Super Dragon Ball PBF - Another Universe
Forum jest w fazie przebudowy. Jest otwarte dla graczy, ale należy pamiętać o możliwości zmian w mechanice.

Share
Go down
avatar
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 494

Rozpierdzielanie planet

on Sob Mar 11, 2017 7:12 pm
Jak wiemy, nie tylko Death Ball potrafi zniszczyć planetę. Pierwszym potwierdzonym Planet Busterem był (z tego co kojarzę) Vegeta. A on nie znał wtedy takich potężnych technik. Oto i mój sposób na ogarnięcie niszczenia planet. Specjalna mechanika.

No więc, zakładamy, że dajemy planecie 2000HP. Żeby ją zniszczyć, musimy "zadać jej" 2000DMG jednym atakiem. Dodatkowo użyć musimy kontroli ki, nby wydłużyć jej zasięg, by dotarła do jądra planety. Kiedy się to uda, każdy, kto się na planecie znajduje, ma 5 postów, by ją opuścić (w wypadku walki - 10 sekund = -1 post, w przeciwnym razie czasu byłoby za mało). W 5 postów musimy więc znaleźć jakiś środek transportu i wylecieć. Na orbicie możemy napisać post 6, wtedy uwzględniamy to, że planeta rozpieprza się na naszych oczach. Osoby, które wytrzymują w próżni, mają sprawę ułatwioną, bo nie potrzebują statku. Podobnie dla osób, które się teleportują. Możemy zniszczyć planetę każdą techniką, która zadaje DMG, pod warunkiem, że zadamy nią na raz co najmniej 2000DMG.

Czyli żeby zniszczyć planetę Ki blastem, musimy mieć co najmniej 100 energii, boską transformację (god level, czyli x10, więc razem 1000 energii) i kontrolę ki (wtedy razem równo 2000 DMG).

Resztę dopiszę kiedy indziej, dziś już muszę kończyć, a jak na razie komentować ile wlezie i dawać coś od siebie. Czekam na propozycje.
avatar
Shin
Liczba postów : 395

Re: Rozpierdzielanie planet

on Sob Mar 11, 2017 7:15 pm
Tak się składa że ten temat był juź poruszany w administracji i powoli go opracowujemy Razz Ale może coś tam podbierzemy od ciebie.
avatar
Shin
Liczba postów : 395

Re: Rozpierdzielanie planet

on Sob Mar 11, 2017 7:18 pm
Dodatkowo:
Niszczenie planety na pewno nie będzie zablokowane do tylko jednego ataku. Kilka ataków także ogarnęło by sprawę.

Ostatnia transformacja na pewno nie będzie jednym z wymagań. Lekka przesada. Vegeta czy Freeza niszczyli je i bez tego.

avatar
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 494

Re: Rozpierdzielanie planet

on Sob Mar 11, 2017 7:32 pm
Nie chodzi o to, że musisz. Mieć ostatnią transfę. Poprostu tak matematycznie wychodzi przy ki blaście. 100 x10 to 1000. Jeśli masz lepszą technikę i więcej energii, to możesz nawet w base form.

A z tym jednym atakiem - chodzi o to, że bez tego ograniczenia niektórzy mogliby niszczyć plabety już teraz. Jeśli tak jest ok, to spoko.
Honoberuto
Time Patrol
Liczba postów : 488

Re: Rozpierdzielanie planet

on Sob Mar 11, 2017 7:34 pm
Przygotujcie jakiś spis technik którymi będzie można niszczyć planety, bo nie zdaje mi się żeby się dało np. Kiaiem.
avatar
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 494

Re: Rozpierdzielanie planet

on Sob Mar 11, 2017 7:38 pm
Z drugiej strony Kiai, technika jak każda inna. Poprostu fala uderzeniowa. Mogłaby zniszczyś skorupę ziemską i uszkodzić jądro, ale musiałaby być superpotężna.
avatar
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 494

Re: Rozpierdzielanie planet

on Sob Mar 11, 2017 10:46 pm
Dwie dodatkowe uwagi:

Na upartego jądro planety możnaby rozwalić z piąchy, to oczywiście zaowocowałoby śmiercią poprzez spalenie własnego ciała, ale planeta też przestałaby istnieć.

Dodatkowo rozpiska uszkodzeń planety w miarę upływu czasu:

1 post - Trzęsienie ziemi, dość silne by miasta obróciły się w ruinę (pojedyncze budynki mogą wytrzymać, zależy od MG).
2 post -  Silne trzęsienia ziemi, jedno po drugim, wytrzymają tylko umocnione najwytrzymalsze budowle np. bunkry. Pojawiają się burzowe chmury.
3 post - Wstrząsy tworzą olbrzymie kaniony w miejscach zależnych od MG. Żaden budynek nie wytrzyma tych wstrząsów. Burza szaleje, w miejsca zależne od MG trzaskają pioruny. Gdy piorun trafi w gracza zadaje 200DMG. Jednoosobowy statek kosmiczny nie da rady przetrwać burzy.
4 post - Z kanionów wypływa lawa, pojawiają się tornada, które skutecznie utrudniają poruszanie się (w zasięgu wiru -20% szybkości, zasięg zależny od Mg). Pioruny zadają teraz 400DMG.
5 post - Pioruny zadają 1000DMG. Po planecie płyną rzeki lawy (w miejscach zależnych od MG). Tylko wieloosobowy statek wytrzyma burzę i pozwoli na ucieczkę.

Szybkość piorunów do ustalenia, ale wydaje mi się, że mogłoby to być jak Taiyoken - 300.

No i przypominam. W walce 1 post = 10 sekund.
avatar
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 1484

Re: Rozpierdzielanie planet

on Wto Mar 14, 2017 11:12 am
Pomysł nawet fajny, nie mówię, że nie. Podoba mi się to, że jest czas na ewentualną ucieczkę, która i tak może się nie udać. Trochę dick move, ale nie wszystko musi być sprawiedliwe, podobnie jak w życiu.

Co do technik, które mogłyby zniszczyć planetę, to wprowadziłbym zasadę, że potrzebują odpowiedniego kształtu. Muszą "być", muszą mieć jakąś formę (np. Kamehameha, Final Flash), dlatego te, które jej nie mają lub bazują na powietrzu (Kiai, Whirlwind Blow itp.) mimo spełnienia wymaganego DMG nie zniszczyłyby planety. Myślę, że to ma sens.

I tak jak pisał Jirri, żeby zniszczenie planety, a raczej sam proces jej umierania mógł się rozpocząć, należałoby jednorazowo zadać 2000DMG lub więcej. Jeśli ktoś zada mniej, dajmy na to 1000DMG, nie stanie się nic, a planeta "odbuduje" się sama. Chyba, że dwie techniki dwóch graczy zostaną połączone w jedną i akurat będą one wynosić 2000DMG.

I jeszcze taka notka. Mało prawdopodobne, ale gdyby ktoś zadał, dajmy na to, 5000DMG, to planeta znikłaby od razu, bez postów ewakuacyjnych.

Jeszcze do tego wrócimy. Ostatnio mam mało czasu, a jeszcze rzeczy w temacie administracji potrzebują poprawek i wprowadzenia. Do czasu kiedy ktoś faktycznie będzie zadawał 2000DMG, to myślę, że się wyrobimy z tym pomysłem. Wink

_________________
Gość
Gość

Re: Rozpierdzielanie planet

on Wto Mar 14, 2017 1:00 pm
Policzyłem sobie wszystkie statystyki w różnych proporcjach, pod siebie, pod kogoś kto leci po równo staty i tak dalej. Wyszło mi, że jeśli ktoś nie będzie szedł głównie w energię to ni chuya nie zniszczy planety wcześniej niż na ostatniej transformacji. ŻENADA. Chyba, Jirri nie policzył ani Ty Haricotto tego u siebie, tylko tak palneliście te 2000 DMG.

1500 DMG do zniszczenia planety po 5 postach i 4000/5000 do zniszczenia planety natychmiastowo. Nie róbcie z tego forum jakiegoś dziadostwa, bo niszczenie planet było możliwe już na base więc tutaj jak damy 1500 DMG będzie możliwe od 3 transformacji co i tak jest naciągane ale już lepsze...
avatar
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 1484

Re: Rozpierdzielanie planet

on Wto Mar 14, 2017 1:28 pm
To że ktoś sobie niszczył na base planety nic nie znaczy. Tak w ogóle, to scena z Vegetą niszczącym planetę, kiedy kierował się na Ziemię to czysty filler. Na pewno nie pozwolę, by ktoś, kto ma śmieszne PL mógł sobie niszczyć na lewo i prawo planety. Żenadą, o której mówisz, byłaby możliwość niszczenia od tak.

"jeśli ktoś nie będzie szedł głównie w energię to ni chuya nie zniszczy planety"
Nie każdy musi mieć możliwość niszczenia planet. Nie każdy musi też chcieć niszczyć planety.

Dziadostwa, powiadasz? No tak, bo przecież nie naginaliśmy już innych zasad. To byłby pierwszy raz. Zdecydowanie.

_________________
avatar
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 494

Re: Rozpierdzielanie planet

on Wto Mar 14, 2017 9:04 pm
Lapek, nie wiem czy wiesz, ale są techniki silniejsze od ki blasta.

Jeśli posłużysz się np. Death Ballem, to na transfirmacji 4 forma 100% rozwalisz planetę bez trudu. Nawet mając 2800 Pl.

Z kolei ta ostatnia transformacja pozwoli ci rozwalić planetę KI BLASTEM. Z kolei zgodnie z zasadami Hariego, jeśli wykorzystasz w ostatniej formie choćby Kamehameha 1 wzmocnione Kontrolą Ki, to zniszczysz planetę instantowo.

Więc nie rzucaj "żenadami" jeśli sam masz problemy z liczeniem.
avatar
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 494

Re: Rozpierdzielanie planet

on Wto Mar 14, 2017 9:31 pm
Taka mała poprawka. Żeby rozwalić ki blastem planetę, minimum to 100 energii i ostatnia forma, czyli innymi słowy np. 4000PL i SSJBlue.  No i mając 2800 PL wystarczy czwarta forma, bez 100% i Death Wave, zamiast Death Balla. A nawet Death Cannon z kontrolą ki.
Sponsored content

Re: Rozpierdzielanie planet

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach