 2. Przykładowo obraza gracza, nawet niewinna i niby na żarty, w przypadku gdy urazi lub naprawdę obrazi kogoś może zostać ukarana karnymi punktami, tak samo jak nagminne aktualizowanie samemu scoutera a także zaczynanie kłótni! Punkty karne będą przyznawane bez uprzedniego ostrzeżenia. Dotyczy to zarówno MG jak i graczy.


Regulamin fabularny:
1. Posty fabularne powinny być odpowiedniej długości. Dopuszczane minimum to 10 linijek tekstu. Jest to forum pbf, czyli cała rozgrywka polega na pisaniu.

2. Przy opuszczaniu tematu, należy na końcu posta dopisać "z/t" (czyt. "z tematu"). Można również napisać, gdzie udaje się nasza postać, ale nie jest to wymagane. Nie wolno również przebywać w dwóch tematach fabularnych na raz.

3. Wszystkie misje, zadania, eventy, sagi, prowadzone są przez Mistrzów Gry. To właśnie ich zadaniem jest, by rozgrywka nie stała w miejscu. Należy pamiętać, że nie wolno naciskać na nich, jak i na innych graczy, gdyż każdy ma swoje własne życie i sprawy, które trzeba w nim załatwiać.

4. Należy pamiętać, że nie wolno wpływać na decyzję MG, jaką podejmie on w sprawie rozwiązania akcji. Decyzja podejmowana przez MG musi być w pełni obiektywna.

5. Można umrzeć. Tak, postać może zginąć, ale nie oznacza to końca rozgrywki. By zabić czyjąś postać na forum fabularnie nie potrzeba pozwolenia od Admina/MG.

6. Każdy gracz w miesiącu może odbyć najwięcej dwie przygody!

7. Martwy gracz może wrócić do świata żywych na kilka sposobów. Oczywiście, należy o nich wiedzieć fabularnie.

8. Treści erotyczne muszą być tagowane napisem "+18" i schowane przy użyciu komendy spoileru.

9. W przypadku odbycia treningu należy poczekać 24h by zacząć następny.

10. Walki możemy odbyć nie częściej niż 2 razy w miesiącu z graczem. Z NPC nie ma limitów, jednak te nie są nagradzane.
________________________________________
Nieprzestrzeganie regulaminu fabularnego nie będzie karane punktami statystyk (z wyjątkiem pkt 3, 4, 6, 8 i 10), jednakże jeśli nie zastosujecie się do zasady 24h między treningami, lub będziecie pisali mniej niż 10 linijek tekstu, MG może nie zgodzić się na akceptację postu/treningu, lub zwyczajnie obniżyć nagrodę za trening/przygodę do wymaganego minimum (1pkt).


Sposoby na powrót do życia:
- Odnalezienie 7 Smoczych Kul (Ziemskie - czerwone lub czarne gwiazdki | Nameckie | Super Smocze Kule - jest ich 9) i poproszenie Shenlonga o powrót do życia. Osobiście nie da się tego wykonać (chyba, że otrzyma się specjalną czasową przepustkę, która pozwoli na chwilowy powrót do świata żywych), dlatego potrzebna jest pomoc innego gracza, który te artefakty zbierze.
- Otrzymanie życia od jednego z Kaioshinów. Niby nic, ale trudniej tego dokonać niż zebrać wszystkie 7 smoczych kul. Również trzeba wiedzieć o tym fabularnie.
- Przeprowadzenie fuzji za pomocą kolczyków Potara z graczem, który jest żywy. Te magiczne kolczyki noszone są przez Kaioshinów.
- Ucieczka z piekła, można jej dokonać w przypadku bycia dużo potężniejszym od tych, którzy tam rządzą. Jednocześnie może to być bunt w przypadku większej ilości graczy.
- Dostanie ewentualnie drugiej szansy za wykonanie ważnej przysługi i zmiany charakteru

Wężowa Droga:
- Przebycie Wężowej Drogi polega na napisaniu co najmniej 3 normalnych postów (10 linijek tekstu na jedną wiadomość) lub jednego porządnie rozbudowanego. Możliwe jest zatrzymanie się w Pałacu Wężowej Księżniczki, ale wtedy posty tam napisane nie będą zaliczane do tych 3 potrzebnych do przebiegnięcia drogi.
- Mistrzowie Gry mają prawo nie akceptacji postów, jeśli nie będą one spełniały wymagań, bądź będą pozbawione podstaw ortografii.
- W zależności od tego, ile ktoś włożył pracy do napisanej wiadomości, możliwe jest nagradzanie gracza niewielkim bonusem.

Trening:
- Treningi muszą być w odstępie co najmniej 24 godzin.
- Trening występuje pod postacią jednego posta (czyli w jednym i tym samym poście trzeba uwzględnić początek i koniec), w którym pokrótce, ale nie na "odpiernicz", gracz opisuje zachowanie swojej postaci i metody treningowe.
- Im solidniejszy opis treningu, tym więcej punktów można otrzymać. Oczywiście, punkty przyznawane będą według oceny MG, który posługiwać się będzie specjalną skalą punktacyjną (punkty w skali 1-4**).
- Nauka technik podlega pod post treningowy, czyli jeśli celem treningu jest opanowanie techniki, wtedy dostajemy technikę (za zgodą MG) ale nie otrzymujemy już punktów rozwoju.

Trening z NPC:
- Trening pod okiem NPC jest pozasystemowy, czyli może służyć jako trzeci trening w miesiącu. By mieć możliwość skorzystania z niego, należy fabularnie znać NPC, który potrafi walczyć i zapytać o zgodę MG na wzięcie udziału w takim szkoleniu. Następuje on najczęściej po przygodzie.
- Nauka techniki pod okiem NPC działa na tej samej zasadzie - jest pozasystemowa i w przypadku nauki u NPC również nie otrzymujemy punktów. Trening z NPC wymaga udziału MG.

Gracze mogą trenować tylko z NPCetami, którzy znajdują się na oficjalnej liście NPC w dziale regulaminu. By trening był możliwy, nalezy najpierw odbyć wcześniej dwa zwykłe treningi i przygodę. W ramach nagrody za dobre pisanie i pomysłowość, gracz zyska możliwość treningu z jednym z NPCetów. Zależy to także od charakteru przygody/misji.
Mistrz Gry będzie naprowadzać gracza i nadzorować jego poczynania.

__________
*Wyjątkiem jest, kiedy misja/przygoda/event wymaga lotu statkiem kosmicznym (sama podróż wymaga trochę czasu w postaci wymaganej ilości postów), dlatego dopuszczany jest trening, oczywiście tylko na statku, który posiada salę treningową.
**1 - nie postarałeś się, 2 - średnio na jeża, 3 - jest dobrze, 4 - subarashii, sugoi, perfecto.
avatar

Admin
No.1 Whis' Fanboy

Liczba postów : 346

http://dbanotheruniverse.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach