Go down
@Whis
@Whis
No.1 Whis' Fanboy
Liczba postów : 976

Wężowa Droga Empty Wężowa Droga

Czw Gru 17, 2015 12:43 pm
Długa, wybudowana na podobieństwo węża droga, która liczy sobie 1 000 000 kilometrów. Wąska, pokręcona ścieżka, usytuowana w Zaświatach, tuż nad piekłem. Prowadzi z pałacu Enmy Daio bezpośrednio do planety Północnego Kaio. Jest to jedyny sposób, by się do niego dostać.

Należy jednak uważać, ponieważ jeden błąd, jedno potknięcie i można skończyć w Piekle. Drugim, mniej niebezpiecznym zagrożeniem jest Pałac Wężowej Księżniczki. Wchodząc tam, można już nigdy nie wrócić.
Haricotto
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 2233

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Pon Sie 27, 2018 12:14 am
Haricotto skinął głową energicznie, gdy Oribu zaproponował uznanie, że to "życie po życiu". Dłoń Saiyanina zniknęła w dłoni blondyna. Ten widok sprawił, że Haricotto zrobił wielkie oczy, znów cicho pod nosem mówiąc "wielki!", ale dosłownie kilka sekund później, zasmiał się wesoło i wzruszył ramionami. Oribu wydawał się być przyjazną osobą, co zresztą dało się wyczuć. Pewnie pod tymi mięśniami i wielką siłą, znajduje się wrażliwy facet, skory do pomocy potrzebującym.
Nie tracąc więcej czasu, ruszyli obaj w drogę.
- Oi, Oribu... Ten Kaio to silny gość? - zapytał Saiyanin, idąc spokojnym krokiem. Ręce miał zarzucone za głowę, tak, jakby leżał i robił z nich prowizoryczną poduszkę. Kątem oka spoglądał na swojego przewodnika.
- Wiesz, nie chcę wyjść na niegrzecznego, czy coś, ale... - przerwał na moment, mrużąc tajemniczo swoje oczy i rozglądając się zaraz nerwowo na boki, by sprawdzić, czy nikt ich nie obserwuje. Nie mając jednak pewności, zrównał swój krok z Oribu, nachylając się lekko i zasłaniając dłonią usta.
- Nie wygląda na mocarza. - wyszeptał, po czym natychmiast wrócił do poprzedniej pozycji.
- Tak czy siak, jestem ciekaw tego, co się może wydarzyć! Muszę natychmiast stać się silniejszy! - nie kryjąc swojej ekscytacji, mówił coraz głośniej.
- Mam ważne zadanie do wykonania. Pal licho Paikuhana, na nim się jeszcze odgryzę, ale jest pewna sprawa, którą się muszę zająć. O ile uda mi się stąd wyrwać... - ostatnie zdanie powiedział cicho, nie chcąc by zwrócono na nie jakąś większą uwagę. Mówił oczywiście o Belialu, przez którego znalazł się w zaświatach. No, nie dokładnie przez niego, ale przez jednego z jego podwładnych.
- Ciekawe czy tamten gość trafił do piekła? - pomyślał sobie, starając sobie przypomnieć twarz generała Sakanian.

Dochodząc wreszcie do Wężowej Drogi, Haricotto w końcu się zamknął. Do tego momentu, cały czas coś mówił, chcąc utrzymać rozmowę z Oribu. Widząc jednak ogromną przestrzeń i wąską drogę, której końca nie było widać, zamurowało go z wrażenia.
- T-to jest ta Tężcowa Droga? - zapytał po chwili, przekręcając nazwę. Przykładał dłoń do czoła i patrzył przed siebie.
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Pon Sie 27, 2018 10:07 pm
Eien no MG Modo
~Wojownik w Zaświatach~

Piękny to widok, średniego wzrostu saiyanin i stojący obok wielkolud, obaj z uśmiechami na twarzach. Pojawienie się Oribū było dla naszego brunecika zbawienne tym bardziej, że zobowiązał się on wskazać mu drogę do Wielkiego Kaio. Jednak Haricotto nie byłby sobą, gdyby w drodze nie próbował zagadywać towarzysza, tak więc dopytywał głównie o siłę gościa, do którego miał się udać.
- Oczywiście, że Kaio-sama jest silny - odpowiedział mu ze szczerym uśmiechem blondyn. - I tak, nie wygląda na mocarza. Ale wiesz... pozory lubią mylić.
Mrugnął porozumiewawczo, pozwalając koledze samemu dojść do prawdy. Ta oczywiście objawić się miała najpewniej przy samym spotkaniu z Bogiem Galaktyki Północnej. Saiyanin oczywiście miał swój cel w staniu się jeszcze silniejszym, planował przecież jakoś wydostać się z zaświatów i stanąć do walki z Belialem. Wiedział, jaką siłą dysponował generał, przez którego tu trafił, a sam boss musiał być o wiele potężniejszy. Chociaż kto wie?
Mimo że ostatnie zdanie było wypowiedziane cicho, Oribū znajdował się na tyle blisko, by zrozumieć to mamrotanie. Gdy dotarł do niego sens tych słów, zmarszczył lekko brwi i sam również ściszył nieco głos.
- Wyrwać się z Zaświatów jest rzeczą niemal niemożliwą - szepnął, pochylając się nieco ku ogoniastemu. - Słyszałem, że trzeba mieć niezłe koneksje i powód, by dostać choć jednodniową przepustkę. Może Kaio-sama będzie wiedział coś więcej, ja niestety nie, wybacz...
Droga się dłużyła, ale nie było nudno. Obaj wojownicy wymieniali się nawzajem uwagami, a w przyszłości może zostaną przyjaciółmi? Gdy w końcu dotarli do punktu docelowego, skąd Haricotto miał się udać już bezpośrednio na planetę Kaio, saiyanin stanął jak wryty, nie mogąc objąć rozumem ogromu tej ścieżki.
- Wężowa, tak - poprawił automatycznie blondyn z lekkim uśmiechem. Cóż, wężowi daleko do tężca, ale kto tam odgadnie, co kryje się w tej małpiej główce. - Wije się jak wąż, stąd wzięła swoją nazwę. Widzisz? To jedyna droga do Kaio-samy, on już na ciebie czeka. Biegnij cały czas przed siebie, do samego końca. Ja zostaję tutaj, mam swoje do zrobienia.
Znów uśmiechnął się pogodnie, wyciągając dłoń, by uścisnąć tę saiyańską na pożegnanie. Drugą ręką poklepał bruneta po ramieniu, chcąc w ten sposób życzyć mu powodzenia, zaraz potem obrócił się na pięcie i ruszył z powrotem.
- Aa, tylko uważaj, żeby nie spaść, bo nie wrócisz - dodał jeszcze, przypominając sobie ten ważny szczegół. - Powodzenia, Haricotto-san!
Pomachał mu jeszcze i odszedł, znikając gdzieś po chwili. Pędź zatem, wojowniku! Kaio-sama oczekuje!
Haricotto
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 2233

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Czw Wrz 06, 2018 7:36 pm
Haricotto wciąż spoglądał w dal, patrząc na Wężową Drogę, która wydawała się nie mieć końca. Był trochę przerażony tym, ile będzie musiał przejść. Pokręcił zaraz głową na boki, otrząsając się z negatywnych myśli.
- Widzę, widzę. Wije się jak wąż! - powtórzył zaraz po Oribu, a gdyby mógł, to by zakasał swoję rękawy. Niestety, nie miał ich, więc nie mógł ich zakasać. Szczęście w nieszczęściu. Spojrzał na blondyna i uśmiechnął się wesoło, chwytając go za dłoń i uścikając ją mocno.
- Spokojna twoja rozczochrana, Oribu! No, to ja idę na tę Zwężoną Drogę! - powiedział wesoło, kolejny raz przekręcając nazwę i potrząsając zaraz dużą dłonią blondasa. Gdy w końcu zeskoczył z wielkiej głowy węża i wylądował na jego grzbiecie, odwrócił się do swojego nowego towarzysza i pomachał do niego.
- Oi! Do zobaczenia! Musimy kiedyś powalczyć! - rzucił mu szczery, szeroki uśmiech, po chwili patrząc już przed siebie. Jeszcze w tej samej sekundzie odbił się od podłoża, mając zamiar jak najszybciej dotrzeć do Kaio.

Spoiler:

Skakał na kilka metrów, odbijając się od twardego podłoża drogi. Wszędzie dookoła były chmury. Końca nie było widać i nie zanosiło się na to, żeby miał się magicznie pojawić za następną chmurką.
W pewnej chwili wpadł na pewien pomysł. O wiele szybciej mu pójdzie, jeśli zamiast biec, będzie po prostu leciał w linii prostej. Ugiął więc nogi w kolanach, po czym wybił się do przodu, zawisając zaraz w powietrzu i mknąc przed siebie na swojej maksymalnej prędkości. Rozłożył ręce na boki, nurkując dłońmi w chmurach i kręcąc bączki. Uśmiechał się wesoło, czując się jak małe dziecko, które otrzymało nową zabawkę.
- Yahooooo! - krzyknął, prostując swoją pozycję i jeszcze bardziej przyspieszając. Zostawiał za sobą białą smugę, która wtapiała się zaraz w żółte tło, stopniowo zanikając.

Spoiler:

Żółte chmury leniwie poruszały się po niebie, nerwowo się rozpraszając za każdym razem, kiedy tylko Haricotto przebił się przez nie i wylatywał z drugiej strony. 
Saiyanin czuł na swojej twarzy przyjemny wietrzyk, który chłodził jego zmęczoną skórę. Czuł się tak, jakby zatrzymał się w miejscu, ponieważ za każdym razem, gdy oglądał się za siebie, wszystko wyglądało dosłownie tak samo. Gdy patrzył przed siebie widział nieskończoną drogę, która gdzieniegdzie chowała się w chmurach.
- Spędziłem tu już zbyt wiele czasu... - powiedział do siebie w myślach, chcąc przemienić się w Super Saiyanina. Powstrzymał się jednak, myśląc, że to mogłoby zostać uznane za oszustwo. Zmarszczył swoje brwi, wciąż się uśmiechając i kontynuując drogę. Dopiero po jakimś czasie zaczynał odczuwać spadek energii, więc chcąc zachować ją na później, wylądował na Wężowej Drodze, biegnąc dalej na nogach. Co jakiś czas, gdy tylko mógł sobie na to pozwolić i gdy platforma układa się w odpowiedni sposób, przeskakiwał spory kawałek do przodu, skracając sobie drogę i pomijając zawiłe zakręty węża. Jedyne co słyszał, to tupot swoich butów uderzających o powierzchnie drogi. Tup, tup, tup, tup, tup.

Z jakiegoś dziwnego powodu czuł na swoich barkach ciężar. Nie wiedział, co to mogło oznaczać, ale nie podobało mu się to uczucie. Czyżby ktoś na niego liczy? Nie, to na pewno nie to. Pokręcił głową na boki, odganiając negatywne myśli.
- Ikuzo, Kita no Kaiō! - krzyknął wesoło, przyspieszając swój bieg. Musiał uważać, żeby nie spaść, ale nawet gdyby noga mu się powinęła, potrafił przecież latać. Będzie dobrze, musi być!

Biegnąc i podziwiając piękne widoki, które mimo że towarzyszyły mu przez całą podróż, wciąż były tak samo piękne i urokliwe, nagle brzuch Saiyanina o sobie przypomniał. Zaburczało tak głośno, że Haricotto mimowolnie się zatrzymał, sunąć podeszwami o podłoże. Idealnie wpasowałby się tutaj kreskówkowy dźwięk hamowania samachodu i pisku opon.
- Cholera! Odkąd umarłem, nie miałem nic w ustach! - powiedział zmartwiony, trzymając się za brzuch. Rozejrzał się dookoła, ale nie było tu nic. Wszędzie tylko grzbiet węża i chmury, chmury, chmury... Właśnie! Chmury!
- Ciekawe czy można je jeść... - powiedział cicho, po czym przykucnął w miejscu, gdzie złocisty obłok był na wyciągnięcie ręki. Dotknął go i złapał, odrywając kawałek. Przystawił sobie pod nos i powąchał niepewnie, po czym przejechał językiem i zaraz włożył go do ust, gryząc powoli i na koniec połykając. Lekko się skrzywił, ale sięgnął po następną porcję.
- Nie jest takie złe... No cóż... Itadakimasu! - złączył swoje dłonie jak do modlitwy i skinął głową, zabierając się do jedzenia.

Spoiler:

Po skończonym posiłku, z pełnym brzuchem w zadowoleniu siedział sobie i odpoczywał, czekając aż wszystko się spokojnie przetrawi.
- Uff... ale się nażarłem! - uśmiechnął się szeroko i poklepał się po swoim pełnym brzuszku. Gdy nadszedł odpowiedni czas, wyciągnął ręce za głowę, podparł się nimi, nogi podkulił i wybił się do góry, lądując na nogach. Momentalnie odbił się od podłoża, dużymi susami pokonując kolejne odległości.
Mijał czas, Haricotto wciąż podążał w stronę Kaio, który zaproponował mu spotkanie. Nie wiadomo jednak, czego ono miał dotyczyć. Saiyanin miał jednak nadzieję, że chodzi o jakiś specjalny trening. Niekoniecznie siłowy, ponieważ Kaio nie wyglądał na kogoś, kto posiada ogromną moc. To mogły być tylko pozory, a sam Oribu mówił, że mogą mylić.
Najedzony, biegł tak szybko jak tylko mógł. Nie używał bukujutsu, żeby nie marnować energii i żeby stanąć na pełnej mocy przez bogiem.
Gdy tak napierał do przodu, ujrzał dziwny element wystający z chmur, za którym nie było już nic. Czy to by oznaczało, że to koniec? Ale przecież dalej nic nie ma! 
- Hę? Myślałem, że będzie tu jakiś zamek, albo coś, chatka jakaś... - dobiegł do końca z wypisanym niezadowoleniem na twarzy. Jak się okazało, droga zakończona była na wzór ogonu węża. Można było się tego spodziewać, skoro początek wyglądał jak głowa.
- Czuję się oszukany... - podrapał się po policzku, rozglądając się na lewo i prawo. Wtedy też przyszło mu do głowy, żeby spojrzeć w dół i w górę. Na dole nie było nic, tylko chmury, natomiast na górze... Znajdowała się niewielka, zielona planeta, opasana dookoła dziwnym okręgiem. Ciężko było stwierdzić z tej odległości co to mogło być. Widać było także domek z przybuduwką i kilka drzew.
- Yatta! - wykrzyczał głośno, podskakując do góry z radości. - Tylko... jak ja się tam dostanę? - spojrzał bezradnie i otworzył usta, patrząc w górę. Był w kropce, kiedy nagle w jego głowie zrodziła się myśl.
- A! No tak! Umiem latać! Hehe, głupi ja. - uderzył pięścią w otwartą dłoń. Zaśmiał się, nabijając się ze swojej głupoty. Zaraz się ogarnął i przykucnął, przenosząc ciężar ciała z jednej nogi na drugą, by się rozgrzać i rozciągnąć. Stanął wyprostowany i popatrzył dumnie na znajdującą się nad jego głową planetkę. Chwilę po tym, odbił się od powierzchni, kierując się w stronę planety Kaio.

Spoiler:

Haricotto tego nie odczuwał, ale od rozpoczęcia biegu, do obecnej chwili, minęło zdecydowanie więcej czasu, niż mu się wydawało...
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Pią Wrz 07, 2018 9:44 pm
Eien no MG Modo
~Wojownik w Zaświatach~

Haricotto był zachwycony widokiem Wężowej Drogi. Nawet kolejne przekręcenie jej nazwy byłomało istotnym szczegółem. Pożegnawszy się z nowym znajomym, wskoczył na ścieżkę i pognał przed siebie. Droga była długa i dość monotonna, wszędzie dookoła były wszak takie same chmury, a ścieżka wiła się w nieskończoność. Najbardziej widoczne to było po przebyciu pewnego odcinka, gdzie niezależnie, w którą stronę spojrzeć, końca nie widać. I mimo dłużącej się podróży saiyanin zaniechał użycia złotowłosej formy, uważając to za oszustwo. Mógł wszak być obserwowany, prawda?
Gnał zatem nasz bohater przed siebie, podziwiając widoki, a nawet zajadając się chmurami, gdy zgłodniał. Ale przecież był martwy, powinien odczuwać głód? Cóż, może Kaio wyjaśni mu przyczynę tego zjawiska. A może nie będzie to konieczne, znając roztrzepanie bruneta. Czas pokaże. Gdy w końcu się najadł i odpoczął, ruszył dalej, oszczędzając energię na lataniu, by przed samym gospodarzem stanąć w pełni sił. A gdy wreszcie dotarł na kraniec wężowego ogona, zastał... pustkę. Kompletne i bezapelacyjne nic. Żadnego zamku, chatki czy czegokolwiek. Gdzie zatem był Kaio? Wystarczyło nieco się rozejrzeć by znaleźć swój cel. Mała zielona planetka wisiała sobie kilka dobrych kilometrów nad samiusieńkim końcem Drogi Węża. Tylko jak się tam dostać? Mógłby skakać tak długo, aż w końcu doskoczy, lecz nie miało to większego sensu, gdy człowiek potrafił latać. Tak więc poleciał~~
________
[z/t] -> Planeta Kaio
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Pon Cze 03, 2019 1:27 pm

Wyglądało na to, że czeka ją naprawdę długa podróż przez coś, co Enma Daio nazwał Wężową Drogą. Wyfrunęła zatem z wielkiego pałacu olbrzyma, od razu kierując się ku początkowi tejże krętej ścieżki. Minęła oczywiście platformę ze sporą liczbą obłoczko-duszyczek, które jeden z niebieskich rogatków kierował do jakiejś machiny, ale nie bardzo ją to interesowało. W tej chwili jej myśli zaprzątała trasa, która miała doprowadzić ją bezpośrednio do tego całego Kaio, a co za tym idzie - do ojca.
Z jednej strony chciała się jak najszybciej spotkać z brunetem i rzucić mu w ramiona, z drugiej jednak obawiała się tego, jak Haricotto zareaguje na jej widok. W końcu to były zaświaty, a żeby tu trafić, musiała zginąć. Jak wytłumaczy tacie tak głupią śmierć zwłaszcza po tym, jak udało im się ostatecznie pokonać Beliala? Nie była do końca pewna. Stanęła zatem przed wielkim wężowym łbem, zastanawiając się, czy wkroczyć na ścieżkę, czy jednak znaleźć inny cel podróży. Wtedy jednak przypomniała sobie słowa dziadka.
Brocco nakazał jej odnaleźć ojca, samemu się dla niej poświęcając. Jeśli teraz zrezygnuje to tak, jakby dziadek zrobił to nadaremno, a do tego nie chciała dopuścić. Wskoczyła zatem na gadzi łeb, ostatni raz spoglądając w stronę pałacu Enmy. Przełknęła ślinę.
- No... to ruszam w drogę - mruknęła pod nosem i postawiła pierwszy krok naprzód, a za nim kolejne. Początkowo nie spieszyła się z przechadzką, rozglądając dookoła, ale gdy z krajobrazu zniknęły platformy i pałac, ustępując kompletnie otaczającym ścieżkę żółtym chmurom, westchnęła ciężko i przyspieszyła kroku.
Droga dłużyła się niemiłosiernie, a ona wciąż szła i szła, na darmo szukając końca szlaku. Po kilku, a może i kilkunastu godzinach marszu, ciężko bowiem było określić upływ czasu, zrobiła się już śpiąca i wręcz słaniała się na nogach, co i rusz się potykając. Zdawała sobie sprawę, że pod pokrywą chmur znajduje się piekło, a wydostanie się z niego drugi raz może nie być takie proste, zatrzymała się zatem i przysiadła na ścieżce, by nieco odpocząć. Nawet nie zauważyła, kiedy padła na plecy, zupełnie zasypiając.

[trening start: 3.06. godz.: 13:30]
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Wto Cze 04, 2019 1:27 pm

Śniła jej się wieża, na której zostawiła Eri-chan. Jasnowłosa stała przy barierce i patrzyła w dal, jakby kogoś wypatrując, nikogo jednak nie było widać. Płomiennowłosa podeszła do niej, kładąc jej delikatnie dłoń na ramieniu.
- Erica, coś się stało? - spytała cicho, widząc smutek na twarzy przyjaciółki. Dziewczyna obróciła swe oblicze w jej stronę, ukazując stojące w oczach łzy.
- Ty umarłaś, Ay-chan - zaszlochała żałośnie, by w następnej chwili objąć ją i przyciągnąć mocno do siebie. - Obiecałaś, że po mnie wrócisz, ale umarłaś... Złamałaś obietnicę.
Aymi poczuła, jak do jej własnych oczu cisną się słone krople, gdy uświadomiła sobie to, do czego doprowadziła jej śmierć. Straciła wszystko, ale i jej bliscy stracili ją. Tak jak ona opłakiwała ojca po walce z sakana-jin, tak teraz oni opłakiwali ją.
- Aymi... - usłyszała za plecami głos Ryu, żałosny i przepełniony tęsknotą. - Nie mogłem cię uratować... przepraszam...
Rozpłakała się już zupełnie, wpadając po chwili w jego ramiona. Nie chciała, żeby był smutny, ale nic nie mogła na to poradzić.
- To ja przepraszam, to moja wina - chlipnęła, całując chłopaka w usta i łącząc następnie ich czoła. - Mieliśmy wspólnie odnaleźć smocze kule i przywrócić życie tacie, ale wszystko zaprzepaściłam... Zostawiłam cię... zostawiłam was...
Obróciła się w stronę jasnowłosej, ją również przyciągając do siebie i całując. Wtuliła się w oboje, płacząc jak małe dziecko, bo tylko to jej pozostało. Straciła jedną z siedmiu kul. Nawet jeśli znajdą pozostałe, zawsze już będzie im brakowało tej jednej i nigdy nie uda się przyzwać smoka, który mógłby spełnić życzenie.
- Przepraszam, Ryu... przepraszam, Eri-chan... zawiodłam...
Wtulona w dwójkę najbliższych przyjaciół odpłynęła gdzieś w dal, rozpływając się w powietrzu.

Ocknęła się z głową na krawędzi ścieżki, wpatrując się w bezkres żółtych obłoków. Leżała tak dłuższą chwilę, aż wreszcie usiadła dość niechętnie i otarła twarz z łez. Tak, zawiodła, zawiniła, ale nie miała już na to wpływu. Musiała wziąć odpowiedzialność za własne błędy i ruszyć dalej, a w chwili obecnej musiała gdzieś dotrzeć. Stanęła na równe nogi, poklepując się po policzkach dla otrzeźwienia, a następnie spojrzała na ścieżkę. Wciąż wiła się i wiła, a końca nie było widać. Obróciła się w drugą stronę - to samo. Nic tylko bezkres drogi węża.
- W tym tempie zajmie mi to wieczność - mruknęła pod nosem i ruszyła w dalszą drogę. - W tej chwili muszę znaleźć tatę, potem będę się zastanawiać nad całą resztą.
Przyspieszyła znacznie kroku, aż w końcu zaczęła biec. Nie miała czasu do stracenia.

[trening koniec: 4.06. godz.: 13:30]
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Wto Cze 04, 2019 1:28 pm

Biegła. Stopy uderzały miarowo o podłoże przy każdym kroku, ale nie zwalniała. Nie miała nawet takiego zamiaru, wręcz przeciwnie. Po dłuższym biegu zaczęła nawet skakać, co i rusz odbijając się od ścieżki i lądując kilka metrów dalej, by ominąć jakiś większy zawijas. Koniec drogi wciąż był odległy, niewidoczny wręcz, mimo wszystko nie ustawała w wysiłku dotarcia do celu. Czasem łapała się na myślach, że mogła uniknąć śmierci, gdyby była bardziej uważna lub zrobiła coś inaczej. To wszystko było jednak tylko gdybaniem, które nie wnosiło nic do sytuacji obecnej. Wiedziała już, że nie ma sposobu na zmianę przeszłości. Tak jak nie mogła uratować ojca, wracając do przeszłości w pałacu Kamiego, tak i nie mogła zmienić tego, że została zabita. Nie było również sensu rozpamiętywać tego wszystkiego, mimo to umysł Ay podświadomie wracał do tamtych chwil i analizował, co mogła zmienić, by odwrócić bieg losu.
"Jeśli gnębią cię złe myśli, zamknij oczy i pomyśl o czymś przyjemnym" - zaświtało nagle w jej pamięci mgliste wspomnienie. Nie była do końca pewna, kiedy i gdzie to słyszała, ale pasowało idealnie na obecną chwilę.
- Pomyśleć o czymś przyjemnym... - mruknęła pod nosem, zatrzymując się na chwilę, i zamyśliła. Od razu przypomniała sobie o swoich pierwszych próbach lotu i pochwałach ojca, o pierwszym spotkaniu z Korinem i jego naukach czytania i pisania. Zaśmiała się w duchu na wspomnienie wyrytego na posadzce "KAME HOUSE", za które została zrugana. W końcu chcąc nie chcąc zniszczyła piękną podłogę wieży. Skupiła się zatem na samym locie, oświadamiając sobie jednocześnie, że niepotrzebnie marnuje czas na bieg i skakanie, skoro równie dobrze może przebyć drogę, lewitując. Enma nic nie mówił na temat tego, w jaki sposób ma ona "przebyć Drogę Węża", więc dziewczyna odbiła się od podłoża, a moment później leciała już nad żółtymi obłokami i wijącą się ścieżką. Wkrótce w oddali zauważyła też coś na kształt budynku, tam zatem się skierowała.

[trening start: 4.06. godz.: 13:30]
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Sro Cze 05, 2019 2:16 pm

Lot okazał się o wiele przyjemniejszy od biegania i skakania. Dodatkowo też znacznie skracał czas przebycia kolejnego odcinka wężowej drogi. No i w czasie lotu Ay była bardziej skupiona na celu, odpychając na bok smętne myśli. Frunęła wśród obłoków, starając się jednak lecieć w miarę prosto, tym samym omijając zawijasy ścieżki. Gdyby miała dalej biec, z pewnością byłaby jeszcze daleko w tyle, a tak nadrabiała spory kawał drogi, nie wspominając już o tym, że zawsze mogła przyspieszyć.
Dryfowała, od czasu do czasu zwiększając prędkość, by potem znów zwolnić i rozkoszować się chwilą. Chyba pierwszy raz od śmierci poczuła, że może w spokoju się uśmiechnąć i cieszyć tym, co ma. Tak jak mówił dziadek Brocco, trzeba po prostu żyć dalej, jakkolwiek to brzmi po tym, jak straciło się życie. Wychodziło po prostu na to, że po śmierci nie ma końca, a jest ciąg dalszy zwany wiecznością. I właściwie zmienia się tylko miejsce pobytu, pomijając krążek nad głową. Jak to nazwał ten przebrzydły Antical? Ach tak, aureola. To znak, że jest się martwym, choć w pewnym sensie wciąż żywym. Ciekawe co by się stało, gdyby zdarzyło jej się umrzeć raz jeszcze...
Zapewne rozmyślałaby tak jeszcze długo, ciesząc się lotem i swobodą, gdyby na horyzoncie tuż przy ścieżce nie pojawiło się... coś. Przyspieszyła nieco, a z każdą chwilą owe coś nabierało kształtu, coraz bardziej przypominając budynek. Całkiem spory budynek swoją drogą. A może nawet... pałac? Wylądowała na ścieżce tuż przed olbrzymim zabudowaniem, które zdawało się unosić na żółtych obłokach.
- Tu mieszka ten cały Kaio? - spytała samą siebie, choć wątpliwym było, by udzieliła sobie odpowiedzi. Wzruszyła ramionami i ruszyła do wejścia. W końcu trzeba to sprawdzić, prawda?

[trening koniec: 5.06. godz.: 14:15]
________
[z/t] -> Pałac Wężowej Księżniczki
Haricotto
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 2233

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Czw Lip 18, 2019 11:08 am
Haricotto pruł przez chmury, niszcząc je na mniejsze obłoki. Te po chwili rozpływały się w powietrzu.
Wężowa Droga była bardzo długa. Po drodze czaiły się pułapki. Sam Haricotto dziwił się, że nie wpadł w żadną. Powiedziano mu, że Kaio znajduje się na końcu węża, więc na tym się skupił, nie zwracając uwagi na nic innego. Nie mógł jednak przejść obojętnie obok faktu, że jego podopieczna znalazła się w niebezpieczeństwie. To była inna sytuacja, niż wcześniej. Wcześniej nie mógł zareagować i pomóc jej na Ziemi. Teraz wszystko wygląda inaczej. Może jej pomóc i zrobi wszystko, co tylko w jego mocy, by sprowadzić ją w jednym kawałku, całą i zdrową.

Grzbiet węża wił się mocno, chowając się częściowo pod złotymi chmurami, a w innych miejscach wystając wysoko ponad nie.
W końcu, po bliżej nieokreślonym czasie, Haricotto ujrzał na horyzoncie dziwną budowlę. 
- To musi być to miejsce. - pomyślał sobie. Zacisnął zęby, zmarszczył brwi i przyspieszył jeszcze bardziej.
Był coraz bliżej i nic nie było w stanie go powstrzymać.

z/t
Haricotto
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 2233

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Pon Sie 05, 2019 5:44 pm

Udało się! Dwie złączone Kamehamehy dały radę. Zapach zwycięstwa unosił się w powietrzu. Czy może był to zapach spopielonego węża? Widząc żółte obłoki, Haricotto uśmiechnął się. O dziwo, poczuł się jak w domu, tak bardzo zdążył się tutaj zadomowić. Zaświaty miały w sobie coś magicznego. Różowej niebo w towarzystwie złocistych obłoków miało uspakające działanie. Wyglądało to po prostu przyjemnie.
Gdy znaleźli się na twardym grzbiecie Wężowej Drogi, Haricotto aż podskoczył z radości, wyciągając ręce do góry i stukając piętą o piętę. 
- Yoshaa! Watashitachiha saikōdesu!* - i uśmiechnął się szeroko do Aymi, pokazując dłonią w jej stronę znak "peace!". W tym samym czasie powrócił do swojej podstawowej formy.
Nie spodziewał się takiej reakcji dziewczyny, głupiutki. Najpierw uśmiechnęła się delikatnie, potem do jej oczu napłynęły łzy, a następnie wskoczyła na niego, mocno go przytulając. 
- Udusisz mnie, haha! - objął ją, na początku lekko, ale zaraz zwiększył uścisk. Położył dłoń na jej głowie i pogłaskał ją delikatnie, zaraz czochrając jej czerwone włosy.
- Ja ciebie też. - wyszeptał, po czym ucałował ją w czoło. Przykucnął na jednym kolanie, od razu sobie sadzając Aymi na drugim. Uśmiechał się wesoło i szeroko, jak to miał w zwyczaju. Wytarł dłonią jej łzy, po czym dał jej delikatnego pstryczka w nos. 
Tak bardzo się cieszył, że ją widział. To była radość nie do opisania, ale cały czas, gdzieś tam z tyłu głowy, Haricotto miał do siebie wyrzuty sumienia. 
- Przepraszam, że mnie nie było. To się nigdy więcej nie powtórzy. Obiecuję. - skinął głową, po czym wystawił do niej mały palec, by zahaczyła o niego swoim. Pogładził delikatnie jej policzek, i zaraz znów ją przytulił, dając jej kolejnego całusa w czoło.
- Jestem. Już wszystko dobrze. - przymknął oczy, ciesząc się chwilą i ponownym spotkaniem z Aymi.

_____
*Jesteśmy najlepsi!
Start treningu 05.08.19; 17:45
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Wto Sie 06, 2019 1:23 pm

Uwolnili się z potrzasku w pięknym stylu, a wielki wąż zaczął znikać gdzieś w dole. Wylądowali spokojnie na ścieżce, a Haricotto jak to on aż podskoczył z ekscytacji. Aymi również cieszyła się z udanej akcji, bardziej jednak pochłonęło ją ponowne spotkanie z ojcem. Ojcem, którego straciła w tak przykrych okolicznościach. Nic więc dziwnego, że rzuciła mu się na szyję ze łzami w oczach. Poluzowała nieco uścisk, gdy wspomniał o duszeniu, wciąż jednak trwała w jego ramionach, rozkoszując się tak prostymi gestami jak dłoń gładząca jej włosy, czy pocałunek w czoło.
Gdy wreszcie odsunęli się nieco od siebie, a ona została usadzona na ojcowskim kolanie, uśmiechnęła się już nieco pogodniej. Nieco zarumieniona złapała własny nos, gdy tatko w swoim zwyczaju dał jej prztyczka. Naprawdę bardzo jej brakowało tych drobnych gestów, do których zdążyła przywyknąć od czasu poznania saiyanina.
- Tato, to nie była twoja wina - zaprotestowała, gdy przepraszał ją za swoją nieobecność. - Zginąłeś przez tamtego grubego sakana-jin, nikt się tego nie spodziewał. Wszyscy rozpaczali, a Ryu to nawet odblokował nową moc. Wiesz, że teraz może mieć taką aurę z czerwonymi błyskawicami? Prawie jak twój drugi poziom super saiyanina! Teraz jest bardzo silny! I szybki!
[trening koniec: 6.08. godz.: 13:23]
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Wto Sie 06, 2019 1:45 pm

Smutek i żal szybko ustąpiły radości, a także ekscytacji. Tak długo nie widziała ojca, a on nie wiedział o wielu sprawach, jakie działy się od czasu bitwy na Papayi. Płomiennowłosa czuła się w pewnym sensie w obowiązku, by wszystko mu opowiedzieć.
- Nawet Jirri-san się zmienił! - kontynuowała z przejęciem. - Teraz jest nawet niższy ode mnie i nie ma już takiej dziwnej głowy tylko bardziej okrągłą, taką... no... no taką o!
Próbowała zwizualizować czaszkę oraz wzrost Jaszczura, gestykulując, co wyglądało raczej śmiesznie w jej wykonaniu. Mimo wszystko nie zrażała się i kontynuowała.
- No i... Ryu był przeze mnie smutny, bo... - nieco ściszyła głos, jakby wstydziła się tamtej sytuacji - bo myślał, że jestem silna, a on w tej nowej formie okazał się dla mnie za silny... Chciałam go pocieszyć, naprawdę! Ale... całus chyba nie był najlepszym pomysłem...
Spuściła głowę nieco zmieszana. Pamiętała scenę nad jeziorem, gdy takim całusem pocieszała Ericę, ale reakcja Ryu ją zaskoczyła. Do tej pory jednak nie wiedziała, co właściwie zrobiła źle i to ją trochę dobijało.
- Mieliśmy z Ryu szukać smoczych kul, żeby przywrócić ci życie, ale one są takie malutkie - złożyła dłonie tak, jakby miała w nich jedną z kul - i ciężko byłoby je znaleźć bez pomocy. Kame sennin poradził, by udać się do Wszechmogącego... więc wcześniej zawitaliśmy na wieżę Korina, żeby prosić go o pozwolenie na spotkanie z Kamim.
Przy samym wspomnieniu Zielonego na jej twarzy pojawił się dziwny grymas, jakby coś z nim związanego w jakiś sposób na nią wpłynęło. Nie chciała mówić, że przez Kamiego po raz drugi musiała przeżywać śmierć Haricotta, a sam Bożek wiedział mimo dania jej nadziei, że i tak nie będzie w stanie niczego zmienić. Zamilkła na moment, zaciskając przy tym usta.

[trening start: 6.08. godz.: 13:45]
Haricotto
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 2233

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Sro Sie 07, 2019 6:19 pm
- Ryu odblokował nową moc!? - zapytał podekscytowany, wbijając się między słowa Aymi. Uśmiechnął się szeroko, zafascynowany nową informacją. 
- Jirri też!? - ekscytacja znów uderzyła. Co prawda, Haricotto miał wgląd w wydarzenia na Ziemi, ale nie wchodził w szczegóły. Nie chciał też denerwować Kaio, bo mógły wylecieć z jego planetki i niczego więcej się nie nauczyć.
- Waku, waku... - powiedział pod nosem, trzęsąc się na samą myśl o skrzyżowaniu pięści z jednym lub drugim wojownikiem. Dawno ich nie widział, więc cieszył się na każdą wieść o tym, jaki wiodą teraz żywot i co udało im się osiągnąć. 
Saiyanin słuchał słów Aymi, przytakując w trakcie głową na znak, że wszystko rozumie. Gdy dziewczyna wspomniała o Wszechmogącym i Korinie, Haricotto zaczął się zastanawiać, czy już ich spotkał. Ryu, Jirri, Kamesennin - ich znał, a persony Kamiego i Korina były mu obce. Miał ochotę zapytać, czy są mocni i czy można się z nimi w jakiś sposób skontaktować, ale ujrzał grymas na twarzy czerwonowłosej. Wyciągnął dłoń w jej stronę i znów ją pogłaskał po głowie. 
- Mniejsza z tym Wszechsadzącym i Kornikiem. Chodźmy stąd, resztę opowiesz mi po drodze. - zdjął Aymi z kolana i wstał. Zaraz jednak podniósł ją do góry, uśmiechając się przy tym i krzycząc głośno "yahoo!". Posadził ją sobie na barkach, trzymając za jej nogi rękami, żeby nie spadła na ziemię.
_____
Koniec treningu 07.08.19; 18:20
Haricotto
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 2233

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Sro Sie 07, 2019 6:20 pm
Haricotto szedł do przodu po grzbiecie węża, niosąc Aymi na barkach. Żółte chmurki umilały im spacer, a delikatny wietrzyk chłodził im twarze. Wężowa Droga ciągnęła się i ciągnęła, nurkując pod obłokami, by zaraz wynurzyć się wysoko ponad nie.
- Brałem udział w turnieju i poznałem mnóstwo silnych gości. Musisz ich koniecznie poznać. Taki jeden, Paikuhan, dał mi niezły wycisk. Super Saiyanin nie dał mu rady, musiałem zwiększyć siłę! - między opowieściami Aymi, Fasolka wrzucał też trzy grosze od siebie. Patrzył do góry na Aymi, ciągle się uśmiechając.
- Poznałem też fajną technikę, ale jeszcze jej nie opanowałem do końca, bo jest super wyczerpująca! Potem ci pokażę, a ty pokażesz mi jak bardzo się wzmocniłaś, okej? - zapytał, znów unosząc głowę w górę, by móc widzieć twarz Aymi.
Daleko na horyzoncie pojawiła się niewielka kropka. To była planeta Północnego Kaio, u którego Saiyanin pobierał nauki.
- O, patrz! Tam mieszka Kaio-sama. Właśnie tam zmierzamy. Uważaj na niego, lubi słabe żarty i często się moczy w portki, haha! - zaśmiał się wesoło, ciągle idąc jednym tempem. Nigdzie nie musieli się spieszyć. Mieli mnóstwo czasu, a im więcej tego czasu spędzą razem, tym lepiej.
_____
Start treningu 07.08.19; 18:20
Aymi
Aymi
Liczba postów : 1103

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Czw Sie 08, 2019 12:30 pm

Czuła się w obowiązku, by streścić ojcu wydarzenia, jakie miały miejsce po jego śmierci. Uśmiechnęła się nawet, widząc jego podekscytowanie na wieść, że Ryu i Jirri odblokowali nowe moce. Dobrze wiedziała, że aż się palił do przetestowania ich aktualnych umiejętności w starciu, choć zważywszy, że był martwy, raczej ciężko będzie to osiągnąć. Zwłaszcza że Ay straciła jedną ze smoczych kul właściwie nie wiadomo gdzie.
Mimochodem wspomniała właśnie o smoczych kulach, dzięki którym Haricotto miał zostać wskrzeszony, musiała zatem napomknąć również o Korinie i Kamim. Niestety ten ostatni źle jej się kojarzył od czasu zdarzenia w Pokoju Czasu, co wyraźnie odbiło się na jej obliczu. Tu wkroczył tatko, chcąc ją jakoś pocieszyć, rozchmurzyć. Spojrzała na niego nieco zdziwiona, słysząc o "Wszechsadzącym i Korniku", zaraz jednak się uśmiechnęła.
- To nie kornik tylko kot, Korin - poprawiła go z rozbawieniem. - Opowiadałam ci przecież, że to on nauczył mnie czytać i pisać, pamiętasz?
Pisnęła krótko, gdy nagle saiyanin wręcz podrzucił ją do góry, by ostatecznie wylądowała na jego ramionach. Zaraz też roześmiała się w głos, zastanawiając, kiedy ostatnio czuła się tak swobodnie. Rozkoszowała się zatem chwilą, prowadzona przez ojca ku końcowi Wężowej Drogi, przy okazji słuchając opowieści o turnieju i jakimś Paikuhanie, z którym to mężczyzna miał okazję się ścierać.
- A mówiłam, że mam nową koleżankę? Ma na imię Erica i pomaga mi zrozumieć rzeczy, których nie rozumiem - uśmiechnęła się pod nosem na wspomnienie jasnowłosej. - Wyjaśniła mi, co znaczy "magiczne artefakty", bo tym są smocze kule, wiedziałeś? I to dlatego spełniają każde życzenie, bo są magiczne.
Przytaknęła, gdy ojciec zaproponował sprawdzenie jej aktualnej siły, samemu wspominając o jakichś nowych technikach. Była zadowolona z siebie, w końcu wcześniej zdążyła pokazać ojcu swoją kamehamehę, a chciała tego od tak dawna. Powoli, nawet bardzo powoli zbliżali się do samego końca ścieżki i Haricotto wskazał jej jakiś mały punkcik na różowym niebie. Ay zmrużyła oczy, by lepiej widzieć, i zamyśliła się na chwilę nad słowami bruneta.
- Co znaczy "słabe żarty"? I czemu się moczy? Aż tak lubi wodę? - dopytywała, nie do końca rozumiejąc, co mężczyzna miał na myśli. Aż zatęskniła za Eri, ona z pewnością wszystko by jej wyjaśniła...

[trening koniec: 8.08. godz.: 12:30]
Haricotto
Haricotto
Admin/Time Patrol
Liczba postów : 2233

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Czw Sie 08, 2019 1:22 pm
- Hai, hai... - odpowiadał z uśmiechem, przytakując na to, że pamięta o nauce pisania i czytania. Prawda była taka, że zupełnie zapomniał! Tyle się wydarzyło. Nic dziwnego, że pewne szczegóły mu umknęły.
Wolnym krokiem przemierzali grzbiet Wężowej Drogi, racząc się rozmową, uśmiechając się i śmiejąc. Najwyraźniej obojgu brakowało tak niewinnych chwil spędzonych ze sobą.
Malutka z początku planetka Kaio, nabierała coraz większych i wyraźniejszych rozmiarów.
- Erica? - zapytał, słuchając słów dziewczyny. No ładnie. Tyle rzeczy go ominęło w życiu Aymi. Powinien tam być! Ale no, nie mógł. Z wiadomych powodów.
Smocze Kule od zawsze były ciekawym aspektem świata, w którym przyszło im żyć. Haricotto podejrzewał od początku, że muszą mieć coś wspólnego z magią. W końcu, żaden inny przedmiot, nie byłby w stanie przywrócić zmarłą osobę do życia. Lub zrobić cokolwiek innego, czegoś co było poza ludzkim wyobrażeniem.
- Nie, nie, nie, nie. - zaczął swój wywód, unosząc palec jednej dłoni ku górze. Teraz on będzie tłumaczem zwykłych czynności! Patrz na to, Erica!
- "Słabe żarty" to takie żarty, z których nikt się nie śmieje. A "moczyć się", to znaczy... Sikać w majtki, hahaha! - roześmiał się głośno, gdy usłyszał jak to brzmi. Pokręcił głową rozbawiony. Oczywiście, przesadzał, koloryzując swoją opowieść. Kaio często panikował, więc stwierdzenie "moczyć się", było jak najbardziej na miejscu. Przynajmniej dla Haricotto.
- A, zapomniałbym! Kaio ma fajną małpkę, Bubblesa. Na pewno się zaprzyjaźnicie. - uśmiechnął się delikatnie, spoglądając z dołu na Aymi.
Nim się obejrzeli, znaleźli się na końcu drogi, który podobnie jak cała reszta, stylizowany był na ogon węża. Gdy spojrzeli w górę, mogli wyraźnie dostrzec planetkę.
- Trzymaj się mocno! - powiedział głośno, zwiększając uścisk dłoni na nogach dziewczyny. Zaraz ugiął kolana i wybił się do góry. W ten właśnie sposób, bezpiecznie dotarli na planetkę Wielkiego Kaio!
_____
2x z/t -> Planeta Wielkiego Kaio
Sponsored content

Wężowa Droga Empty Re: Wężowa Droga

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach