Kronika Postaci

+8
Tensa
Shiro
Haricotto
Ranzoku
Jirri
Antical
Arisu
Aymi
12 posters
Go down
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Kronika Postaci Empty Kronika Postaci

Sro Lis 08, 2017 5:50 pm
Na chwilę obecną głównymi elementami KP są wygląd, charakter i historia. Zajmują one najwięcej czasu i pracy gracza jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki i są wymagane do akceptacji Karty i możliwości gry. Sama Karta Postaci jest jakby pierwowzorem, pierwszą cegiełką w budowaniu przyszłości naszych postaci, a te podczas fabuły stale ewoluują.

Wychodzę z propozycją stworzenia osobnego działu, w którym każdy użytkownik prowadziłby Kronikę własnej postaci, czyli coś w rodzaju dziennika fabularnego. Wiadomo, że niektóre wydarzenia wpływają na daną postać mniej, inne bardziej, a nie zawsze człowiek ma czas i chęci, by spisać "nową wersję" historii do KP, którą musiałby podesłać do MG, zanim ta trafi we właściwe miejsce, czyli do naszej KP.
Forma i informacje, jakie gracz zawierałby w Kronice, pozostawałaby całkowicie dowolna. Mogłyby być to krótkie notatki z przygód czy zwykłej fabuły typu: "tego dnia postać poznała tego i tego gostka, zakumplowali się lub nie", bądź swego rodzaju raporty - wszystko w zależności od preferencji gracza. Dodatkowo w Kronice umieszczane byłyby linki do takich rzeczy jak Time Skip'y, co ułatwiłoby innym graczom rozeznanie w sytuacji danej postaci. Nie trzeba będzie przeglądać tysiąca wątków, w których dana postać brała udział, tylko poczyta się Kronikę i wszystko będzie wiadomo. To ostatnie ułatwi też pracę MG na przyszłość, gdy będzie prowadzić przygody dla danych postaci.

I tu pytanie: czy w ogóle interesuje was coś takiego, czy pomysł jest zupełnie nietrafiony? Ewentualne sugestie mile widziane.
Arisu
Arisu
Liczba postów : 254

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Sro Lis 08, 2017 6:27 pm
Jestem za \o/
Antical
Antical
Kicked over 9000!
Liczba postów : 437

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Sro Lis 08, 2017 7:13 pm
Spoko, ale jeśli nie będzie obowiązkowe
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Sro Lis 08, 2017 7:20 pm
Antical, formalnie aktualizować KP pod kątem zmian wyglądu, charakteru i historii powinien każdy gracz. Mój pomysł to alternatywa, w której takie rzeczy możesz robić na bieżąco i właściwie w każdej chwili.
Antical
Antical
Kicked over 9000!
Liczba postów : 437

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Sro Lis 08, 2017 7:31 pm
Przecież KP się nie da edytować.
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Sro Lis 08, 2017 7:37 pm
Nie da się, dlatego wszelkie zmiany dajesz do MG i to MG edytuje ci temat KP. W Kronice sam wszystko byś robił i nie musiał czekać, aż MG to ogarnie i wrzuci do Karty.
avatar
Gość
Gość

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Sro Lis 08, 2017 7:55 pm
Jestem za.
Jirri
Jirri
Time Patrol
Liczba postów : 495

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Sro Lis 08, 2017 8:08 pm
Eeej. Fajne to.
Ranzoku
Ranzoku
Liczba postów : 377

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Sro Lis 08, 2017 8:56 pm
Aymi, dokładasz więcej pracy sobie i pozostałym MG, nie sądzę, żeby to było koniecznie. Każdy kto chciałby tak robić, może zamieścić takie coś w podpisie swoim. To w sumie nawet nie być powinno obowiązkowe jeśliby przeszło. Nie to, iż to głupi pomysł, w sumie całkiem ciekawy, bo sam prowadzę dziennik u siebie w podpisie, ale naprawdę chcesz dawać MG więcej pracy?
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Sro Lis 08, 2017 9:10 pm
Nie rozumiem, w którym miejscu dokładam pracy MG. Z założenia ma być to właśnie odciążenie MG i ułatwienie zapisu ciągłości fabuły postaci, gdyż gracz sam uzupełniałby Kronikę, a nie wysyłał ją do MG, by ten dodawał to do KP. Kronika byłaby działem otwartym jak Treningi czy Rozwój, MG mógłby tam ewentualnie wrzucić coś od siebie, gdyby zaszła taka potrzeba, a tak to dany temat pozostaje pod tzw. jurysdykcją konkretnego gracza i jego postaci. A w samym temacie zawrze się o wiele więcej informacji niż w notkach w podpisie, jak to jest u ciebie. Przynajmniej z takiego wychodzę założenia.
Haricotto
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 2233

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Sro Lis 08, 2017 9:17 pm
Jestem za, możemy to wprowadzić.
Shiro
Shiro
Wschodni Kaioshin
Liczba postów : 331

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Czw Lis 09, 2017 9:21 pm
Aktualizacja historii nie jest obowiązkowa, lol. Dlatego sądzę - tak samo jak Antical - że nie powinno być to opcjonalne, gdyż nie każdemu się chce streszczać wszystkich przeżyć swojej postaci. Zwłaszcza, jak gra się już od jakiegoś czasu.
Antical
Antical
Kicked over 9000!
Liczba postów : 437

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Pią Lis 10, 2017 1:12 pm
@Shiro
Powinno być opcjonalne xD
Tensa
Tensa
Time Patrol
Liczba postów : 450

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Pią Lis 10, 2017 2:50 pm
Jestem za, chociaż cholernie mi się nie chce tego robić :p
Shiro
Shiro
Wschodni Kaioshin
Liczba postów : 331

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Pią Lis 10, 2017 6:40 pm
@Ant
Ups, faktycznie :p
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Pią Lis 24, 2017 7:23 pm
To jak z tą Kroniką? Przechodzi? Wprowadzamy?
Gumiś, twoja opinia w tej sprawie byłaby mile widziana ^^
avatar
Gość
Gość

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Pią Lis 24, 2017 8:21 pm
Jeśli w formie nieobowiązkowego uzupełniania kroniki to tak. Obecnie trzeba uzupełniać Rozwój postaci, historię, charakter (w moim przypadku co przemianę) i wygląd, nie chciałoby mi się dbać o Kronikę i na pewno nie będę tego robił jakiekolwiek kary by za to nie były, bo nie mam czasu.
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Pią Lis 24, 2017 8:31 pm
Gumiś, ale Kronika zastępowałaby twoje "uzupełnianie historii" w KP, bo sama w sobie ma stanowić coś, przy czym łatwo będzie się zorientować w obecnej sytuacji danej postaci.

Skoro mamy większość głosów za (jeśli nie wszystkie), to chyba można wprowadzać o/
Arystarch
Arystarch
Liczba postów : 109

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Sob Lis 25, 2017 9:18 pm
Prawdę mówiąc to taki typowy dział jak na innych forach, gdzie zwykle są relacje i inne pierdoły. Skoro i tak o to dba gracz to niech sobie będzie, a nawet jeśli ktoś poprosi MG o przekopiowanie tego do KP to Ctrl C > kliknięcie edit post >  Ctrl V w odpowiednim miejscu to takie obciążenie? Niezbyt trudny ten dodatkowy obowiązek. Zrobiłem to testowo. Trwa to 2 minuty przy słabym łączu.  Jak ktoś lubi sobie zapisywać takie rzeczy żeby nie zapomnieć to ok, powinien mieć do tego łatwe narzędzie.
avatar
Gość
Gość

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Sob Lis 25, 2017 11:25 pm
Ja widzę niektóre głosy jedynie pozytywne temu pomysłowi.
Shin
Shin
Liczba postów : 393

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Nie Lis 26, 2017 12:03 am
Nie wiem czy mam coś do gadania, ale jak już mogę to się wypowiem:
Nie widzę w tym sensu.
To tyle.
Safari
Safari
Liczba postów : 44

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Nie Lis 26, 2017 3:08 pm
Pomysł z kroniką fajny. Nawet mogę być ZA, ale może lepiej by się przydała tzw gazeta co by na bieżąco przedstawiała wydarzenia fabularne.
Arisu
Arisu
Liczba postów : 254

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Nie Lis 26, 2017 4:34 pm
Jestem ZA, Safari ma fajny pomysł Very Happy
Safari
Safari
Liczba postów : 44

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Nie Lis 26, 2017 6:28 pm
Arisu, kwestia gazety od dawna mnie prześladuje, tym bardziej, że to będzie znaczne ułatwienie dla nowych graczy bowiem opis fabuł na planecie jest tak gówniano krótki, że praktycznie niczego nie można się dowiedzieć. A czytanie pierdyliard postów się nie opyla, a i nie będzie też trzeba się pytać innych. No chyba, ze w kwestii dokładniejszych danych.
GAZETA nam tutaj potrzebna, ale musimy mieć chętnych do pisania artykułów.
Kronika z tego to i tak będzie jak się wszystko w kupie zbierze.
Zrobić działy pod każda planetę i ogólną.
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Czw Lut 01, 2018 5:01 pm
To w końcu co z tą Kroniką? Proszę o ostateczną decyzję. Hari?
Sponsored content

Kronika Postaci Empty Re: Kronika Postaci

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach