Go down
Admin
Admin
No.1 Whis' Fanboy
Liczba postów : 404

Pałac Enmy Daio - Page 2 Empty Pałac Enmy Daio

on Czw Gru 10, 2015 6:16 pm
First topic message reminder :

Ogromna budowla, otoczona murem i wyposażona w potężne wieżyczki. Wewnątrz budynku, tuż przy ogromnym biurku i równie ogromnym krześle, zasiada nie kto inny, jak sam Enma Daio, Sędzia Umarłych.
Na biurku położona jest duża magiczna księga, w której zapisane są wszystkie uczynki zmarłego. Te dobre, jak i te złe. To właśnie na podstawie działań, jakie podjęła martwa osoba za życia, Enma stwierdza czy zostanie zesłana do nieba lub do piekła.

Aymi
Aymi
Liczba postów : 933

Pałac Enmy Daio - Page 2 Empty Re: Pałac Enmy Daio

on Czw Paź 03, 2019 1:03 pm
Eien no MG Modo
~Koniec? A może początek?~

Czas powoli mijał, a kolejka przesuwała się do przodu. Erica coraz bardziej zbliżała się do wielkiego pałacu, obserwując po drodze, jak kolejne białe obłoczki znikają wewnątrz. Co się tam z nimi działo - tego nie mogła wiedzieć, póki sama nie znajdzie się na ich miejscu.
W końcu dotarła pod same wrota, które w krótkim czasie się przed nią otworzyły, zapraszając do środka. Weszła zatem do ogromnej sali, kierując się wzdłuż rozłożonego czerwonego dywanu, na końcu którego znajdowało się wielkie drewniane biurko obłożone różnego typu rzeczami. Był tam pokaźny telefon, podobnych rozmiarów donica z jakimś kwiatkiem, tabliczka z napisem Enma Daio, a także kilka innych drobiazgów. Mimo wszystko najbardziej w oczy rzucała się przeogromna księga obita w skórę, a także - oczywiście - siedzący po drugiej stronie blatu olbrzym popijający coś właśnie z dużego kubka. Coś tam akurat czytał na jednej z wielu kartek spośród tych ścielących blat, więc dopiero po chwili zauważył i tak dość cichą dziewczynę. Pech chciał, że akurat w tym momencie miał kubek przy ustach...
- Khe, khe, przepraszam... - odkaszlnął, ocierając gęstą brodę z brunatnej cieczy. - Myślałem, że to już czas na przerwę, ale skoro i tak już weszłaś...
Od razu odstawił kubek na blat i otworzył księgę, przez chwilę przerzucając strony, aż nie natrafił na odpowiednią.
- Co my tu mamy... - mruknął pod nosem, wczytując się w treść, którą miał przed sobą. - Kazuhara Erica, córka... hm... no mniejsza kogo. Widzę, że raczej pomocna z ciebie duszyczka i... O, a to ciekawe! Poznałaś tę niesforną Aymi, jak widzę. Hm, w sumie może dałoby radę jakoś was zgadać, ale to musiałbym z Kaio-samą obgadać, bo nie wiem, czy wziął ją pod swoje skrzydła, czy co...
Zamyślił się na moment, jakby zastanawiając, w jaki sposób dokonać tego, co właśnie wpadło mu do głowy. Po kilku sekundach zorientował się, że przecież jeszcze nie wydał wyroku, a już buja w obłokach, co było nieodpowiednim zachowaniem na jego stanowisku. Zdecydowanie przydałoby mu się te kilka do kilkunastu minut spokoju na wypicie kawki, oj, przydałoby mu się... Odchrząknął, chwytając jakąś pieczęć, którą sprawdził (dla pewności!) i przybił w księdze w odpowiednim miejscu.
- No, trafiasz do Nieba, panienko - podsumował. - To te drzwi po mojej lewej. Jakieś pytania?
Spojrzał na jasnowłosą znad dokumentów i czekał na jej reakcję czy cokolwiek. Tylko co na to wszystko Erica?

_________________
Koniec prawie zawsze jest początkiem...

Erica
Erica
Liczba postów : 37

Pałac Enmy Daio - Page 2 Empty Re: Pałac Enmy Daio

on Nie Paź 13, 2019 3:14 pm
Podobało jej się to wszystko. Całe to miejsce było cudowne! Nigdy nie widziała podobnych widoków, ale przecież musiała. W końcu to wszystko było wytworem jej wyobraźni, a wyobraźnia zawsze czerpała inspirację z rzeczy, które widziała. Zawsze! Przez kilka chwil myślała nad tym czy właśnie tak wygląda życie po śmierci, ale ostatecznie zbyła to mentalną ręką. Póki co najlepiej o niczym takim nie myśleć i dobrze bawić się we śnie!
W końcu dotarła do ogromnego biurka, za którym znajdował się jeszcze większy mężczyzna.
-Ojejku, przepraszam! Nie chciałam panu przeszkodzić.-
Spuściła zarumienioną głowę i zastanowiła się nad wyjściem z sali, by ten pan mógł sobie w spokoju odpocząć. On jednak wolał skończyć swoją pracę i dopiero potem zabrać się za przerwę. Białowłosa uniosła głowę, by na niego spojrzeć, podczas gdy mężczyzna czytał dane o niej z wielkiej księgi. Nie zaskoczyło jej to. W końcu to wszystko dzieje się w jej głowie. No, prawie wszystko jej nie zaskoczyło... Poczekała jednak z pytaniami, dopóki nie miała pewności, że gigant skończył mówić. Czyli dopiero w momencie, gdy dowiedziała się, że idzie do Nieba i została zapytana o pytania. Co ciekawe, nawet jeśli wiedziała, że to wszystko to sen, to i tak ucieszyła się, że idzie do Nieba.
-Aymi też tutaj jest? Mogę się z nią spotkać?-
Spytała, delikatnie stając na palcach, by było ją lepiej widać zza tego ogromnego biurka.
Sponsored content

Pałac Enmy Daio - Page 2 Empty Re: Pałac Enmy Daio

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach