Super Dragon Ball PBF - Another Universe
Forum jest w fazie przebudowy. Jest otwarte dla graczy, ale należy pamiętać o możliwości zmian w mechanice.

Share
Go down
avatar
Admin
No.1 Whis' Fanboy
Liczba postów : 364
http://dbanotheruniverse.forumpolish.com

Odczytywanie PL innych graczy

on Sob Sie 13, 2016 1:18 am
Niejednokrotnie zdarzało się tak, że postacie występujące w mandze/anime Dragon Ball nie potrafiły stwierdzić, czy ich przeciwnik jest od nich silniejszy czy słabszy. Wtedy z pomocą przychodziły takie urządzenia jak scoutery, a w późniejszym czasie podobnej pomocy udzielała umiejętność wykrywania energii KI innych osób.
Tutaj, na forum Dragon Ball: Another Universe, zastosowaliśmy podobne zagrania, sprawiając, że gracze nie będą wiedzieli o statystykach innych graczy (chyba, że ktoś bardzo będzie chciał się podzielić wiedzą o swoim PL, ale prosilibyśmy by tego nie robić, głównie ze względu na otaczający to klimat i tajemniczość). Jedynymi sposobami, by dowiedzieć się o czyjejś potędze jest bezpośrednie starcie z tym kimś, lub posiadanie urządzenia mierzącego energię (uwaga! nie każdy scouter jest dokładny w pomiarach*). Istnieje także trzeci sposób, ale jest on zdecydowanie najtrudniejszy do osiągnięcia - wykrywanie KI, bo to właśnie od niego zależy czy nasza postać będzie potrafiła określić, czy nasz przeciwnik jest od nas silniejszy czy może zupełnie odwrotnie. W przypadku scouterów jest to o tyle ułatwione, że gracz po zmierzeniu siły przeciwnika, dostaje wartość liczbową i może ją przyrównać do swoich wyników. Wykrywanie KI jedynie określa "silniejszy/słabszy", bez podawania wartości liczbowej.

Prawdziwe statystyki będą dostępne tylko dla grona administracji i dla samego gracza, który będzie miał je wszystkie w opcjach profilu. Na bieżąco należy je aktualizować, zapisywać w profilach i w postaci wiadomości prywatnej (czy też na gg lub inny komunikator) przekazywać administracji.

*wartość PL może być nieco zwiększona lub zmniejszona przez MG, myląc osobę mierzącą swój cel. Dlaczego? Dlatego, że nawet scoutery nie są idealnymi narzędziami pomiarowymi.

Zapytacie "po co to wszystko?". Dokładnie po to, by w jakiś sposób zwalczyć metagaming i by gracze nie byli uprzedzeni do innych, wybierając np. tylko tych słabszych od siebie do walki. Ukrywanie takich rzeczy jak PL daje duże pole do popisu i większą niewiadomą odnośnie całości walki.

Mistrzowie Gry, którzy nie zastosuje się do tej zasady, zostaną ukarani w postaci obniżenia swoich własnych statystyk (jeśli będzie się to powtarzać notorycznie, zostaną oni tymczasowo pozbawieni dostępu do wartości forumowych). MG i administracja ma być bezstronna i robić co tylko jest w ich mocy by umilać, pilnować i rozwijać rozgrywkę.

Nawet jeśli będziesz znać PL swojego przeciwnika, nie zdradzaj go innym w pozafabularny sposób! Na tym polega cała zabawa, by gra była nieprzewidywalna!
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach