Go down
avatar
Gość
Gość

Tematy informacyjne Empty Tematy informacyjne

Sro Gru 07, 2016 2:07 am
Pomyślałem o tym, że do każdej planety należy dodać temat informacyjny, mówiący o tym jakie są zdolności bojowe rasy zamieszkującej daną planetę, a także możliwości gospodarcze planety, jaka liczebność, świadomość odnośnie własnego położenia w kosmosie, itd. Grając Saiyaninem mam wątpliwości odnośnie tego o czym w kosmosie wiem, a o czym nie. Ważne jest też to na co przedstawiciel danej rasy powinien sobie pozwalać, bo na każdej planecie i wśród każdej planety panują różne stosunki społeczne i systemy władzy., stąd można mieć konflikty odnośnie tego jaka jest pozycja wyjściowa i czy w ogóle znamy NPC swojej rasy, czy dopiero musimy ich poznać w toku gry.
avatar
Gość
Gość

Tematy informacyjne Empty Re: Tematy informacyjne

Sro Gru 07, 2016 9:26 am
NPC poznajesz w toku gry, tak samo ich poziom mocy. Na niewidzialnym dla was temacie mamy spis statystyk NPCtów które macie w regulaminie ogólnym. Jakieś podstawowe informacje można podać, lecz nie wiem po co taka liczebność czy stosunki społeczne, które obecnie są RR VS Ruch Oporu.
avatar
Gość
Gość

Tematy informacyjne Empty Re: Tematy informacyjne

Sro Gru 07, 2016 4:43 pm
Myślę, że to by się przydało dla lepszej świadomości tego, co dana planeta oferuje, jakie są jej bogactwa, siła, stosunek wobec obcych itd. Właśnie tu otwiera się kolejna kwestia. Jaka jest świadomość przedstawicieli danej rasy odnośnie tego co się dzieje w kosmosie, kto tam mieszka, jaki on jest itd.

W moim przypadku króla i książąt powinno znać się ze słyszenia, podobnie zresztą jak Nameczanie muszą znać Saichoro. Co do reszty mam rozumieć, że nie znam osobiście NPC, czy nawet ze słyszenia?
Haricotto
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 2233

Tematy informacyjne Empty Re: Tematy informacyjne

Sro Gru 07, 2016 4:50 pm
Wiadomym jest, ze NPCeci przywodcy sa znani wszystkim od poczatku. Ale mysle, ze to dobry pomysl, by napisac co jest wiedzą ogólną na temat danej planety. Jak wroce do domu z zajec to sprobuje cos z tym zrobić.
Shin
Shin
Liczba postów : 393

Tematy informacyjne Empty Re: Tematy informacyjne

Sro Gru 07, 2016 5:09 pm
I wtedy Shinmasu stąpił z niebios, spojrzał na post dzielnego Beatroo i stwierdził, iż było to dobre
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Tematy informacyjne Empty Re: Tematy informacyjne

Sro Gru 07, 2016 7:48 pm
No cóż... Nie myślimy! Na szczęście macie tu mnie. Mówicie kumple, że PL poznajemy fabularnie, a informacje o PL NPC dajecie w poście. Poziom mocy Ledgica może sobie zobaczyć każdy. Wystarczy zajrzeć do odpowiedniego tematu na Imece. Może to mała rzecz, ale sugeruję jednak ukrywanie mocy każdevo NPC i wysyłanie poziomu na PW. Tym sposobem się do tego zaczniemy przyzwyczajać. Już zresztą gdzoeś pisałem, żeby to wysyłać na PW, choć niekoniecznie akurat konkretnie o PL. No cóż... Jak dobrze, że macie mnie.
Shin
Shin
Liczba postów : 393

Tematy informacyjne Empty Re: Tematy informacyjne

Sro Gru 07, 2016 7:49 pm
Jirri, ale to nie tak. Nasze postaci je poznają fabularnie. O to w tym wszystkim chodzi. My mamy tą wiedzę, ale nasi Bohaterowie nie.
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Tematy informacyjne Empty Re: Tematy informacyjne

Sro Gru 07, 2016 7:57 pm
O to właśnie chodzi. Wiemy dokładnie, czego się spodziewać, od razu wiemy, czy podjąć się walki, czy nie i możemy nawet wywróżyć PL innych graczy. Mam tu przykład.

Tensa walczy teraz z gościem 450PL. W swoim poście zawarła informację, że jest dużo silniejsza, więc już wiemy, że ma dużo więcej niż 450. Może to mało, ale już coś. Tymczasem, gdybyśmy nie znali wyniku tego typka to takie "dużo silniejsza od niego" nic by nam nie powiedziało, bo nie wiemy, jak silny jest gość, z którym walczy.
Shin
Shin
Liczba postów : 393

Tematy informacyjne Empty Re: Tematy informacyjne

Sro Gru 07, 2016 8:10 pm
A wy macie z tym PL. Obliczacie sobie od otrzymanych obrażeń i takie tam. To zabija rozgrywkę PBF xd Dlatego ja nie czytam cudzych postów, nie czytam historii, co najwyżej jak zacząłem walke z Tenshim (Gorąco Zapraszam) to spojrzałem na jego wygląd. Powinny nam starczyć szczątkowe informacje jakie nam w niektórych sytuacjach daje MG.



Ale ja się nie znam,to się więcej nie wypowiadam xd
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Tematy informacyjne Empty Re: Tematy informacyjne

Sro Gru 07, 2016 8:16 pm
Właśnie dlatego wszystko powinno się pojawiać w PW, a nie postach. Każdy kto chce może przeczytać te pościdła, więc są to informacje ogólnodostępne. Chcesz - nie czytaj, ale każdy może to sobie zrobić i tego nie zmienisz. A jeśli to poukrywamy, to nic na tym nie stracisz, a jednocześnie "fabularne odkrywanie" będzie naprawdę działać.
Sponsored content

Tematy informacyjne Empty Re: Tematy informacyjne

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach