Pałac Emmy Daio

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Pałac Emmy Daio

Pisanie by Admin on Czw Gru 10, 2015 6:16 pm

Ogromna budowla, otoczona murem i wyposażona w potężne wieżyczki. Wewnątrz budynku, tuż przy ogromnym biurku i równie ogromnym krześle, zasiada nie kto inny, jak sam Enma Daio, Sędzia Umarłych.
Na biurku położona jest duża magiczna księga, w której zapisane są wszystkie uczynki zmarłego. Te dobre, jak i te złe. To właśnie na podstawie działań, jakie podjęła martwa osoba za życia, Enma stwierdza czy zostanie zesłana do nieba lub do piekła.

Admin
No.1 Whis' Fanboy

Liczba postów : 317

http://dbanotheruniverse.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Pałac Emmy Daio

Pisanie by Beatroo on Pon Sty 23, 2017 6:31 pm

Minęło sporo czasu nim Beatroo dotarł do pałacu, w którym, jak mniemał, miało się okazać co się z nim stanie. Nie wiedział czego się spodziewać, poza tym, że spotka kogoś o imieniu Enma, któremu miał okazywać szacunek. Beatroo z charakteru był opryskliwy i raczej nieprzyjemny w obyciu, lecz mając na uwadze ostrzeżenie Trunksa i zgon na koncie nie chciał już ryzykować. Przekraczając próg wszedł do ogromnej w powierzchni i objętości sali, która ku jego zdziwieniu była w zasadzie pusta. Nie było tam żadnego nieboszczyka, których tysiące widział na zewnątrz, a jedynie kilku dziwnych stworków podobnych do tych, którzy pilnowali umarłych na zewnątrz i potężnego mężczyznę siedzącego za równie ogromnym biurkiem. Domyślał się, że jest to właśnie Enma, o którym mówił mu Trunks. Nie tylko rozmiary, ale też osobliwy wygląd oraz nieznany sposób ubioru utwierdził go w przekonaniu, że stanął przed kimś ważnym. Nie wiedział jak należy oddać szacunek takiej istocie, gdyż na każdej z planet jaką odwiedził czyniono to w inny sposób, ale pod wpływem chwili wybrał pierwszy z brzegu sposób, tzn. zwiesił głowę i ukłonił się o jakieś 30 stopni. Nic nie mówił, czekał aż Enma przemówi bądź dostanie polecenie aby samemu coś powiedzieć.

Beatroo
Time Patrol
Time Patrol

Liczba postów : 48

Powrót do góry Go down

Pisanie by Haricotto on Pon Sty 23, 2017 11:46 pm

MG

Beatroo ruszył przodem. Trunks został z tyłu, czekając na swoją kolejkę. Stał oczywiście przy wejściu głównym, obserwując proces Saiyanina.
Enma Daio, siedząc przy ogromnym stole na ogromnym krześle, wertował ogromne kartki równie ogromnej księgi. Brodacz, ten mniejszy z małpim ogonem, ukłonił się, a ten większy, z rogami na głowie, delikatnie się uśmiechnął.
- Kulturalny jesteś. Nie wiedziałem, że Saiyanie potrafią okazywać szacunek komukolwiek. - uśmiech po chwili zniknął, zaś Enma zaczął skubać się po brodzie, czytając zapiski z historii życia Beatroo.
- Beatroo, przyszedł na świat 27 lat temu. Saiyanin niskiej klasy, dwójka rodzeństwa, hm. Na koncie kilka misji, które zakończyły się... niezbyt ładnie. - tutaj zerknął okiem na stojącego przed nim wojownika.
- Nie wygląda to zbyt kolorowo, panie Saiyaninie. Ma pan coś na swoją obronę? - zapytał, nachylając się do biurka i podpierając swoją ciężką głowę na ręce. Patrzył na niego swoim przenikliwym spojrzeniem. Ciężko jednak było odczytać cokolwiek z jego twarzy. Mistrz poker face'a.
Trunks obserwował całą sytuacją, będą lekko podenerwowanym. Demon-strażnik, który go pilnował musiał trzymać go za rękaw, by ten przestał się tak nerwowo szamotać.

Haricotto
Admin/Time Patrol
Admin/Time Patrol

Liczba postów : 1118

Powrót do góry Go down

Pisanie by Beatroo on Wto Sty 24, 2017 12:26 am

Beatroo podniósł głowę uznając, że patrząc się w kierunku Enmy sprawi wrażenie człowieka, który jest świadomy swojego życiorysu, także tych jego fragmentów, które dla sędziego są materiałem na pośmiertne obciążenie cierpieniem. Liczył na to, że przyznanie się do swojej przeszłości zagra na jego korzyść, podczas gdy kluczenie i kręcenie mogłoby sytuację pogorszyć. Beatroo nigdy nie zastanawiał się nad życiem pośmiertnym, poza dojściem do najprostszego wniosku: dowie się jak umrze. Teraz, jak już był martwy, i zobaczył postawę Enmy dotarło do niego, że jego los leży w rękach tego olbrzyma. Mineło trochę czasu nim zaczął mówić, w końcu wziął głębszy oddech i możliwie spokojnym głosem zaczął referować, nie odrywając wzroku od sędziego.
- Przez 27 lat dopuściłem się, czy to pod wpływem rozkazu, czy to nerwów niepotrzebnych mordów. To prawda, ale chcę też powiedzieć, że zawsze starałem się trzymać nerwy na wodzy i niejednokrotnie mi się to udawało. Nie zabijałem dla zabawy. To prawda, że zabijałem też na zimno, bez nadmiernego rozemocjonowania, ale u nas toczy się wojna. Oni grają w partyzantce i nas atakują znienacka. Rozumiem ich położenie i nie uważam, byśmy powinni ich wszystkich zabić, ale skoro atakują to trzeba się bronić, kontratakować, w tym także zabić skrytobójczo. Mógłbym być pięknoduchem, ale wtedy bym narażał na śmierć moich. Na to się godzę. Mój ostatni fragment życia to opowiedzenie się po stronie Pani Czasu, nawyzywałem demonicę i jej kochanka i za to mnie zabił. Wierzę, że stanąłem po właściwej stronie, choć skończyłem w głupi sposób - gdy skończył ponownie zwiesił głowę, choć już nie tak wyraźnie jak wtedy, gdy witał się z Enmą.

Beatroo
Time Patrol
Time Patrol

Liczba postów : 48

Powrót do góry Go down

Pisanie by Haricotto on Wto Sty 24, 2017 9:24 pm

MG

Oczy Enmy skierowane były na tłumaczącego się Beatroo. Tłumaczącego się, to może zły dobór słów. Po prostu po krótce opowiedział swoje czyny, których dopuścił się podczas życia. Zrobiło to na sędzi wrażenie, oczywiście wziął to pod uwagę, jednakże czynów wojownika nie szło wymazać. Wszystko wskazywało jednak, że zawita on w piekle. Liczne mordy uniemożliwiały mu dostanie się do nieba. Tam znajdowali się tylko Ci, którzy oddali swoje życie ratując innych lub po prostu, będąc dobrymi ludźmi. Saiyanin nie zaliczał się do tej kategorii, niestety.
Daio podniósł swoją pieczątkę. Na stole znajdywały się dwie - jedna z napisem "niebo", a druga "piekło". W momencie użycia jednej z nich i postawienia stempla na dokumentach interesanta, w zależności od rodzaju pieczątki, trafiał on do jednego z dwóch miejsc - piekło lub niebo.
- Jesteś mordercą, nie można temu zaprzeczyć. Dlatego nie mam innego wyboru, jak zamknąć Cię w piekle. Jednakże, otrzymujesz możliwość zadośćuczynienia. To znaczy, że jeśli sprawdzisz się w piekle, będziesz się dobrze sprawował i udzielał innym pomocy, możliwe, że zostaniesz w nagrodę przeniesiony do nieba na okres próbny. Zaraz poznasz kogoś, z kim spędzisz mnóstwo czasu. A czasu, zwłaszcza tutaj, masz dostatek. Na razie skazuję Cię na... Piekło.
Dopiero wtedy jedna z pieczęci odcisnęła stempel na dokumentach Beatroo, a tuż pod jego nogami pojawiła się czarna przepaść, w którą od razu wpadł, nie mogąc się z niej wyratować. Trunks także nie mógł mu pomóc, mimo że rwał się do tego.
_____
Beatro z/t -> Piekło

Haricotto
Admin/Time Patrol
Admin/Time Patrol

Liczba postów : 1118

Powrót do góry Go down

Pisanie by Antical on Sro Cze 21, 2017 7:53 pm

Wszedł do pałacu i ujrzał tam ogromnego jegomościa, który to stwierdził, iż zdecyduje, czy trafi do nieba, czy do piekła. A więc nie żyję... - pomyślał. Przywykł już jednak do tej myśli podczas czekania w kolejce, więc informacja ta nie wywarła na nim większego wrażenia. W gruncie rzeczy to jestem dobrym człowiekiem. Którędy do nieba? - zapytał szyderczo, a jego lodowate spojrzenie wbiło się prosto w oczy Emmy. Gdyby nie Ci strażnicy na zewnątrz chętnie bym Cie zamordował skurwysynu... kim Ty kurwa jesteś, żeby decydować o moim losie... - stwierdził w głowie. Wolał nie wypowiadać tych słów na głos... Powiedział jednak coś innego. W zasadzie nie tyle powiedział, co zadał pytanie. Mam tylko jedno pytanie... Co się stanie, jeśli ktoś umrze drugi raz? - odpowiedź na nie była dla Anticala bardzo istotna. W końcu musiał wiedzieć na ile musi się pilnować zwiedzając nowy, nieznany mu dotąd świat w którym się znalazł...

Antical
Kicked over 9000!

Liczba postów : 277

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laptor on Sro Cze 21, 2017 8:21 pm

MG

Emma był niezwykle zajęty czytaniem akt Anticala, marszcząc czoło, dopiero po chwili, w momencie gdy skończył, odłożył je i wziął do ręki jedną z pieczęci.
- Mówisz, że gdyby nie było tutaj Ich, to zamordował byś mnie? Jak byłeś miły mnie nazwać "skurwysynu". To bardzo ciekawe Anticalu. Nie mam czasu natomiast odpowiedzieć ci kim jestem, bóstwem swego rodzaju, który decyduje kto gdzie trafi. Przejdźmy zatem do rzeczy, jesteś mordercą, chamem, prostakiem, nieczułą osobą, której tylko mord w głowie... A pominę resztę, twoich cudownych cech i zwyczajnie wyślę cię tam, gdzie zasługujesz. Co się stanie z tobą gdy umrzesz drugi raz? Znikniesz, no to powodzenia. - Powiedział przybijając pieczątkę na czerwono na aktach Anticala, który zapadł się pod ziemię i znalazł się w piekle

z/t piekło.

Laptor
Mistrz Gry

Liczba postów : 1279

http://www.invincible.oxn.pl

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laptor on Czw Lip 20, 2017 4:58 pm

MG

Honoberuto wszedł do ogromnego pałacu, który był dość duży by całą jego rasę pomieścić. Ogromne drzwi otworzone przez dwóch dużych strażników, takich samych jak widział na drodze, lecz nieco bardziej napakowanych. W środku natomiast znajdowało się ogromne biurko z księgą i fioletowym jegomościem, który miał około 30 metrów wysokości.
- Jam jest Enma, sędzia równowagi, jedno z bóstw Zaświatów. Podejdź bliżej Honoberuto z rodu Harara rasy Changelingów. Przeczytam teraz twój rozdział życia i ocenię, gdzie powinieneś trafić.

Laptor
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie by Honoberuto on Czw Lip 20, 2017 7:48 pm

Stanie w kolejce mu się dłużyło i dłużyło, ale w końcu po jakimś bliżej nieokreślonym czasie, Honoberuto dotarł przed wielgachne biurko wykonane prawdopodobnie z mahoniu. A siedział przy nim potężny gigant z brodą i rogatą czapką. Sprawiał wrażenie jakiegoś urzędnika. W sumie to skojarzenie nie było tak dalekie od prawdy. Brodacz rozkazał mu się zbliżyć, a następnie poinformował go że rozważy gdzie powinien trafić. Zapewne chodziło o wybór pomiędzy różnymi częściami zaświatów, na przykład niebem i piekłem. Honoberuto odparł krótkim:
-Rozumiem.
Zaraz potem znów zamilknął, skrzyżował ramiona na piersi, zamknął oczy i schylił głowę czekając na werdykt. Był prawie pewien że jego czyny nie zostaną ocenione pozytywne, spodziewał się że boskie prawa muszą być raczej dość bliskie śmiertelniczej naturze. Ziewnął krótko, ale już więcej tego nie robił, coby źle nie wypaść przed Sędzią Równowagi i jednym z bogów.

Honoberuto
Time Patrol
Time Patrol

Liczba postów : 473

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laptor on Czw Lip 20, 2017 11:09 pm

MG

Emma poprawił swoje olbrzymie okulary, które ubrał na chwilę i zmrużył oczy. Honoberuto mógł zauważyć, jak olbrzym przewraca jedną kartkę a jego oczy śledzą zapewne jakiś tekst, po chwili przewrócił drugą kartkę, popił olbrzymią szklankę wody i spojrzał na Honoberuto.
- Twoje życie było pełne niespodzianek, jednakże jak na rasę Changelingów przystało, nie było one pozytywne. Niestety trafisz do piekła. - To powiedziawszy stuknął mocno w akta jaszczurki, olbrzymią, czerwoną pieczątkę z napisem "PIEKŁO", pod bohaterem zapadła się podłoga, by za chwilę upadł twardo na dupsko na jednej z lokacji Piekła.

z/t http://dbanotheruniverse.forumpolish.com/t102-lodowa-pustynia
___
Już jesteś wolny.

Laptor
Mistrz Gry

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down