Go down
Admin
Admin
No.1 Whis' Fanboy
Liczba postów : 396

Planeta Namek - opis Empty Planeta Namek - opis

on Czw Sty 31, 2019 6:05 pm
Namek (ナメック星せい Namekku-sei, dosłownie "planeta Namek") to planeta znajdująca się w 7 Wszechświecie. Jej koordynaty to 9045XY. Zamieszkała jest przez rasę Nameczan.
Populacja Nameczan nie jest duża, liczy zaledwie 100 przedstawicieli. Planeta wypełniona jest także życiem dla różnorakich zwierząt: ryby, żaby, a nawet dinozaury. Posiada trzy słońca, przez co nigdy nie zapada tam noc.
Ukształtowanie terenu to głównie niewielkie wysepki, z kilkoma większymi, na których wybudowane są domostwa i plantacje.
Nameczanie nie potrzebują jedzenia, do przeżycia wystarcza im woda, a wszystkie plantacje służą tylko i wyłącznie upiększeniu krajobrazu.

W dawnych czasach Namek była piękną, przepełnioną roślinnością planetą (głównie Ajisa*). Niemniej jednak, w Roku 261, nastąpiła mocna zmiana klimatu, co doprowadziło do śmierci prawie wszystkich Nameczan. Przeżyła zaledwie garstka, do której wliczani byli Super Nameczanie, tacy jak Lord Slug, a także zwykli przedstawiciele rasy, jak Saichoro i syn Katasa (obecnie Wszechmogący na planecie Ziemia).
Na całe szczęście, za pomocą bezpłciowego rozmnażania, Saichoro był w stanie zaludnić planetę na nowo.
_____
*oryginalnie wzorowane na hortensjach.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach